zrušený předpis

do 1 000 obyvatel0,2660,4160,5350,5660,7310,5941,2871,3971,483
Svitavy0,3610,7480,5330,2890,4980,2120,8980,6450,4671,0750,8440,977
nad 5 000 obyvatel0,3411,0070,3580,3840,5150,3071,4350,5141,1961,2561,019
2 001 – 5 0000,1640,6120,3880,1790,7020,4551,0040,7910,899
1 001 – 2 0000,2630,2980,3860,1870,7860,2780,9630,7421,119
do 1 000 obyvatel0,2850,3570,2860,2730,5540,3690,8900,8621,071
Ústí nad Orlicí0,3850,9801,1131,0990,5500,1670,2790,4730,7471,1100,9231,131
nad 15 000 obyvatel0,6960,6210,5450,3310,5550,3500,5500,4161,1410,8051,001
5 001 – 15 0000,5370,8210,5640,2960,8940,4261,1491,0691,199
2 001 – 5 0000,2970,3990,3500,4580,5020,4190,8920,8440,822
1 001 – 2 0000,4400,5600,4210,2630,4010,4190,8080,8380,964
do 1 000 obyvatel0,2110,4850,4500,2630,6160,3450,8870,9441,180
Kraj Vysočina
Havlíčkův Brod0,5970,8840,5420,6860,6240,2721,1420,3660,3790,8801,0700,877
nad 5 000 obyvatel0,5730,6870,2320,2950,5540,1710,9780,5121,1511,1531,381
2 001 – 5 0000,3780,4930,5390,1731,0380,2910,9160,9071,305
1 001 – 2 0000,3200,4250,4210,2030,7970,4321,1171,0111,086
do 1 000 obyvatel0,2380,5600,4500,2320,8490,3820,9511,0651,414
Jihlava 10,5170,7260,7630,3710,7670,1261,3400,4780,6331,2481,1320,744
Jihlava 20,5460,6170,4830,2290,8640,4710,9880,7630,901
Jihlava 30,3220,6330,6400,5570,8910,6800,9431,0060,988
nad 5 000 obyvatel0,3050,5780,6440,3580,5190,2730,9340,4441,0690,9991,091
2 001 – 5 0000,4740,5190,5720,2730,9340,4440,9220,9511,284
1 001 – 2 0000,1650,5240,5350,2290,7630,3860,9581,1901,397
do 1 000 obyvatel0,4300,5500,4170,3900,4240,5420,8921,1001,082
Pelhřimov0,6290,5110,6200,5881,3120,2050,8120,4060,4901,1480,9761,008
nad 5 000 obyvatel0,4230,8660,3190,4160,3660,1860,9050,5241,1801,1491,281
2 001 – 5 0000,2870,6520,4600,1640,4460,3411,0300,9891,104
1 001 – 2 0000,1450,2920,2640,4930,4890,4551,2000,8301,945
do 1 000 obyvatel0,3370,4920,3920,4140,6610,5631,0171,1191,219
Třebíč0,5990,8750,7531,2790,5510,1750,6570,4720,6181,2381,1320,890
nad 5 000 obyvatel0,4860,7860,7320,2880,4530,1461,1950,3811,1781,0370,998
2 001 – 5 0000,4180,4750,2830,1340,7900,2910,9450,7960,933
1 001 – 2 0000,3690,4800,6730,2680,5300,3880,9590,7881,055
do 1 000 obyvatel0,4130,4830,7340,1670,3580,2340,9570,8371,134
Žďár nad Sázavou0,5140,5780,2030,4740,8720,1680,7250,4060,4801,3871,0131,047
nad 5 000 obyvatel0,4600,6410,7790,4110,4650,3610,7840,4491,1980,9141,059
2 001 – 5 0000,9950,6120,6500,3090,2760,3270,9831,0560,933
1 001 – 2 0000,3700,5520,9770,5550,7550,4361,1251,1121,275
do 1 000 obyvatel0,2930,4470,5300,3001,1740,3731,0501,0591,255
Jihomoravský kraj
Blansko0,5770,7551,2740,4440,4590,2151,7060,4840,6971,3571,2080,977
nad 5 000 obyvatel0,4720,8020,5250,6980,5210,2891,3700,4071,2441,1981,243
2 001 – 5 0000,3360,4680,6000,2260,9540,4871,0961,1201,419
1 001 – 2 0000,3420,5130,4120,2840,8190,4011,0871,3341,007
do 1 000 obyvatel0,4040,5921,2060,2530,7940,3441,0361,2971,254
Brno 10,9811,6290,9000,7141,1650,6003,0000,6380,6961,8221,4000,800
Brno 21,0481,7151,3860,5392,5581,9881,5492,4941,980
