vyhlášené znění

KapitolaI. Vlastní správní výdaje
A. Osobní
a) platy a mzdy zaměstnancůb) ostatníúhrn
Kčs
6Ministerstvo vnitra2.394,632.00097,332.0002.491,964.000
7Ministerstvo spravedlnosti s nejvyšším soudem527,012.00024,373.000551,385.000
9Nejvyšší správní soud9,428.000299.0009,727.000
10Ministerstvo školství a osvěty3.257,639.000487,115.0003.744,754.000
11Ministerstvo informací8,050.000893.0008,943.000
12Ministerstvo zemědělství204,307.00017,819.000222,126.000
13Ministerstvo výživy10,414.000523.00010,937.000
14Ministerstvo průmyslu32,613.0001468.00034,081.000
15 Ministerstvo vnitřního obchodu———
17Nejvyšší úřad cenový22,113.0001,025.00023,138.000
18Ministerstvo techniky346,675.00020,273.000366,948.000
19Ministerstvo dopravy39,869.0005,403.00045.272.000
21Ministerstvo sociální péče214,779.00023,619.000238,398.000
22Ministerstvo zdravotnictví212,591.00025,023.000237,614.000
23Odpočivné a zaopatřovací platy—1.836,334.0001.836,334,000
24Ministerstvo financí1.136.502.00050,411.0001.186,913.000
25Všeobecná pokladní správa—2,132.0002,132.000
26Státní úřad statistický54,576.0008,753.00063,329.000
28UNRRA———
Celkový úhrn8.471,200.0002.602,795.00011.073,995.000
II. Ostatní správní výdajeIII. Investiční výdaje
B. VěcnéÚhrndvouletý plánmimo dvouletý plánúhrnA. Vlastní investice
úhrndvouletý plánmimo dvouletý plánúhrn
Kčs
2.491,964.000968,677.0003.460,641.000100,000.0001.102,795.0001.202,795.000—103,165.000103,165.000
551,385.000197,566.000748,951.000—460.000460.000—3,600.0003,600.000
9,727.0001,151.00010,878.000——————
3.744,754.000465,492.0004.210,246.000—490,210.000490,210.000—65,711.00065,711.000
8,943.00015,615.00024,558.000—113,895.000113,895.000—1,600.0001,600.000
222,126.000130,275.000352,401.00094,000.000292,897.000386,897.0002,610.00046,854.00049,464.000
10.937.00066,573.00077,510.000189,500.000302,400.000491,900.000—105.000105.000
34,081.00013,938.00048,019.00040,000.00036,150.00076,150.000—3,706.0003,706.000
—10,100.00010,100.0007,000.00022,900.00029,900.000———
23,138.0005,679.00028,817.000—2,282.0002,282.000—280.000280.000
366,948.000211,276.000578,224.00011,825.00080,160.00091,985.0001.760,850.000273,757.0002.034,607.000
45,272.00055,274.000100,546.000—9,650.0009,650.000142,750.000189,996.000332,746.000
238,398.00094,215.000332,613.000—6.144,153.0006.144,153.000—22,138.00022,138.000
237,614.000151,299.000388,913.000—389,535.000389,535.000—46,018.00046,018.000
1.836,334.000—1.836,334.000——————
1,186,913.000280,340.0001.467,253.000—27,400.00027,400.000—24,650.00024,650.000
2,132.0005,571.0007,703.000—6.546,759.0006.546,759.000—7,000.0007,000.000
63,329.00025,627.00088,956.000—40.000 40.000—6,710.0006,710.000
———470,000.000930,500.0001.400,500.00024,300.000246,400.000270,700.000
11.073,995.0002.698,668.00013.772,663.000912,325.00016.492.186.00017.404,511.0001.930510.0001.041.690.0002.972,200.000
Celkový úhrn výdajůKapitola
úhrnB. Příspěvky na investiceC. OstatníÚhrndvouletý plánmimo dvouletý plánúhrn
Kčs
103,165.00028,524.000131,689.000100,000.0004.695,125.0004.795.125.0006
3,600.000—2,650.0006,250.000—755,661.000755,661.0007
—————10,878.00010,878.0009
65,711.00070,080.00012,090.000147,881.000—4.848,337.0004.848.337.00010
1,600.000——1.600.000—140,053.000140,053.00011
49,464.0006,500.000—55,964.00096,610.000698,652.000795,262.00012
105.0009,000.000—9,105.000189,500.000389,015.000578,515.00013
3,706.000105,000.000—108,706.00040,000.000.192,875.000232,875.00014
————7,000.00033,000.00040,000.00015
280.000——280.000—31.379.00031,379.00017
2.034,607.000435,755.000532,957.0003.003,319.0001.772,675.0001.900,853.0003.673,528.00018
332,746.000——332,746.000142,750.000300.192.000442,942.00019
22,138.000——22,138.000—6.498,904.0006.498,904.00021
46,018.00074,300.000—120,318.000—898,766.000898,766.00022
—————1.836,334.0001.836,334.00023
24,650.000——24,650.000—1.519,303.0001.519,303.00024
7,000,000——7,000.000—6.561,462.0006.561,462.00025
6,710.000——6,710.000—95,706.00095,706.00026
270,700.000241,300.00067.000.000579,000.000494,300.0001.485,200.0001.979,500.00028
2.972,200.000970,459.000614,697.0004.557,356.0002.842,835.00032.891,695.00035.734,530.000

