zrušený předpis

Číslo
položky
Konstrukce a
vybavení
TYP HALY
ABCDEFGHIJKLM
1Základy a
vybavení
0,0730,0810,0720,0820,0940,1030,1120,1110,1130,1220,1230,1130,122
2Svislé konstrukce0,1740,2270,1710,1920,2030,2130,2230,2290,2390,2930,2980,2620,241
3Stropy0,0730,0720,0640,0630,0820,0840,0920,0900,0920,0890,0910,0890,091
4Zastřešení mimo
krytinu
0,0820,0830,0800,0830,1020,1010,0930,0990,1010,1100,1120,1030,104
5Krytiny střech0,0230,0270,0280,0240,0290,0280,0290,0280,0290,0290,0280,0290,030
6Klempířské
konstrukce
0,0060,0060,0060,0060,0070,0070,0060,0060,0060,0070,0070,0070,006
7Úpravy vnitř.
povrchů
0,0710,0640,0720,0710,0690,0680,0630,0630,0630,0610,0600,0590,053
8Úpravy vněj.
povrchů
0,0330,0320,0330,0320,0390,0380,0340,0330,0320,0330,0320,0310,032
9Vnitřní obklady
keramické
0,0280,0230,0310,024---------
10Schody0,0100,0080,0100,0090,0080,0080,0080,0080,0080,0070,0070,0070,008
11Dveře0,0380,0320,0390,0380,0320,0320,0310,0320,0310,0220,0210,0200,031
12Vrata----0,0230,0230,0220,0230,0240,0230,0240,0240,021
13Okna0,0570,0540,0590,0580,0520,0510,0520,0530,0510,0430,0440,0430,042
14Povrchy podlah0,0400,0410,0420,0410,0480,0470,0480,0500,0490,0480,0490,0470,050
15Vytápění0,0480,0420,0500,0480,0130,0130,0110,0120,011----
16Elektroinstalace0,0630,0600,0540,0590,0830,0830,0840,0730,0630,0470,0480,0590,061
17Bleskosvod0,0030,0030,0030,0030,0040,0040,0030,0030,0030,0040,0040,0040,003
18Vnitřní vodovod0,0330,0230,0320,0240,0090,0090,0070,0110,010--0,0140.012
19Vnitřní kanalizace0,0310,0210,0300,0220,0080,0080,0060,0100,009--0,0130,011
20Vnitřní plynovod0,0030,0020,0030,003---------
21Ohřev teplé vody0,0180,0170,0180,0190,0040,0040,0030,0040,004--0,0050,004
22Vybavení kuchyní--0,0160,005---------
23Vnitřní
hygienická zařízení
včetně WC
0,0420,0340,0430,0340,0220,0220,0210,0230,022--0,0200,022
24Výtahy0,0100,0090,0100,009---------
25Ostatní0,0410,0390,0340,0510,0690,0540,0520,0390,0400,0620,0520,0510,056

Tabulka č. 3

OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ RODINNÝCH DOMŮ, REKREAČNÍCH CHALUP A REKREAČNÍCH DOMKŮ

Tabulka č. 3 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ RODINNÝCH DOMŮ, REKREAČNÍCH CHALUP A REKREAČNÍCH DOMKŮ
Číslo
položky
Konstrukce a vybaveníTyp domu, chalupy nebo
domku
A, E, CH, LB, F, I, MC, G, J, ND, H, K, O
1Základy včetně zemních
prací
0,0820,0710,0540,043
2Svislé konstrukce0,2120,2230,2340,243
3Stropy0,0790,0840,0910,093
4Zastřešení mimo krytinu0,0730,0520,0540,042
5Krytiny střech0,0340,0320,0330,030
6Klempířské konstrukce0,0090,0080,0080,007
7Vnitřní omítky0,0580,0620,0610,064
8Fasádní omítky0,0280,0310,0280,033
9Vnější obklady0,0050,0040,0050,004
10Vnitřní obklady0,0230,0230,0220,024
11Schody0,0100,0240,0230,039
12Dveře0,0320,0330,0320,034
13Okna0,0520,0520,0510,053
14Podlahy obytných
místností
0,0220,0220,0210,023
15Podlahy ostatních
místností
0,0100,0110,0130,014
16Vytápění0,0520,0440,0530,042
17Elektroinstalace0,0430,0410,0420,040
18Bleskosvod0,0060,0060,0060,005
19Rozvod vody0,0320,0300,0290,028
20Zdroj teplé vody0,0190,0180,0170,016
21Instalace plynu0,0050,0050,0050,005
22Kanalizace0,0310,0280,0270,029
23Vybavení kuchyní0,0050,0050,0050,005
24Vnitřní hygienické
vybavení
0,0410,0510,0430,050
25Záchod0,0030,0040,0030,004
26Ostatní0,0340,0360,0400,030