Brno 31,2151,3670,6000,1172,2370,9871,6182,4521,389
Brno 41,1930,9720,4850,4471,5270,7681,3981,9621,314
Brno 50,6971,1080,4270,1052,0250,6341,7172,361,156
Brno 60,5890,9840,4450,0862,0971,0771,3741,9701,242
Brno 70,8880,7980,9460,6861,2250,8851,3521,8771,326
Brno 81,0701,1600,7020,2640,5171,1081,4241,3361,953
Brno 90,6701,0210,6900,5091,4940,6461,4141,6711,607
Brno-venkov
nad 5 000 obyvatel0,6640,8800,4890,5290,6790,2661,4660,7180,7641,3691,6431,347
2 001 – 5 0000,5860,7300,5310,4301,4670,7821,1851,7511,278
1 001 – 2 0000,5850,7810,5300,4941,0940,6841,3151,8881,266
do 1 000 obyvatel0,6070,8850,3870,3211,3120,6571,2351,7211,373
Břeclav0,6170,8030,7370,3040,7050,2151,2370,5490,3740,9971,0991,052
nad 5 000 obyvatel0,7570,8870,2940,4550,4540,6901,4430,8611,2241,6901,379
2 001 – 5 0000,4400,5610,3060,3240,9460,4791,0020,9810,960
1 001 – 2 0000,2950,6330,2910,5010,4800,4701,0161,0031,105
do 1 000 obyvatel0,2890,7510,4550,6070,7960,7611,1151,0671,285
Hodonín0,3610,5480,6170,3140,3610,1911,1320,3640,3140,9491,2370,722
nad 5 000 obyvatel0,5230,8240,3540,3520,5740,2121,0100,4161,0620,9860,937
2 001 – 5 0000,3100,5920,4590,2580,5930,3970,9420,8090,978
1 001 – 2 0000,3000,7110,4450,1820,5910,3400,8740,8081,011
do 1 000 obyvatel0,2820,3960,4500,2960,5650,4250,8340,7861,019
Vyškov0,4810,7300,6800,6270,6280,1940,9570,5110,8211,2151,0041,020
nad 5 000 obyvatel0,4430,6140,2840,5890,7690,2370,4670,5421,1231,3541,075
2 001 – 5 0000,3760,4780,5100,2541,1190,4061,0911,2540,903
1 001 – 2 0000,3360,4890,4150,4650,7900,5241,1801,3791,317
do 1 000 obyvatel0,4430,6380,5140,2820,3220,3941,1521,2881,358
Znojmo0,5610,7690,7860,3330,7190,2991,3610,8050,5951,0801,1720,960
nad 5 000 obyvatel0,5720,2000,1100,4560,4450,1140,6680,2381,2940,8210,499
2 001 – 5 0000,2540,7380,6180,3980,7900,4300,9690,8271,193
1 001 – 2 0000,2990,4620,4720,3630,9340,4960,9470,8661,070
do 1 000 obyvatel0,4400,5610,1050,2210,6910,3520,8170,8751,581
Olomoucký kraj
Jeseník0,2180,6480,8220,5170,5870,2551,1900,3120,3320,9180,9090,633
nad 2 000 obyvatel0,2160,4810,4360,2560,2910,1900,7250,2790,7890,7720,749
1 001 – 2 0000,1860,4580,3310,3290,6090,3650,9090,7571,507
do 1 000 obyvatel0,5310,6150,4200,1670,4150,2290,6800,7421,555
Olomouc 10,6401,5080,2671,0180,7090,1082,2260,3870,5861,1981,8411,001
Olomouc 20,6200,7350,6800,5461,3160,4801,1291,1641,339
Olomouc 31,0850,7980,5831,0101,7720,7061,2961,5291,196
Olomouc 40,6240,6120,6600,1101,1480,1851,0951,0081,232
nad 5 000 obyvatel0,4860,8390,6580,3310,6450,3170,9790,6181,0271,0540,993
2 001 – 5 0000,5170,7690,6130,7340,7110,4741,1501,1831,348
1 001 – 2 0000,4540,6070,6370,3810,7970,4541,0751,1661,724
do 1 000 obyvatel0,3380,5100,5730,4391,1240,4480,7161,1371,818
Prostějov0,5290,8150,3120,6200,6500,5341,3110,6000,4001,3121,2691,055
nad 2 000 obyvatel0,5030,6731,1760,3600,4900,3360,5970,4010,9991,0691,713
1 001 – 2 0000,7370,6170,6000,5441,1990,4931,1581,1311,475
do 1 000 obyvatel0,3070,4240,5000,2310,5110,2970,9840,9281,317
Přerov 10,5620,4160,3840,1780,4770,3111,0090,4580,7321,0831,0761,183