Skupina I. Vlastní státní správa.

Přehled správních a investičních výdajů.

Výdaje Slovenska.

Skupina I. Vlastní státní správa. Přehled správních a investičních výdajů. Výdaje Slovenska.
KapitolaI. Vlastní správní výdaje
A. Osobní
a) platy a mzdy zaměstnancůb) ostatníúhrn
Kčs
2aSlovenská národná rada30,597.00014,104.00044,701.000
3aPredsedníctvo Sboru povereníkov8,253.0001,142.0009,395.000
6Povereníctvo vnútra612,616.00031,153.000643,769.000
7Povereníctvo spravodlivosti s Najvyšším súdom133,822.0005,020.000138,842.000
9Najvyšší správny súd3,700.000178.0003,878.000
10Povereníctvo školstva a osvety901,609.000102,459.0001.004,068.000
11Povereníctvo informácií11,622.0001,242.00012,864.000
12Povereníctvo pôdohospodárstva a pozemkovej reformy116,436.0007,549.000123,985.000
13Povereníctvo výživy a zásobovania37,326.0001,674.00039,000.000
14Povereníctvo priemyslu a obchodu25,738.0001,646.00027,384.000
18Povereníctvo techniky172,652.00011,337.000183,989.000
19Povereníctvo dopravy57,687.0007,406.00065,093.000
20Pevereníctvo pôšt5,769.000566.0006,335.000
21Povereníctvo sociálnej starostlivosti62,837.0005,654.00068,491.000
22Povereníctvo zdravotnictva186,059.00014,041.000200,100.000
23Odpočivné a zaopatrovacie platy—231,895.000 231,895.000
24Povereníctvo financií338,075.000 11,962.000350,037.000
25Všeobecná pokladničná správa1,159.0001,159.000
27Najvyšší kontrolný dvor6,520.000183.0006,703.000
28UNRRA———
Celkový úhrn 2.711,318.000450,370.0003.161,688.000
Skupina I. Vlastní státní správa. Přehled správních a investičních výdajů. Výdaje Slovenska.
II. Ostatní správní výdajeIII. Investiční výdaje
B. VěcnéÚhrndvouletý plánmimo dvouletý plánúhrnA. Vlastní investice
úhrndvouletý plánmimo dvouletý plánúhrn
Kčs
44,701.00033,881.00078,582.000—5,000.0005,000.000—6.030.0006,030.000
9,395.00018,061.00027,456.000—2,376.0002,376.000—3,075.0003,075.000
643,769.000294,510.000938,279.000—836,590.000836,590.000—61,086.00061,086.000
138,842.00051,505.000190,347.000—1,610.0001,610.000—1,900.0001,900.000
3,878.000473.0004,351.000————230.000230.000
1.004,068.000234,943.0001.239,011.000—117,141.000117,141.000—127,839.000127,839.000
12,864.0008,043.00020,907.000 —47,280.00047,280.000—3,400.0003,400.000
123,985.00069,588.000193,573.00035,771.000130,342.000166,113.00037,804.00096,367.000134,171.000
39,000.00037,293.00076,293.00054,000,00078,410.000132,410.000—900.000900.000
27,384.00010,610.00037,994.00018,200.00014,125.00032,325.000—2,160.0002,160.000
183,989.000120,166.000304,155.000—77,820.00077,820.0001.437,400.000209,992.0001.647,392.000
65,093,00022,302.00087,395.000 —5,525.0005,525.00097,730.00065,330.000163,060.000
6,335.000884.0007,219.000——————
68,491.00074,422.000142,913.000—2.715,074.0002.715,074.000—15,547.00015,547.000
200,100.000418,454.000618,554.000—96,628.00096,628.000—63,802.00063,802.000
231,895.000—231,895.000——————
350,037.000113,144.000463,181.000—3,221.0003,221.000—12,583.00012,583.000
1,159.000302.0001,461.000—1.902,979.0001.902,979.000—10,000.00010,000.000
6,703.0002,252.0008,955.000————659.000659.000
———155,000.000558,500.000713,500.00067,500.000328,360.000395,860.000
3.161,688.0001.510,833.0004.672,521.000262,971.0006.592,621.0006.855,592.0001.640,434.0001.009,260.0002.649,694.000
