vyhlášené znění

Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP CHAT
FGHI
IIIIIIIIIIII
1Základy včetně zemních prací0,0770,0840,0580,0640,0840,0930,0820,092
2Podezdívka0,040-0,037-0,039-0,040-
3Svislé konstrukce0,2740,2920,2540,2730,2840,3040,2800,303
4Stropy0,1020,1200,0930,1040,1020,1140,1010,123
5Zastřešení mimo krytinu0,0700,0690,0920,0900,0630,0620,0720,070
6Krytiny střech0,0500,0490,0420,0410,0410,0420,0500,049
7Klempířské konstrukce0,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,008
8Úprava povrchů0,1010,0940,0930,0840,0920,0840,1010,093
9Schodiště0,0120,0230,0210,043----
10Dveře0,0320,0310,0320,0310,0310,0300,0320,031
11Okna0,0510,0500,0520,0510,0510,0500,0510,050
12Podlahy0,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0410,040
13Vytápění0,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0320,031
14Elektroinstalace0,0320,0310,0310,0300,0310,0300,0300,029
15Rozvod vody--0,0180,0170,0180,017--
16Zdroj teplé vody--------
17Rozvod propan - butanu--0,0030,0030,0030,003--
18Kanalizace--0,0170,0160,0170,016--
19Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0030,003
20Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0200,019
21Vnitřní hygienické vybavení0,0280,0260,0230,0220,0230,0220,0290,027
22Ostatní0,0270,0300,0300,0300,0180,0330,0280,032

I - Chaty nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Chaty podsklepené

Tabulka č. 5

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
ABCD
IIIIIIIIIIII
1Základy0,0620,0710,0710,0830,0640,0740,080,092
2Obvodové stěny0,3040,3220,3180,3360,3030,3210,3130,332
3Stropy0,1930,2060,1980,220,1940,2110,2180,239
4Krov (podhled x)0,1080,0930,073x)0,062x)0,0980,085--
5Krytina0,0690,0570,0810,0710,0680,0560,1120,09
6Klempířské konstrukce0,0190,0160,0170,0150,0180,0160,0160,015
7Úpravy povrchů0,0490,0570,0610,070,0490,0580,0630,072
8Schodiště0,0380,046--0,0370,043--
9Dveře0,0310,0230,030,0210,0290,020,0380,026
10Okna0,010,0120,0110,0130,0120,0140,0130,014
11Podlahy0,0680,0630,0820,070,080,0680,0970,085
12Elektroinstalace0,0490,0340,0580,0390,0480,0340,050,035
Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
EFG
IIIIIIIII
1Základy0,0770,0880,0830,0940,1220,137
2Obvodové stěny0,2740,2900,3190,3390,310,329
3Stropy0,2020,220,2120,234--
4Krov (podhled x)0,1090,090--0,3350,33
5Krytina0,0680,0550,1110,0860,1280,105
6Klempířské konstrukce0,0180,0160,0160,0150,0420,032
7Úpravy povrchů0,0520,0640,060,070,0630,067
8Schodiště0,0360,042----
9Dveře0,030,0220,0370,025--
10Okna0,0130,0140,0140,014--
11Podlahy0,0820,0710,1080,092--
12Elektroinstalace0,0390,0280,040,031--

I - Vedlejší stavby nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Vedlejší stavby podsklepené

Tabulka č. 6

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ
Číslo položkyKonstrukce a
vybavení
Typ garáže
ABC
nepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepené
1Základy0,0600,0710,0620,0780,0820,093
2Obvodové stěny0,2890,2970,3010,3270,3380,342
3Stropy0,1910,2150,2620,276--
4Krov0,1000,092--0,1620,169
5Krytina0,0680,0530,0570,0430,0820,092
6Klempířské konstrukce0,0190,0170,0290,0260,0190,017
7Úpravy povrchů0,0510,0580,0480,0540,0630,068
8Dveře0,0230,0180,0270,0140,0360,029
9Okna0,0130,0110,0140,0120,0160,013
10Vrata0,0600,0520,0680,0440,0620,049
11Podlahy0,0680,0730,0720,0800,1400,128
12Elektroinstalace0,0580,0430,0600,046--