Přerov 20,5610,8830,3800,2540,3420,2001,0070,9531,317
Přerov 30,3020,3010,3750,1570,2070,1190,9790,6800,946
Přerov 40,5600,6610,3700,1100,3160,2340,9250,8200,976
Přerov 50,5500,6000,3650,2000,5000,2900,5310,6321,016
nad 15 000 obyvatel0,3680,9130,1530,2640,4260,2241,1640,4091,2431,0061,622
5 001 – 15 0000,6600,7230,4610,2301,1250,3481,0640,8941,046
2 001 – 5 0000,2150,4150,4500,1020,3280,1470,9970,8710,927
1 001 – 2 0000,5880,4910,4420,2150,2970,2780,9560,9691,914
do 1 000 obyvatel0,2580,2920,4000,2350,7080,2760,9340,8631,425
Šumperk0,5720,7140,4940,4760,7150,2191,9120,6850,2751,2721,2400,726
nad 5 000 obyvatel0,3480,9820,2570,4380,7450,6091,1330,4641,1970,9521,617
2 001 – 5 0000,4200,5600,1960,3920,8050,4101,1200,9951,349
1 001 – 2 0000,3790,4811,4040,2940,9270,5261,1051,0251,602
do 1 000 obyvatel0,3120,5880,4020,2750,7160,4280,9801,0281,247
Zlínský kraj
Kroměříž0,4760,8760,6260,3610,7870,2001,6890,5250,5181,3301,2200,959
nad 5 000 obyvatel0,4990,6260,7850,2880,4420,2801,2840,4071,1391,1300,995
2 001 – 5 0000,3160,4060,8360,2020,8150,3020,9020,9511,177
1 001 – 2 0000,2490,6390,4700,1521,2190,2261,0861,0101,076
do 1 000 obyvatel0,2680,4270,4500,2130,6070,3830,9530,9771,334
Luhačovice 10,7411,0460,6990,4891,6830,2921,4410,8370,4951,4031,4841,220
Luhačovice 20,5200,5210,6900,0521,0150,7550,6820,6711,203
Uherské Hradiště0,5221,3040,6840,3650,9250,5951,8700,9750,8201,2621,2241,027
nad 15 000 obyvatel0,5670,9330,7690,7870,6480,1760,7010,6131,1571,0750,797
5 001 – 15 0000,5090,7220,6480,4011,0190,7731,2811,3290,536
2 001 – 5 0000,3650,6120,6300,3070,8450,4410,9740,9811,156
1 001 – 2 0000,5150,5870,5770,3550,4540,5471,0121,0941,257
do 1 000 obyvatel0,3660,5040,4350,2950,8740,5220,9761,1291,291
Vsetín0,3410,8290,5030,4490,9970,4890,8580,3950,4091,2380,9591,066
nad 25 000 obyvatel0,5740,5590,4950,3320,4210,4451,1370,3631,1221,0361,221
15 001 – 25 0000,7400,9590,4410,6431,0420,6891,4891,4952,665
5 001 – 15 0000,3390,4490,4910,4390,4470,3721,0801,3051,390
2 001 – 5 0000,4170,5610,3210,4510,7450,5641,0851,3901,464
1 001 – 2 0000,4710,7240,3220,3160,3330,4690,9741,1911,312
do 1000 obyvatel0,4530,4580,5450,2400,5890,4710,9331,3250,899
Zlín 10,9491,2040,5880,7920,4640,2222,2970,5300,5221,5562,7110,961
Zlín 20,6741,0200,7000,2691,9380,5801,2681,1441,449
Zlín 30,5080,7680,7000,1160,6980,7551,3411,1481,296
nad 15 000 obyvatel0,6910,9290,3430,4660,5920,1470,6760,4381,1361,7080,848
5 001 – 15 0000,5590,5870,3330,2270,5460,8471,1401,0720,916
2 001 – 5 0000,4580,5810,7020,3460,9060,5381,1921,2041,423
1 001 – 2 0000,9740,8180,4050,4520,3050,4811,2531,3831,316
do 1 000 obyvatel0,4240,5180,5500,3170,2780,7621,1671,2841,367
Moravskoslezský kraj
Bruntál0,3710,5100,5470,3120,3350,2740,5650,2520,3761,0210,7730,879
nad 15 000 obyvatel0,4350,6350,4600,4860,4670,2030,9580,3601,0500,8641,053
5 001 – 15 0000,2890,5310,4450,4370,8440,3400,9340,6091,139
2 001 – 5 0000,3810,4660,6650,2240,4610,3370,7400,5991,170
1 001 – 2 0000,2770,5110,4800,2710,4130,4270,8090,7321,016
