účinné od 1. 1. 2013
2 001 – 5 0000,4170,5610,3210,4510,7450,5641,0851,3901,464
1 001 – 2 0000,4710,7240,3220,3160,3330,4690,9741,1911,312
do 1 000 obyvatel0,4530,4580,5450,2400,5890,4710,9331,3250,899
Zlín 10,9491,2040,5880,7920,4640,2222,2970,5300,5221,5562,7110,961
Zlín 20,6741,0200,7000,2691,9380,5801,2681,1441,449
Zlín 30,5080,7680,7000,1160,6980,7551,3411,1481,296
nad 15 000 obyvatel0,6910,9290,3430,4660,5920,1470,6760,4381,1361,7080,848
5 001 – 15 0000,5590,5870,3330,2270,5460,8471,1401,0720,916
2 001 – 5 0000,4580,5810,7020,3460,9060,5381,1921,2041,423
1 001 – 2 0000,9740,8180,4050,4520,3050,4811,2531,3831,316
do 1 000 obyvatel0,4240,5180,5500,3170,2780,7621,1671,2841,367
Moravskoslezský kraj
Bruntál0,3710,5100,5470,3120,3350,2740,5650,2520,3761,0210,7730,879
nad 15 000 obyvatel0,4350,6350,4600,4860,4670,2030,9580,3601,0500,8641,053
5 001 – 15 0000,2890,5310,4450,4370,8440,3400,9340,6091,139
2 001 – 5 0000,3810,4660,6650,2240,4610,3370,7400,5991,170
1 001 – 2 0000,2770,5110,4800,2710,4130,4270,8090,7321,016
do 1 000 obyvatel0,1880,7510,5120,3130,5330,4070,8330,7541,245
Frýdek-Místek0,4680,8590,6291,0620,9160,4961,1630,3180,6891,3051,0031,134
nad 15 000 obyvatel0,5930,8190,6100,7230,5360,4140,6150,3891,1320,8111,722
5 001 – 15 0000,8190,7950,3280,3150,7270,4761,3041,0942,464
2 001 – 5 0000,4770,7370,4770,3390,5880,5271,1351,2582,131
1 001 – 2 0000,5170,6650,2930,4610,5940,5831,1861,3101,888
do 1 000 obyvatel0,2310,7910,5160,2560,7850,6331,2261,6011,896
Havířov 10,6460,7710,4770,5430,4800,3110,4980,6970,3711,0770,6991,036
Havířov 20,3830,7580,8740,1470,5300,5141,0880,7741,050
Havířov 30,2210,4860,4700,2590,3360,4660,8850,5151,164
Karviná0,5630,7710,5500,7760,4530,4350,9750,2600,3811,0740,7321,462
nad 25 000 obyvatel0,5120,7310,4960,3820,4530,2850,9160,5581,2750,8521,339
15 001 – 25 0000,4810,7670,3900,3370,9000,4210,9500,6551,112
5 001 – 15 0000,4180,6790,4740,1880,7140,3810,8880,8251,203
2 001 – 5 0000,5190,5720,4620,2480,8980,5481,0540,9801,454
do 2 000 obyvatel0,7510,7030,4100,2860,4390,2151,0241,1661,581
Nový Jičín0,4941,0090,5060,3750,2340,3451,0130,4230,3071,3660,8611,188
nad 15 000 obyvatel0,4710,8490,5690,4030,4660,4300,0950,4231,5010,9541,403
5 001 – 15 0000,6390,6890,5670,3470,7960,451,0530,8181,663
2 001 – 5 0000,4850,6550,6430,2740,6630,5271,3391,1461,474
1 001 – 2 0000,2960,6010,4310,2600,4400,4310,9440,9661,378
do 1 000 obyvatel0,3010,5490,1520,2620,4410,4370,9160,9841,436
Opava 10,9311,1570,7350,4870,7330,2801,4961,650,5471,2541,0220,898
Opava 20,4840,8130,7250,3591,6330,6551,3311,0941,187
Opava 30,6670,5990,7100,4441,0920,6490,8980,8000,957
Opava 40,6330,6100,7000,2260,9990,6480,9530,7751,034
nad 5 000 obyvatel0,4400,6380,4770,3300,7210,2610,8790,7891,0250,9031,886
2 001 – 5 0000,3190,5020,5750,2690,8840,5541,0590,9091,178
1 001 – 2 0000,5410,8270,6530,2500,5410,6190,9500,9901,422
do 1 000 obyvatel0,6980,7050,5210,2710,4080,6060,9281,0301,710
Ostrava 10,4560,9520,1070,5820,4070,2570,9820,3210,4170,8240,6990,619
Ostrava 20,3940,6010,3200,2851,0830,2850,9370,7831,572
Ostrava 30,4080,4210,3290,2360,6710,3470,7860,6731,383
Ostrava 40,2040,5860,4570,1670,7980,4580,7350,6390,738
Ostrava 50,4000,7830,1460,2560,9440,5160,9180,8210,863
Ostrava 60,4710,5180,2100,2430,8950,3461,2061,0021,354
Ostrava 70,4550,5550,3050,1180,4400,1610,8920,6571,700
Ostrava 80,4150,6580,4100,1040,9900,2521,0930,8091,334
Ostrava 90,2970,6320,3760,3371,0310,2921,6290,7781,173
Ostrava 100,2730,3650,3300,2770,6950,2600,9680,6911,209
Ostrava 110,5430,6830,2960,2990,9930,3201,0950,7730,676