Tabulka č. 7

PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ Tabulka č. 7 PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ
Číslo položkyNázevPředpokládaná životnost v letech
1Základy včetně zemních prací150 - 200
2Svislé konstrukce80 - 200
3Stropy80 - 200
4Zastřešení mimo krytinu70 - 150
5Krytiny, střecha40 - 80
6Klempířské konstrukce30 - 80
7Úpravy vnitřních povrchů50 - 80
8Úpravy vnějších povrchů30 - 60
9Vnitřní obklady keramické30 - 50
10Schody80 - 200
11Dveře50 - 80
12Vrata30 - 50
13Okna50 - 80
14Povrchy podlah15 - 80
15Vytápění20 - 50
16Elektroinstalace25 - 50
17Bleskosvod30 - 50
18Vnitřní vodovod20 - 50
19Vnitřní kanalizace30 - 60
20Vnitřní plynovod20 - 50
21Ohřev teplé vody20 - 40
22Vybavení kuchyní15 - 30
23Vnitřní hygienická zařízení včetně WC30 - 60
24Výtahy30 - 50
25Ostatní-
26Instalační prefabrikáty (jádra)15 - 25

Příloha č. 22

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Míry kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem

Příloha č. 22 Míry kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem
Číslo polož.Typ stavbyNázev položkyMíra kapitalizace v % pro
BudovyHalyBudovyHaly
1LE,F,GNemovité věci pro výrobu7,59,5
2RINemovité věci pro garážování1110
3HCNemovité věci pro obchod78
4FDNemovité věci pro administrativu6,5
5I, GDNemovité věci pro hromadné ubytování a stravování (např. hotely), ostatní ubytování7,5
6PHNemovité věci pro dopravu, spoje7
7CANemovité věci pro školství8
8DANemovité věci pro kulturu7
9ADNemovité věci pro zdravotnictví8
10Z, OK, LNemovité věci pro zemědělství67,5
11SJNemovité věci pro skladování66,5
12EBNemovité věci pro sport77
13J-Bytové domy typové5,5-
14K-Bytové domy netypové4,5-
15-Ostatní nemovité věci neuvedené8
16-Majetková práva12

U staveb oceňovaných podle § 31 odst. 1 písm. b) a c) se k příslušné míře kapitalizace připočte 0,1 až 0,5 % na pokrytí zvýšeného rizika spojeného s docílením pronájmu celkové podlahové plochy.

U staveb s víceúčelovým užitím, pokud byla míra kapitalizace stanovena podle převažujícího účelu užití, lze odlišnou míru kapitalizace příslušející zbylé části, zohlednit ve zvýšení nebo snížení stanovené kapitalizace o 0,1 až 0,5 %.

Výše celkové úpravy míry kapitalizace může činit nejvýše 0,5 %.

Příloha č. 23

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu.

Tabulka č. 1

Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1
Označení skupinyCHARAKTERISTIKA SKUPIN DLE ANALÝZY ROZVOJE NEMOVITÉ VĚCI
Změny okolí a podmínek s dopadem na výnosnost nebo na poptávkuRozvojové možnosti nemovité věci
As pozitivním dopademano
Bne
Cbez zásadních změn - stabilizovaná oblastano
Dne
Es negativním dopademano
Fne

Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu

Tabulka č. 2

Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1 Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu Tabulka č. 2
Označení skupinyVÝPOČET CENY NEMOVITÝCH VĚCÍ KOMBINACÍ NÁKLADOVÉHO A VÝNOSOVÉHO ZPŮSOBU
CV ≤ CNCV > CN
Pro budovy a halyPro budovy typu J a KPro budovy ostatních typů a haly
ACV + 0,40 RCV × 1,15CV × 1,15
B, CCV + 0,20 RCV × 1,05CV × 1,10
D, ECV + 0,10RCVCV × 1,05
FCVCV × 0,85CV

kde

R = |CV - CN|,

CV - cena stavby zjištěná výnosovým způsobem,

CN - cena stavby zjištěná nákladovým způsobem.

V analýze rozvoje nemovité věci se posuzuje schopnost nemovité věci přizpůsobit se předpokládaným změnám okolí a podmínek, které mohou výrazně ovlivnit výnosnost nebo poptávku po nemovité věci.