Tabulka č. 4

OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ REKREAČNÍCH A ZAHRÁDKÁŘSKÝCH CHAT

Tabulka č. 3 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ RODINNÝCH DOMŮ, REKREAČNÍCH CHALUP A REKREAČNÍCH DOMKŮ Tabulka č. 4 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ REKREAČNÍCH A ZAHRÁDKÁŘSKÝCH CHAT
Číslo položkyKonstrukce
a vybavení
Typ
chat
ABCDEFGHI
IIIIIIIIIIIIInIIIIIIIIIIII
1.Základy včetně
zemních prací
0,0560,0630,0730,0820,0670,0740,0760,0830,0660,0740,0770,0840,0580,0640,0840,0930,0820,092
2.Podezdívka0,036-0,038-0,037-0,039-0,038-0,040-0,037-0,039-0,040-
3.Svislé konstrukce0,2530,2740,2730,2940,2530,2710,2720,2930,2540,2730,2740,2920,2540,2730,2840,3040,2800,303
4.Stropy0,0940,1020,1010,1130,1020,1130,1020,1210,1030,1120,1020,1200,0930,1040,1020,1140,1010,123
5.Zastřešení mimo
krytinu
0,0920,0910,0620,0610,0920,0910,0710,0700,0920,0910,0700,0690,0920,0900,0630,0620,0720,070
6.Krytiny
střech
0,0410,0400,0410,0400,0510,0500,0510,0490,0510,0490,0500,0490,0420,0410,0410,0420,0500,049
7.Klempířské
konstrukce
0,0080,0070,0080,0070,0080,0070,0080,0070,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,008
8.Úprava povrchů0,0920,0810,0920,0800,1010,0920,1020,0930,1030,0930,1010,0940,0930,0840,0920,0840,1010,093
9.Schodiště0,0210,0410,0120,0200,0220,0420,0110,0220,0210,0410,0120,0230,0210,043----
10.Dveře0,0310,0300,0310,0310,0310,0300,0310,0300,0310,0300,0320,0310,0320,0310,0310,0300,0320,031
11.Okna0,0520,0510,0520,0510,0520,0510,0520,0510,0520,0510,0510,0500,0520,0510,0510,0500,0510,050
12.Podlahy0,0410,0400,0410,0400,0420,0410,0420,0410,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0410,040
13.Vytápění0,0320,0310,0310,0300,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0320,031
14Elektroinstalace0,0310,0300,0300,0310,0320,0310,0320,0310,0300,0290,0320,0310,0310,0300,0310,0300,0300,029
15.Rozvod vody0,0220,0210,0210,021--------0,0180,0170,0180,017--
16.Zdroj teplé vody0,0090,0100,0090,010--------------
17.Rozvod propan-
butanu
0,0020,0020,0020,002--------0,0030,0030,0030,003--
18.Kanalizace0,0210,0200,0200,020--------0,0170,0160,0170,016--
19.Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0050,0050,0050,0050,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0030,003
20.Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0200,019
21.Vnitřní hygienické vybavení0,0230,0220,0220,0220,0280,0260,0280,0260,0280,0260,0280,0260,0230,0220,0230,0220,0290,027
22.Ostatní0,0200,0220,0180,0230,0260,0270,0260,0280,0270,0300,0270,0300,0300,0300,0180,0330,0280,032
  • I - Chaty nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy
  • II - Chaty podsklepené
  • Tabulka č. 5

    OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB

    Tabulka č. 3 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ RODINNÝCH DOMŮ, REKREAČNÍCH CHALUP A REKREAČNÍCH DOMKŮ Tabulka č. 4 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ REKREAČNÍCH A ZAHRÁDKÁŘSKÝCH CHAT Tabulka č. 5 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
    Číslo
    položky
    Konstrukce
    a vybavení
    Typ vedlejších staveb
    ABCDEFG
    I II I II I II I II I II I II I II
    1Základy0,0620,0710,0710,0830,0640,0740,080,0920,0770,0880,0830,0940,1220,137
    2Obvodové stěny0,3040,3220,3180,3360,3030,3210,3130,3320,2740,2900,3190,3390,310,329
    3Stropy0,1930,2060,1980,220,1940,2110,2180,2390,2020,220,2120,234--
    4Krov (podhled x)0,1080,0930,073×)0,062×)0,0980,085--0,1090,090--0,3350,33
    5Krytina0,0690,0570,0810,0710,0680,0560,1120,090,0680,0550,1110,0860,1280,105
    6Klempířské konstrukce0,0190,0160,0170,0150,0180,0160,0160,0150,0180,0160,0160,0150,0420,032
    7Úpravy povrchů0,0490,0570,0610,070,0490,0580,0630,0720,0520,0640,060,070,0630,067
    8Schodiště0,0380,046--0,0370,043--0,0360,042----
    9Dveře0,0310,0230,030,0210,0290,020,0380,0260,030,0220,0370,025--
    10Okna0,010,0120,0110,0130,0120,0140,0130,0140,0130,0140,0140,014--
    11Podlahy0,0680,0630,0820,070,080,0680,0970,0850,0820,0710,1080,092--
    12Elektroinstalace0,0490,0340,0580,0390,0480,0340,050,0350,0390,0280,040,031--
  • I - Vedlejší stavby nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy
  • II - Vedlejší stavby podsklepené
  • Tabulka č. 6

    OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ

    Tabulka č. 3 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ RODINNÝCH DOMŮ, REKREAČNÍCH CHALUP A REKREAČNÍCH DOMKŮ Tabulka č. 4 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ REKREAČNÍCH A ZAHRÁDKÁŘSKÝCH CHAT Tabulka č. 5 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ
    Číslo
    položky
    Konstrukce a
    vybavení
    Typ garáže
    ABC
    nepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepené
    1Základy0,0600,0710,0620,0780,0820,093
    2Obvodové stěny0,2890,2970,3010,3270,3380,342
    3Stropy0,1910,2150,2620,276--
    4Krov0,1000,092--0,1620,169
    5Krytina0,0680,0530,0570,0430,0820,092
    6Klempířské konstrukce0,0190,0170,0290,0260,0190,017
    7Úpravy povrchů0,0510,0580,0480,0540,0630,068
    8Dveře0,0230,0180,0270,0140,0360,029
    9Okna0,0130,0110,0140,0120,0160,013
    10Vrata0,0600,0520,0680,0440,0620,049
    11Podlahy0,0680,0730,0720,0800,1400,128
    12Elektroinstalace0,0580,0430,0600,046--

    Tabulka č. 7

    Předpokládaná životnost konstrukcí a vybavení

    Tabulka č. 3 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ RODINNÝCH DOMŮ, REKREAČNÍCH CHALUP A REKREAČNÍCH DOMKŮ Tabulka č. 4 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ REKREAČNÍCH A ZAHRÁDKÁŘSKÝCH CHAT Tabulka č. 5 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ Tabulka č. 7 Předpokládaná životnost konstrukcí a vybavení
    Číslo
    položky
    NázevPředpokládaná
    životnost v letech
    1Základy včetně zemních prací150-200
    2Svislé konstrukce80-200
    3Stopy80-200
    4Zastřešení mimo krytinu70-150
    5Krytiny, střecha40-80
    6Klempířské konstrukce30-80
    7Úprava vnitřních povrchů50-80
    8Úprava vnějších povrchů30-60
    9Vnitřní obklady keramické30-50
    10Schody80-200
    11Dveře50-80
    12Vrata30-50
    13Okna50-80
    14Povrchy podlah15-80
    15Vytápění20-50
    16Elektroinstalace25-50
    17Bleskosvod30-50
    18Vnitřní vodovod20-50
    19Vnitřní kanalizace30-60
    20Vnitřní plynovod20-50
    21Ohřev teplé vody20-40
    22Vybavení kuchyní15-30
    23Vnitřní hygienická zařízení včetně WC30-60
    24Výtahy30-50
    25Ostatní--
    26Instalační prefabrikáty (jádra)15-25

    Příloha č. 15

    k vyhlášce č. 540/2002 Sb.

