účinné od 1. 7. 2020
PlodinaProdukt1)Obsah sušiny
(%)
Poměr hlavního produktu k vedlejšímu produktuPrůměrný odběr živin2)
(kg/t)
NPK
A. Obilniny
1.Pšenice ozimá potravinářskázrno8620,42,93,5
sláma914,70,611,1
celkem1,0 : 0,924,63,413,5
2.Pšenice ozimá nepotravinářskázrno8617,82,93,5
sláma914,70,611,1
celkem1,0 : 0,922,03,413,5
3.Pšenice jarnízrno8618,13,03,7
sláma914,50,711,6
celkem1,0 : 0,922,23,614,1
4.Žitozrno8616,23,55,1
sláma914,51,110,7
celkem1,0 : 1,020,74,615,8
5.Ječmen ozimýzrno8617,23,45,1
sláma915,91,011,7
celkem1,0 : 0,721,34,113,3
6.Ječmen jarní sladovnickýzrno8615,12,83,9
sláma915,90,813,7
celkem1,0 : 0,618,63,312,1
7.Ječmen jarní krmnýzrno8617,22,83,9
sláma915,90,813,7
celkem1,0 : 0,620,73,312,1
8.Oveszrno8618,64,05,1
sláma916,21,619,0
celkem1,0 : 1,125,45,826,0
9.Tritikálezrno8617,93,94,6
sláma915,91,013,4
celkem1,0 : 0,923,24,816,7
10.Kukuřice na zrnozrno8615,83,54,6
sláma919,51,217,1
celkem1,0 : 1,025,34,721,7
11.Čirok zrnovýzrno9117,92,83,3
sláma926,20,710,3
celkem1,0 : 0,521,03,28,5
12.Pohankazrno8620,73,46,5
sláma9111,43,120,6
celkem1,0 : 2,043,59,647,7
13.Ostatní obilniny na zrno (průměr)zrno8618,03,04,0
sláma915,01,012,0
celkem1,0 : 1,023,04,016,0
B. Luskoviny
14.Hráchzrno8635,93,68,4
sláma8615,11,515,1
celkem1,0 : 1,051,05,123,5
15.Lupinazrno8655,67,013,1
sláma8612,11,615,6
celkem1,0 : 1,067,78,628,7
16.Bobzrno8642,44,610,2
sláma8610,50,811,3
celkem1,0 : 0,951,95,320,4
17.Sójazrno8654,67,318,9
sláma8610,11,39,6
celkem1,0: 1,064,78,628,5
18.Ostatní luskoviny na zrno (průměr)zrno8640,04,010,0
sláma8610,01,011,0
celkem1,0 : 1,050,05,021,0
C. Olejniny
19.Řepkasemeno9234,27,27,9
sláma866,91,311,6
celkem1,0 : 2,249,410,133,4
20.Slunečnicesemeno9228,07,019,9
sláma869,52,139,6
celkem1,0 : 1,845,110,891,2
21.Máksemeno9233,27,68,2
sláma868,60,919,1
celkem1,0 : 2,857,310,161,7
22.Hořčicesemeno9250,07,77,7
sláma867,11,721,1
celkem1,0 : 1,560,710,339,4
23.Lensemeno9233,66,68,3
stonky865,31,412,1
celkem1,0 : 1,541,68,726,5
24.Lnička setásemeno9224,94,65,8
sláma869,51,714,1
celkem1,0 : 1,034,46,319,9
24.Ostatní olejniny a další plodiny na semeno (průměr)semeno9233,07,08,0
sláma866,01,517,0
celkem1,0 : 1,542,09,333,5
D. Okopaniny
25.Brambory ranéhlízy183,00,54,4
nať122,30,22,8
celkem1,0 : 0,33,70,65,2
26.Brambory ostatníhlízy223,50,54,5
nať152,80,24,0
celkem1,0 : 0,24,10,55,3
27.Cukrovkabulvy231,80,32,0
chrást154,00,44,5
celkem1,0 : 0,43,40,53,8
28.Krmná řepabulvy171,40,31,3
chrást152,80,44,0
celkem1,0 : 0,42,50,52,9
29.Ostatní okopaniny (průměr)hlízy, bulvy222,50,43,5
nať, listy153,00,44,0
celkem1,0 : 0,33,40,54,7
E. Jednoleté pícniny
30.Kukuřice na silážzelená hmota354,70,74,4
31.Čirokzelená hmota354,40,74,0
32.Ostatní obilniny na zelenozelená hmota174,40,64,7
33.Hrách krmnýzelená hmota174,60,63,7
34.Luskovinoobilní směszelená hmota174,70,54,2
35.Slunečnice ročnízelená hmota174,00,74,1
36.Krmná kapustazelená hmota174,80,65,7
37.Řepka na krmenízelená hmota175,10,75,4
38.Hořčice bílázelená hmota175,70,44,0
39.Ptačí nohazelená hmota173,80,53,3
40.Ostatní jednoleté pícniny (průměr)zelená hmota174,00,64,5
F. Víceleté pícniny
41.Jetelseno8524,12,017,9
42.Vojtěškaseno8528,32,318,2
43.Jetelotrávaseno8521,82,019,0
44.Vojtěškotrávaseno8521,12,819,8
45.Trávy s jetelovinamiseno8520,43,023,0
46.Trávy na orné půděseno8521,72,620,8
47.Louky a pastvinyseno8518,62,116,2
48.Jeteloviny na semenosemeno9155,06,45,8
omlatky9115,01,322,8
celkem1,0 : 8,0175, 016,8188, 2
49.Trávy na semenosemeno9123,43,65,8
omlatky9115,81,422,8
celkem1,0 : 8,0149, 814,8188, 2
G. Zelenina (pouze hlavní produkt)
50.Celer3,00,95,0
51.Cibule2,00,41,7
52.Kapusta hlávková3,50,53,3
53.Kedluben3,00,43,7
54.Květák3,50,53,3
55.Mrkev2,00,43,7
56.Okurky2,00,44,2
57.Rajče1,80,32,9
58.Řepa salátová3,00,74,2
59.Špenát4,00,65,8
60.Zelí3,00,42,7
61.Ostatní zelenina (průměr)2,50,44,0
  • účinné od 1. 7. 2020Vysvětlivky:
  • účinné od 1. 7. 20201) Hodnota „celkem“ vyjadřuje odběr živin v hlavním produktu (zrno, semeno, hlízy, bulvy) a vedlejším produktu (sláma, nať, chrást), v přepočtu na jednu tunu hlavního produktu.
  • účinné od 1. 7. 20202) Odběr živin vyjádřený v prvcích (N = dusík, P = fosfor, K = draslík) v přepočtu na jednu tunu produktu při uvedeném standartním obsahu sušiny, u víceletých pícnin sklizených na píci v přepočtu na seno.“.