  1. • Změnami okolí a podmínek se rozumějí budoucí změny charakteru okolní zástavby v návaznosti na územní plán, realizace staveb v okolí posuzované nemovité věci s výrazným dopadem na její výnosnost nebo prodejnost (např. objekty občanské vybavenosti, dopravní a průmyslové stavby, stanice metra, otvírka těžebního území a jiné), fiskální a dotační politika státu, cenové regulace, a jiné.
  2. • Rozvojovými možnostmi nemovité věci se rozumí posouzení, zda stávající využití odpovídá jejímu nejlepšímu a nejvyššímu využití, zda stavebně technické parametry stavby odpovídají požadavkům vyplývajícím z předpokládaných změn, případně zda je možná její změna (např. stavebními úpravami, změnou účelu užití stavby), aby se zachovala nebo zvýšila výnosnost nemovité věci, u pozemků posouzení možnosti další zástavby, a jiné.
  3. • Nemovitá věc, u které je růst pachtovného či nájemného zaručen polohou nemovité věci (např. umístění v centru obce nebo jiné významné lokalitě), se zařadí do skupiny A. Jiné zařazení lze pouze na základě průkazného doložení negativních změn v okolí.
  4. • Zatřídění do skupin je nutno zdůvodnit.

Příloha č. 24

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinných domů, rekreačních chalup, rekreačních domků