do 1 000 obyvatel0,1880,7510,5120,3130,5330,4070,8330,7541,245
Frýdek-Místek0,4680,8590,6291,0620,9160,4961,1630,3180,6891,3051,0031,134
nad 15 000 obyvatel0,5930,8190,6100,7230,5360,4140,6150,3891,1320,8111,722
5 001 – 15 0000,8190,7950,3280,3150,7270,4761,3041,0942,464
2 001 – 5 0000,4770,7370,4770,3390,5880,5271,1351,2582,131
1 001 – 2 0000,5170,6650,2930,4610,5940,5831,1861,3101,888
do 1 000 obyvatel0,2310,7910,5160,2560,7850,6331,2261,6011,896
Havířov 10,6460,7710,4770,5430,4800,3110,4980,6970,3711,0770,6991,036
Havířov 20,3830,7580,8740,1470,5300,5141,0880,7741,050
Havířov 30,2210,4860,4700,2590,3360,4660,8850,5151,164
Karviná0,5630,7710,5500,7760,4530,4350,9750,2600,3811,0740,7321,462
nad 25 000 obyvatel0,5120,7310,4960,3820,4530,2850,9160,5581,2750,8521,339
15 001 – 25 0000,4810,7670,3900,3370,9000,4210,9500,6551,112
5 001 – 15 0000,4180,6790,4740,1880,7140,3810,8880,8251,203
2 001 – 5 0000,5190,5720,4620,2480,8980,5481,0540,9801,454
do 2 000 obyvatel0,7510,7030,4100,2860,4390,2151,0241,1661,581
Nový Jičín0,4941,0090,5060,3750,2340,3451,0130,4230,3071,3660,8611,188
nad 15 000 obyvatel0,4710,8490,5690,4030,4660,4300,0950,4231,5010,9541,403
5 001 – 15 0000,6390,6890,5670,3470,7960,451,0530,8181,663
2 001 – 5 0000,4850,6550,6430,2740,6630,5271,3391,1461,474
1 001 – 2 0000,2960,6010,4310,2600,4400,4310,9440,9661,378
do 1 000 obyvatel0,3010,5490,1520,2620,4410,4370,9160,9841,436
Opava 10,9311,1570,7350,4870,7330,2801,4961,650,5471,2541,0220,898
Opava 20,4840,8130,7250,3591,6330,6551,3311,0941,187
Opava 30,6670,5990,7100,4441,0920,6490,8980,8000,957
Opava 40,6330,6100,7000,2260,9990,6480,9530,7751,034
nad 5 000 obyvatel0,4400,6380,4770,3300,7210,2610,8790,7891,0250,9031,886
2 001 – 5 0000,3190,5020,5750,2690,8840,5541,0590,9091,178
1 001 – 2 0000,5410,8270,6530,2500,5410,6190,9500,9901,422
do 1 000 obyvatel0,6980,7050,5210,2710,4080,6060,9281,0301,710
Ostrava 10,4560,9520,1070,5820,4070,2570,9820,3210,4170,8240,6990,619
Ostrava 20,3940,6010,3200,2851,0830,2850,9370,7831,572
Ostrava 30,4080,4210,3290,2360,6710,3470,7860,6731,383
Ostrava 40,2040,5860,4570,1670,7980,4580,7350,6390,738
Ostrava 50,4000,7830,1460,2560,9440,5160,9180,8210,863
Ostrava 60,4710,5180,2100,2430,8950,3461,2061,0021,354
Ostrava 70,4550,5550,3050,1180,4400,1610,8920,6571,700
Ostrava 80,4150,6580,4100,1040,9900,2521,0930,8091,334
Ostrava 90,2970,6320,3760,3371,0310,2921,6290,7781,173
Ostrava 100,2730,3650,3300,2770,6950,2600,9680,6911,209
Ostrava 110,5430,6830,2960,2990,9930,3201,0950,7730,676
Ostrava 120,4200,6650,4000,2300,1060,3220,8680,7990,487
nad 5 000 obyvatel0,6810,5500,4690,3970,5390,5081,1800,4541,0490,9411,220
2 001 – 5 0000,3560,7390,5880,1471,1620,4040,9391,0851,446
1 001 – 2 0000,7540,7460,4670,2790,6650,5641,2761,1711,800
do 1 000 obyvatel0,5930,3500,4690,1320,3690,2841,0561,2741,889
  • *) Koeficienty prodejnosti vyjadřují vztah cen nemovitostí sjednaných podle kupních smluv a jejich cen zjištěných podle vyhlášky, upravených na stejnou cenovou úroveň.