Skupina I. Vlastní státní správa. Přehled správních a investičních výdajů. Výdaje Slovenska.
Celkový úhrn výdajůKapitola
B. Příspěvky na investiceC. OstatníÚhrndvouletý plánmimo dvouletý plánúhrn
úhrn
Kčs
6,030.000——6,030.000—89,612.00089,612.0002a
3,075.000——3,075.000—32,907.00032,907.0003a
61,086.0009,000.000—70,086.000—1.844,955.0001.844,955.0006
1,900.000—9,593.00011,493.000—203,450.000203,450.0007
230.000——230.000—4,581.0004,581.0009
127,839.000—97,899.000225,738.000—1.581,890.0001.581,890.00010
3,400.000——3,400.000—71,587.00071,587.00011
134,171.000116,700.000—250,871.00073,575.000536,982.000610,557.00012
900.00014,000.000—14,900.00054,000.000169,603.000223,603.00013
2,160.000——2,160.00018,200.00054,279.00072,479.00014
1.647,392.000148,600.000166,800.0001.962,792.0001.437,400.000907,367.0002.344,767.00018
163,060.000——163,060.00097,730.000158,250.000255,980.00019
—————7,219.0007,219.00020
15,547.000——15,547.000—2.873,534.0002.873,534.00021
63,802.0001,700.000—65,502.000—780,684.000780,684.00022
———— —231,895.000231,895.00023
12.583.000——12,583.000—478,985.000478,985.00024
10.000.000——10,000.000—1.914,440.0001.914,440.00025
659.000——659.000—9,614.0009,614.00027
395.860.000425,195.000151,800.000972.855.000222.500.0001.463,855.0001.686,355.00028
2.649,694.000715,195.000426,092.0003.790,981.0001.903,405.00013.415,689.00015.319,094.000
Skupina I. Vlastní státní správa. Přehled správních a investičních výdajů. Výdaje Slovenska.
ParagrafNázev podnikuPodnik patří do působnostiA. P
Náklady
Ústřední státní podniky.
1Tabáková režie: a) v zemích českýchministerstva financí2.193,339.000
b) na Slovensko862,204.000
§ 1. (úhrn)3.055,543.000
2Státní mincovna v Kremnici— „ —42,621.000
3Státní loterie— „ —210,196.000
4Československá pošta: a) v zemích českýchministerstva pošt3.723,753.000
b) na Slovensku600,593.000
§ 4. (úhrn)4.324,346.000
5Československé státní dráhy: a) v zemích českýchministerstva dopravy16.520,474.000
b) na Slovensku 4.002,725.000
§ 5. (úhrn)20.523,199.000
6Československé aerolinie— „ —372,474.000
§ 1.—6.(úhrn)28.528,379.000
Ryzí přebytek — odvod vlastní státní správě (saldo ústředních státních podniků)
Státní podniky v zemích českých.
7Poštovní spořitelnaministerstva pošt219,588.000
8Státní lesy a statky: a) skupina státních lesůministerstva zemědělství1.352,961.000
b) skupina státních statků— „ —1.015,747.000
9Státní pokusné statky výzkumných ústavů zemědělských— „ —18,651.000
10Státní statky zemědělských školministerstva školství a osvěty60,302.000
11Uhříněveský školní závod zemědělský— „ —8,829.000
12Školní závod zemědělský v Děčíně-Libverdě— „ —2,553.000
13Žabčický školní závod zemědělský— „ —5,924.000
14Zeměd. škol. závod vysoké školy veter. v Brně-Nový Dvůr— „ —2,467.000
15Státní veterinární ústav v Ivanovicích na Hanéministerstva zdravotnictví10,912.000
16Státní lázně— „ —71,010.000
17Státní tiskárny a Ústřední listmin. informací a min. vnitra113,926.000
18Československá tisková kancelářministerstva informací34,297.000
§ 7.—18. (úhrn)2.917,167.000
Ryzí přebytek — odvod vlastní státní správě (saldo státních podniků v zemích českých)

Pokračování %

Skupina II. Správa státních podniků.

Celkový přehled.