Tabulka č. 1

Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinných domů, rekreačních chalup, rekreačních domků Tabulka č. 1
Kraj v členění na vyjmenované obce a velikostní kategorie obcí podle počtu obyvatel a oblastíZákladní cena
(Kč/m3)
Kraj v členění na vyjmenované obce a velikostní kategorie obcí podle počtu obyvatel a oblastíZákladní cena
(Kč/m3)
Kraj v členění na vyjmenované obce a velikostní kategorie obcí podle počtu obyvatel a oblastíZákladní cena
(Kč/m3)
Kraj v členění na vyjmenované obce a velikostní kategorie obcí podle počtu obyvatel a oblastíZákladní cena
(Kč/m3)
HLAVNÍ MĚSTO PRAHATábor2 376KRÁL. HRADECKÝ KRAJ OLOMOUCKÝ KRAJ
Praha 1*14 7152 001 - 10 0002 589Hradec Králové 3 413Jeseník1 723
Praha 2*6 723do 2 000 obyvatel2 564Jičín 2 643Olomouc3 065
Praha 3*8 862 PLZEŇSKÝ KRAJNáchod 2 090Prostějov2 557
Praha 4*6 928Plzeň 1*3 352Rychnov nad Kn. 1 862Přerov2 361
Praha 5*7 922Plzeň 2*3 459Trutnov 2 281Šumperk2 872
Praha 6*11 692Plzeň 3*4 09810 001 - 50 000 2 39910 001 - 50 0002 320
Praha 7*4 796Domažlice2 3412 001 - 10 000 2 3372 001 - 10 0002 181
Praha 8*5 701Klatovy2 261do 2 000 obyvatel 2 680do 2 000 obyvatel2 013
Praha 9*4 635Rokycany2 402PARDUBICKÝ KRAJ ZLÍNSKÝ KRAJ
Praha 10*6 435Tachov1 980Chrudim 2 570Kroměříž2 596
Praha 11*5 79110 001 - 50 0002 670Pardubice 2 699Luhačovice2 978
Praha 12*5 7462 001 - 10 0002 694Svitavy 2 106Uherské Hradiště2 237
Praha 13*5 206do 2 000 obyvatel2 461Ústí nad Orlicí 1 941Vsetín2 294
Praha 14*5 221KARLOVARSKÝ KRAJ10 001 -50 000 2 206Zlín3 569
Praha 15*6 625Karlovy Vary 1*6 1332 001 - 10 000 2 28110 001 - 50 0002 458
Praha 16*4 297Karlovy Vary 2*3 886do 2 000 obyvatel 2 1802 001 - 10 0002 061
Praha 17*4531Karlovy Vary 3*3 486KRAJ VYSOČINAdo 2 000 obyvatel1 958
Praha 18*5 591Karlovy Vary 4*3 658Havlíčkův Brod 2 639 MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Praha 19*4 198Cheb2 167Jihlava 2 577Ostrava 1*1 821
Praha 20*6 431Františkovy Lázně2 682Pelhřimov 1 688Ostrava 2*2 547
Praha 21*7 809Mariánské Lázně2 244Třebíč 2 232Ostrava 3*2 379
STŘEDOČESKÝ KRAJSokolov2 699Žďár nad Sázavou 2 722Ostrava 4*2 101
Benešov2 70410 001 - 50 0002 12510 001 - 50 000 1 971Ostrava 5*2 819
Beroun4 5772 001 - 10 0002 2342 001 - 10 000 1 892Ostrava 6*2 528
Kladno3 045do 2 000 obyvatel2 421do 2 000 obyvatel 1 698Ostrava 7*2 423
Kolín2 429ÚSTECKÝ KRAJJIHOMORAVSKÝ KRAJOstrava 8*2 863
Kutná Hora3 252Děčín2 201Brno 1*6 084Ostrava 9*2 649
Mělník2 881Chomutov2 385Brno 2*5 561Ostrava 10*2 269
Mladá Boleslav3 053Litoměřice2 708Brno 3*5 102Ostrava 11*2 707
Nymburk2 737Louny2 443Brno 4*4 826Ostrava 12*2 606
Poděbrady3 128Most3 487Brno 5*5 366Bruntál1 743
Praha-východ**4 925Teplice2 601Brno 6*4 699Frýdek-Místek2 423
Praha-západ**6 073Ústí nad Labem2 296Brno 7*4 353Havířov2 309
Příbram2 79710 001 - 50 0002 141Brno 8*4 381Karviná2 185
Rakovník3 0162 001 - 10 0002 358Brno 9*4 126Nový Jičín1 935
10 001 - 50 0003 109do 2 000 obyvatel2 301Blansko 4 913Opava2 204
2 001 - 10 0003511LIBERECKÝ KRAJBřeclav 2 33910 001 - 50 0001 952
do 2 000 obyvatel3 504Česká Lípa2 257Hodonín 2 3162 001 - 10 0002 291
JIHOČESKÝ KRAJJablonec nad Nisou2 755Vyškov 2 068do 2 000 obyvatel2 387
České Budějovice3 198Liberec3 030Znojmo 2 429
Český Krumlov3 295Semily2 32010 001 - 50 000 2 599
Jindřichův Hradec2 72410 001 -50 0002 9232 001 - 10 000 2 421
Písek2 3972 001 - 10 0002 853do 2 000 obyvatel 2 300
Prachatice2 547do 2 000 obyvatel3 134
Strakonice2 244
  • * Rozdělení měst Prahy, Brna, Plzně, Ostravy a Karlových Varů na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.
  • ** Základní ceny platí pro všechny obce v okrese bez ohledu na počet obyvatel.
  • Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinných domů, rekreačních chalup, rekreačních domků Tabulka č. 1 Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků Tabulka č. 2
    ZnakKvalitativní pásma
    ViNázev znakuČísloPopis pásmaHodnota Vi
    12345
    0Typ stavbya)I.Nepodsklepený nebo podsklepený do poloviny zastavěné plochy 1. NP - se šikmou nebo strmou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    II.Dtto - s plochou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    III.Podsklepený - se šikmou nebo strmou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    IV.Dtto - s plochou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    1Druh stavbyI.Rekreační chalupa a rekreační domek-0,02
    II.Dvoj domek, dům řadový-0,01
    III.Samostatný rodinný dům0
    2Provedení obvodových stěnb)I.Na bázi dřevní hmoty - nezateplené; zdivo smíšené nebo kamenné-0,08
    II.Železobetonová konstrukce - nezateplená-0,01
    III.Zdivo cihelné nebo tvárnicové0
    IV.Dřevostavby (novostavby) a stavby zateplené0,04