    1. 1. Koeficient ze sloupce 1 přísluší stavbám typu L, M, R z přílohy č. 2 a stavbám typu E, F, G, I z přílohy č. 3.
    2. 2. Koeficient ze sloupce 2 přísluší stavbám typu B, F, G, H z přílohy č. 2 a stavbám typu C, D z přílohy č. 3.
    3. 3. Koeficient ze sloupce 3 přísluší stavbě typu P z přílohy č. 2 a stavbě typu H z přílohy č. 3.
    4. 4. Koeficient ze sloupce 4 přísluší stavbám typu C, D, E z přílohy č. 2 a stavbám typu A, B z přílohy č. 3.
    5. 5. Koeficient ze sloupce 5 přísluší stavbám typu A, I z přílohy č. 2.
    6. 6. Koeficient ze sloupce 6 přísluší stavbám typu N, O, Z z přílohy č. 2 a stavbám typu K, L, M z přílohy č. 3.
    7. 7. Koeficient ze sloupce 7 přísluší stavbám typu J, K z přílohy č. 2 a bytům nebo nebytovým prostorám v bytových domech typu J,K, oceňovaných podle § 13 a pozemku, na kterém je byt oceňovaný podle § 25.
    8. 8. Koeficient ze sloupce 8 přísluší stavbě typu S z přílohy č. 2 a stavbě typu J z přílohy č. 3.
    9. 9. Koeficient ze sloupce 9 přísluší stavbám oceněným podle § 4.
    10. 10. Koeficient ze sloupce 10 přísluší rozestavěným stavbám oceňovaných podle § 8 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 24.
    11. 11. Koeficient ze sloupce 11 přísluší stavbám oceňovaným podle § 5 a bytům a nebytovým prostorám v rodinném domě, oceňovaných podle § 13 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 26a.
    12. 12. Koeficient ze sloupce 12 přísluší stavbě oceněné podle § 6 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 26.
    13. 13. Koeficient prodejnosti pro stavby oceněné podle § 14 je roven 1,00.
    14. 14. Koeficient prodejnosti pro pozemky oceněné podle § 29, 30, 31 a 32 odst. 3 až 5 je roven 1,00.
    15. 15. Koeficient prodejnosti pro trvalé porosty oceněné podle § 35 až 42 je roven 1,00.
    16. 16. Změní-li se počet obyvatel v obci tak, že pro ni v daném okresu není příslušná velikostní skupina, použije se koeficient prodejnosti pro daný druh nemovitosti té skupiny, která je počtem obyvatel nejbližší.

    Zařazení katastrálních území měst do oblastí v příloze č. 39 vyhlášky

    1. a) Jednotlivé oblasti jsou seskupením katastrálních území bez ohledu na správní členění města.
    2. b) Pro určení koeficientu prodejnosti (Kp) je rozhodující katastrální území, v němž se oceněná nemovitost nachází.
    3. c) V případě odchylného uvedení názvu katastrálního území je rozhodující kód katastrálního území.

    Zařazení katastrálních území měst do oblastí v příloze č. 39 vyhlášky

    1. a) abecední uspořádání katastrálních území měst do oblastí

      Tabulky č. 2