Ostrava 120,4200,6650,4000,2300,1060,3220,8680,7990,487
nad 5 000 obyvatel0,6810,5500,4690,3970,5390,5081,1800,4541,0490,9411,220
2 001 – 5 0000,3560,7390,5880,1471,1620,4040,9391,0851,446
1 001 – 2 0000,7540,7460,4670,2790,6650,5641,2761,1711,800
do 1 000 obyvatel0,5930,3500,4690,1320,3690,2841,0561,2741,889
  • účinné od 1. 1. 2013*) Koeficienty prodejnosti vyjadřují vztah cen nemovitostí sjednaných podle kupních smluv a jejich cen zjištěných podle vyhlášky, upravených na stejnou cenovou úroveň.
    1. účinné od 1. 1. 20131. Koeficient ze sloupce 1 přísluší stavbám typu L, M, R z přílohy č. 2 a stavbám typu E, F, G, I z přílohy č. 3.
    2. účinné od 1. 1. 20132. Koeficient ze sloupce 2 přísluší stavbám typu B, F, G, H z přílohy č. 2 a stavbám typu C, D z přílohy č. 3.
    3. účinné od 1. 1. 20133. Koeficient ze sloupce 3 přísluší stavbě typu P z přílohy č. 2 a stavbě typu H z přílohy č. 3.
    4. účinné od 1. 1. 20134. Koeficient ze sloupce 4 přísluší stavbám typu C, D, E z přílohy č. 2 a stavbám typu A, B z přílohy č. 3.
    5. účinné od 1. 1. 20135. Koeficient ze sloupce 5 přísluší stavbám typu A, I z přílohy č. 2.
    6. účinné od 1. 1. 20136. Koeficient ze sloupce 6 přísluší stavbám typu N, O, Z z přílohy č. 2 a stavbám typu K, L, M z přílohy č. 3.
    7. účinné od 1. 1. 20137. Koeficient ze sloupce 7 přísluší stavbám typu J, K z přílohy č. 2 a bytům nebo nebytovým prostorám v bytových domech typu J,K, oceňovaných podle § 13 a pozemku, na kterém je byt oceňovaný podle § 25.
    8. účinné od 1. 1. 20138. Koeficient ze sloupce 8 přísluší stavbě typu S z přílohy č. 2 a stavbě typu J z přílohy č. 3.
    9. účinné od 1. 1. 20139. Koeficient ze sloupce 9 přísluší stavbám oceněným podle § 4.
    10. účinné od 1. 1. 201310. Koeficient ze sloupce 10 přísluší rozestavěným stavbám oceňovaných podle § 8 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 24.
    11. účinné od 1. 1. 201311. Koeficient ze sloupce 11 přísluší stavbám oceňovaným podle § 5 a bytům a nebytovým prostorám v rodinném domě, oceňovaných podle § 13 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 26a.
    12. účinné od 1. 1. 201312. Koeficient ze sloupce 12 přísluší stavbě oceněné podle § 6 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 26.
    13. účinné od 1. 1. 201313. Koeficient prodejnosti pro stavby oceněné podle § 14 je roven 1,00.
    14. účinné od 1. 1. 201314. Koeficient prodejnosti pro pozemky oceněné podle § 29, 30, 31 a 32 odst. 3 až 5 je roven 1,00.
    15. účinné od 1. 1. 201315. Koeficient prodejnosti pro trvalé porosty oceněné podle § 35 až 42 je roven 1,00.
    16. účinné od 1. 1. 201316. Změní-li se počet obyvatel v obci tak, že pro ni v daném okresu není příslušná velikostní skupina, použije se koeficient prodejnosti pro daný druh nemovitosti té skupiny, která je počtem obyvatel nejbližší.

    účinné od 1. 1. 2013Zařazení katastrálních území měst do oblastí v příloze č. 39 vyhlášky

    1. účinné od 1. 1. 2013a) Jednotlivé oblasti jsou seskupením katastrálních území bez ohledu na správní členění města.
    2. účinné od 1. 1. 2013b) Pro určení koeficientu prodejnosti (Kp) je rozhodující katastrální území, v němž se oceněná nemovitost nachází.
    3. účinné od 1. 1. 2013c) V případě odchylného uvedení názvu katastrálního území je rozhodující kód katastrálního území.

    účinné od 1. 1. 2013Zařazení katastrálních území měst do oblastí v příloze č. 39 vyhlášky

    1. účinné od 1. 1. 2013a) abecední uspořádání katastrálních území měst do oblastí

      účinné od 1. 1. 2013Tabulky č. 2