Skupina I. Vlastní státní správa. Přehled správních a investičních výdajů. Výdaje Slovenska. Skupina II. Správa státních podniků. Celkový přehled.
A. Provozovací rozpočetB. Zjištění konečného výsledku
NákladyTěžbyZiskZtrátaZtráty povahy provozovací spojené s nápravou škod způsobených válkou
PotřebaÚhrada příspěvkem vlastní státní správy
z kap. 25 tit. 18z kap. 28 tit. 25příděly fondům
2.193,339.0008.633,872.0006.440,533.000 —1,750.0001,750.000——
862,204.0003.481,187.0002.618,983.000 —————
3.055,543.00012.115,059.0009.059,516.000—1,750.0001,750.000——
42,621.00057,335.00014,714.000————300.000
210,196.000245,806.00035,610.000—————
3.723,753.0003.526,799.000—196,954.00019,500.00010,500.0009,000.000—
600,593.000623,721.000—23,128.00059,356.000 49,356.00010,000.000—
4.324,346.0004.150,520.000—173,826.00078.856.00059,856.00019,000.000—
16.520,474.00015.888,573.000—631,901.000971,995.000971,995,000——
4.002,725.0003.823,094.000—179,631.000152,500.000152,500.000——
20.523,199.00019.711,667.000—811,532.0001.124,495.0001.124,495.000——
372,474.000373,209.000735.000—————
28.528,379.00036.653,596.0009.110,575.000985,358.0001.205.101.0001.186,101.00019.000.000300.000
219,588.000221,580.0001,992.000—————
1.352,961.0001.354,473.0001,512.000—119,878.000119,878.000——
1.015,747.0001.024,931.0009,184.000—34,000.00034,000.000——
18,651.00020,970.0002,319.000—————
60,302.00060,186.000—116.000————
8,829.0008,831.0002.000————2.000
2,553.0002,230.000—323.000————
5,924.0005,140.000—784.000————
2,467.0002,470.0003.000—————
10.912.00011,230.000318.000————
71,010.00059,962.000—11,048.000————
113,926.000128,289.00014,363.000—————
34.297.00022,148.000—12.149.000————
2.917,167.0002.922.440.00029,693.00024,420.000153,878.000153,878.000—2.000
Skupina I. Vlastní státní správa. Přehled správních a investičních výdajů. Výdaje Slovenska. Skupina II. Správa státních podniků. Celkový přehled.
PřebytekSchodek
Ze zisku jest použití naJako konečný schodek se hradí vlastní státní správou
příděly fondůmpříděly základnímu jměníodvod vlastní státní správě
splátky investičních dluhů (úmor)investiceztrátasplátky investičních dluhů (úmor)úhrn
Kčs
— ——6.440,533.000———
— ——2.618,983.000———
———9.059,516.000———
300.000——14,414.000———
———35,610.000———
————196,954.0002,392.000199,346.000
————23,128.0001,917.00021,211.000
————173,826.0004,309.000178,135.000
———631,901.000202,334.000834,235.000
————179,631.0007,367.000186,998.000
————811,532.000209,701.0001,021.233.000
—720.000—15.000———
300.000720.000—9.109,555.000985,358.000214,010.0001.199,368.000
7.910,187.000
———1,992.000———
—112.000—1,400.000———
—512.000—8,672.000———
—30.000—2,289.000———
————116.00057.000173.000
2.000——————
————323.000—323.000
————784.0001.000785.000
—1.000—2.000———
—88.000—280.00011,048.000—11,048.000
—72.000—14,291.000———
————12.149.00042.00012,191.000
2.000765.000—28,926.00024,420.000100.00024,520.000
4,406.000
Skupina I. Vlastní státní správa. Přehled správních a investičních výdajů. Výdaje Slovenska. Skupina II. Správa státních podniků. Celkový přehled.
C. Investiční rozpočet
I. Investice pravéII. Obnova
NákladyÚhradaNáklady
dvouletý plánmimo dvouletý plánúhrnzápůjčkou vlastní státní správy s kap. 25, tit. 17vlastními prostředkydvouletý plánmimo dvouletý plánúhrn
úhrn
Kčs
—19,500.00013,555.00033,055.00033,055.000—25,500.00016,835.00042,335.000
—38,475.0007,800.00046,275.00046,275.000—9,935.000—9.935.000
—57,975.00021,355.00079,330.00079,330.000—35,435.00016,835.00052,270.000
—15,400.000—15,400.00015,400.000——150.000150.000
———————34.00034.000
199,346.000493,530.00068,385.000561,915.000541,915.00020,000.0008,090.00088,355.00096,445.000