    V.Ekologické stavby, nízkoenergetické a pasivní domy atd.0,10
    3Tloušťka obvod, stěnI.méně jak 45 cm-0,02
    II.45 cm0
    III.více jak 45 cm0,03
    4Podlažnostc)I.Hodnota 10
    II.Hodnota více jak 1 do 2 včetně0,01
    III.Hodnota větší než 20,02
    5Napojení na sítě (přípojky)I.Žádné nebo pouze přípojka elektr. energie-0,10
    II.Přípojka elektro, vl. studna na pozemku-0,05
    III.Přípojka elektro, voda a odkanalizování RD do žumpy nebo septiku0
    IV.Přípojka elektro voda, napoj, na veřej, kanál, nebo domovní čistírna0,04
    V.Přípojka elektro, voda, kanalizace a plyn nebo propan butan0,08
    6Způsob vytápění stavbyI.Lokální na tuhá paliva-0,08
    II.Lokální vytápění el. nebo plynem,-0,04
    III.Ústřední, etážové, dálkové0
    IV.V převažující části vytápění podlahové, teplo vzdušné vytápění0,05
    V.Ostatní druhy vytápění (např. solární, tepelná čerpadla, stěn. vytápění)0,06 až 0,10
    7Zákl. příslušenství v RDd)I.Bez základního příslušenství nebo pouze suchý záchod,chemické WC-0,10
    II.Pouze částečné ve stavbě nebo úplné podstand. nebo mimo stavbu RD-0,05
    III.Úplné - standardní provedení0
    IV.Úplné nadstandard, nebo více zákl.přísl. standard, proved., popřípadě prádelna0,05
    V.Více základních příslušenství nadstandardního provedení0,06 až 0,10
    8Ostatní vybavení v RDI.Bez dalšího vybavení0
    II.Např. sauna, centrál.vysavač, zimní zahrad., vířivé vany, vnitřní bazén0,01 až 0,25
    9Venkovní úpravyI.Zanedbatelného rozsahu-0,05
    II.Minimálního rozsahu-0,03
    III.Standardního rozsahu a provedení0
    IV.Většího rozsahu nebo nadstand. provedení0,04
    V.Nadstandardní provedení a rozsah0,05
    10Vedlejší stavby tvořící příslušenství k RDI.Snižující hodnotu RD-0,01 až -0,03
    II.Bez vedlejších staveb nebo jejich celkové zastavěné ploše nad 25 m0
    III.Standardní příslušenství - vedlejší stavby celkem do 25 m0,05 až 0,10
    11Pozemky ve funkčním celku se stavbouI.Bez pozemku (nebo pouze zast. stavbou) nebo do 300 m-0,01
    II.Od 300 m2 do 800 m2 celkem0
    III.Nad 800 m2 celkem0,01
    12Kriterium jinde neuvedenéI.Významně snižující cenu-0,06 až -0,10
    II.Mírně snižující cenu-0,01 až -0,05
    III.Bez vlivu na cenu0
    IV.Mírně zvyšující cenu0,01 až 0,05
    V.Významně zvyšující cenu0,06 až 0,10
    13Stavebně- technický stavI.Stavba ve výborném stavu1,05*
    II.Stavba v dobrém stavu s pravidelnou údržbou1,00*
    III.Stavba se zanedbanou údržbou - (předpoklad provedení menších stavebních úprav)0,85*
    IV.Stavba ve špatném stavu - (předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav)0,65*
    V.Stavba ve špatném stavu - (nutná rekonstrukce i konstrukcí dlouhodobé životnosti)0,40*
    Index konstrukce a vybavení:
  • a) Typ stavby se určí začleněním do kvalitativního pásma a výběrem písmene ze sloupce 5 odpovídajícího typu dle přílohy č. 11.
  • b) Začlenění se provede podle převažující svislé obvodové konstrukce nadzemních podlaží. Nelze-li ji pří více druzích určit, pak se pro výpočet použije hodnota konstrukce příslušející kvalitativnímu pásmu nejvyššího čísla z vyskytujících se druhů konstrukcí.
  • c) Podlažností pro účely této vyhlášky se rozumí podíl celkové zastavěné plochy všech podlaží stavby a zastavěné plochy 1. NP - nutno doložit výpočtem.
  • d) Základním příslušenstvím pro účely této vyhlášky se rozumí koupelna (vana nebo sprchovací kout, umyvadlo) a splachovací záchod.
  • * Hodnota kvalitativního pásma se násobí koeficientem s, který se vypočte podle vzorce

    s = 1 - 0,005 × y,

    kde

    y................stáří stavby v rocích,

    1 a 0,005 ......konstanty

    Přitom platí, že nejnižší hodnotou koeficientu s je 0,6.

  • Je-li stavba po celkové rekonstrukci, pak za stáří stavby pro stanovení hodnoty koeficientu s se považuje počet let od kolaudace této rekonstrukce plus 15 let. Za celkovou rekonstrukci se pro tento účel považuje stavba, u níž došlo alespoň 60 % objemových podílů prvků konstrukcí a vybavení. K celkové rekonstrukci starší 50 ti let se nepřihlíží.

    Je-li stavba s nástavbou, přístavbou, popřípadě se stavebními úpravami, jejichž objemové podíly ze stavby činí alespoň 50 % a které by se podle stáří zařadily do jiné kategorie oproti původní části stavby, lze hodnotu koeficientu s, příslušejícího původní stavbě, zvýšit o hodnotu 0,01 až 0,1.

    Zařazení do kvalitativního pásma jednotlivých znaků musí vyplývat z popisu stavby. Pokud stavba nesplňuje v hodnoceném znaku všechna kritéria jednotlivých kvalitativních pásem, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma.

    Příloha č. 25

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty

    Tabulka č. 1