    Míry kapitalizace pro oceňování nemovitostí a majetkových práv výnosovým způsobem

    Příloha č. 15 Míry kapitalizace pro oceňování nemovitostí a majetkových práv výnosovým způsobem
    Číslo položkyNázev položkyMíra kapitalizace %
    1Nemovitosti pro výrobu a garážování10
    2Nemovitosti pro obchod a administrativu7
    3Nemovitosti pro hromadné ubytování a stravování8
    4Nemovitosti pro dopravu, spoje a školství9
    5Nemovitosti pro kulturu8
    6Nemovitosti pro zdravotnictví8
    7Nemovitosti pro zemědělství7
    8Nemovitosti pro skladování6
    9Bytové domy4
    10Ostatní nemovitosti8
    11Majetková práva12

    U staveb oceňovaných podle § 21 odst. 2 se k příslušné míře kapitalizace připočte 0,5 % na pokrytí zvýšeného rizika spojeného s docílením pronájmu celkové podlahové plochy.

    Příloha č. 15a

    k vyhlášce č. 540/2002 Sb.

    Zatřídění nemovitosti do skupiny podle analýzy rozvoje nemovitosti pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu.

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 15a Zatřídění nemovitosti do skupiny podle analýzy rozvoje nemovitosti pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1
    Označ. skupinyCHARAKTERISTIKA SKUPIN DLE ANALÝZY ROZVOJE NEMOVITOSTI:
    AZměny okolí a podmínek s pozitivním dopadem na výnosnost nebo poptávku po oceňované nemovitosti, nemovitost má rozvojové možnosti.
    BZměny okolí a podmínek s pozitivním dopadem na výnosnost nebo poptávku po oceňované nemovitosti, nemovitost nemá rozvojové možnosti.
    CBez zásadních změn – stabilizovaná oblast, nemovitost má rozvojové možnosti
    DBez zásadních změn – stabilizovaná oblast, nemovitost nemá rozvojové možnosti
    EZměny okolí a podmínek s negativním dopadem na poptávku po oceňované nemovitosti, nemovitost má rozvojové možnosti
    FZměny okolí a podmínek s negativním dopadem na poptávku po oceňované nemovitosti, nemovitosti nemá rozvojové možnosti

    Stanovení ceny nemovitosti kombinací výnosového a nákladového způsobu

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 15a Zatřídění nemovitosti do skupiny podle analýzy rozvoje nemovitosti pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1 Tabulka č. 2
    Kód skupiny:VÝPOČET CENY NEMOVITOSTÍ KOMBINACÍ NÁKLADOVÉHO A VÝNOSOVÉHO ZPŮSOBU:
    CV ≤ CNCV > CN
    Pro stavbuPro soubor stavebPro stavbu a pro soubor staveb
    ACV + 0,50 RCV + 0,30 RCV
    B,CCV + 0,30 RCV + 0,15 RCV – 0,05 R
    D,ECV + 0,10 RCV + 0,05 RCV – 0,10 R
    FCVCVCV – 0,15 R

    Kde

    R = |CV-CN|,

    CV - cena stavby popřípadě souboru staveb zjištěné výnosovým způsobem,

    CN - cena stavby popřípadě souboru staveb zjištěné nákladovým způsobem bez koeficientu prodejnosti Kp

    V analýze rozvoje nemovitosti se posuzuje schopnost nemovitosti přizpůsobit se předpokládaným změnám okolí a podmínek, které mohou výrazně ovlivnit výnosnost nebo poptávku po nemovitosti.

    1. • Změnami okolí a podmínek se rozumí budoucí změny charakteru okolní zástavby v návaznosti na územní plán, realizace staveb v okolí posuzované nemovitosti s výrazným dopadem na její výnosnost nebo prodejnost (např. objekty občanské vybavenosti, dopravní a průmyslové stavby, stanice metra, otvírka těžebního území aj.), fiskální a dotační politika státu, cenové regulace aj..
    2. • Rozvojovými možnostmi nemovitosti se rozumí posouzení, zda stávající využití odpovídá jejímu nejlepšímu a nejvyššímu využití, zda stavebně technické parametry stavby odpovídají požadavkům vyplývající z předpokládaných změn, případně zda je možná její změna (např. stavebními úpravami, účelu užití stavby), aby se zachovala nebo zvýšila výnosnost nemovitosti, u pozemků posouzení možnosti další zástavby, aj..
    3. • Zatřídění do skupin je nutno zdůvodnit.

    Příloha č. 16

    k vyhlášce č. 540/2002Sb.

    Tabulka č. 1

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru garáže