21,211.000166,910.00033,700.000200,610.000192,810.0007,800.00072,890,00025,009.00097,899.000
178,135.000660,440.000102,085.000762,525.000734,725.00027,800.00080,980.000118,364.000194,944.000
834,295.0001.444,233.000288,800.0001.733,033.0001.733,033.000—3.201,404.000108,822.0003.310,226.000
186,998.000657,134.000111,909.000769,043.000769,043.000—1.401,697.00099,072.0001.500,769.000
1.021,233.0002.101,367.000400,709.0002.502,076.0002.502.076.000—4.603,101.000207,894.0004.810,995 000
—83,000.000 5,000.00088,000.00088,000.000——5.000.0005,000.000
1.199,368.0002.918,182.000529,149.0003.447,331.0003.419,581.00027,800.0004.719,516.000343,277.0005.062,793.000
—5,000.0001,500.0006,500.000—6,500.000———
—27,180.00059,833.00087,013.00087,013.000—34,312.00023,465.00057,777.000
—89,933.00023,289.000113,222.000113,222.000—107,227.00040,877.000148,104.000
—869.0003,817.0004,686.0004,686.000—2,184.0002,601.0004,785.000
173.000—9,799.0009,799.0009,699.000*) 100.000—21,824.00021,824.000
——1,277.0001,277.000—1,277.000—1,874.0001,874.000
323.000—2,195.0002,195.000—2,195.000—160.000160.000
785.000—5,758.0005,758.000—5,758.000—410.000410.000
——1.468.0001,468.000—1,468.000—345.000345.000
———————850.000850.000
11,048.0006,200.00011,830.00018,030.00018,030,000—12,500.00012,400.00024,900.000
——6,500.0006,500.000—6,500.000—4,500.0004,500.000
12,191.000—12,000.00012,000.00012,000.000——2,000.0002,000.000
24,520.000129,182.000139,266.000268,448.000244,650.00023,798.000156,223.000111,306.000267,529.000
  • *) Z fondu pro úhradu ztrát a investic po živelních pohromách
  • Skupina I. Vlastní státní správa. Přehled správních a investičních výdajů. Výdaje Slovenska. Skupina II. Správa státních podniků. Celkový přehled.
    Paragraf
    II. ObnovaInvestice celkem
    Úhrada
    úhrnpříspěvkem vlastní státní správy z kap. 25, tit. 19vlastními prostředkydvouletý plánmimo dvouletý plánúhrn
    Kčs
    42,335.0004,800.00037,535.00045.000.00030,390.00075,390.0001
    9,935.0007,800.0002,135.00048.410.0007,800.00056,210.000
    52,270.00012,600.00039,670.00093,410.00038,190.000131,600.000
    150.000—150.00015,400.000150.00015,550.0002
    34.000—34.000—34.00034.0003
    96,445.00038,057.00058,388.000501,620.000156,740.000658,360.0004
    97,899.00084,440.00013,459.000239,800.00058,709.000298,509.000
    194,344.000122,497.00071.847.000741,420.000215,449.000956,869.000
    3.310,226.0002.315,374.000994,852.0004.645,637.000397,622.0005.043,259,0005
    1.500,769.0001.334,415.000166,354.0002.058,831.000210,981.0002.269,812.000
    4.810,995 0003.649,789.0001.161,206.0006.704,468.000608,603.0007.313,071.000
    5,000.000—5,000.00083,000.00010,000.00093,000.0006
    5.062,793.0003.784,886.0001,277,907.0007.637,698.000872,426.0008.510,124.000
    ———5,000.0001,500.0006,500.000
    57,777.00036,400.00021,377.00061,492.00083,298.000144,790.000
    148,104.000100,000.00048,104.000197,160.00064,166.000261,326.0008b
    4,785.0003,011.0001,774.0003,053.0006,418.0009,471.0009
    21,824.00018,000.0003,824.000—31,623.00031,623.00010
    1,874.000—1,874.000—3,151.0003,151.00011
    160.000—160.000—2,355.0002,355.00012
    410.000 —410.000 —6,168.000 6,168.000 13
    345.000 — 345.000 — 1.813.000 1,813.000 14
    850.000—850.000—850.000850.00015
    24,900.00024,900.000—18,700.00024,230.00042,930.00016
    4,500.000—4,500.000—11,000.00011,000.00017
    2,000.000—2.000.000—14.000.00014.000.00018
    267,529.000182,311.00085,218.000285,405.000250,572.000535,977.000

    Pokračování.

    Skupina II. Správa státních podniků.