Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP CHAT
FGHI
IIIIIIIIIIII
1Základy včetně zemních prací0,0770,0840,0580,0640,0840,0930,0820,092
2Podezdívka0,040-0,037-0,039-0,040-
3Svislé konstrukce0,2740,2920,2540,2730,2840,3040,2800,303
4Stropy0,1020,1200,0930,1040,1020,1140,1010,123
5Zastřešení mimo krytinu0,0700,0690,0920,0900,0630,0620,0720,070
6Krytiny střech0,0500,0490,0420,0410,0410,0420,0500,049
7Klempířské konstrukce0,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,008
8Úprava povrchů0,1010,0940,0930,0840,0920,0840,1010,093
9Schodiště0,0120,0230,0210,043----
10Dveře0,0320,0310,0320,0310,0310,0300,0320,031
11Okna0,0510,0500,0520,0510,0510,0500,0510,050
12Podlahy0,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0410,040
13Vytápění0,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0320,031
14Elektroinstalace0,0320,0310,0310,0300,0310,0300,0300,029
15Rozvod vody--0,0180,0170,0180,017--
16Zdroj teplé vody--------
17Rozvod propan - butanu--0,0030,0030,0030,003--
18Kanalizace--0,0170,0160,0170,016--
19Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0030,003
20Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0200,019
21Vnitřní hygienické vybavení0,0280,0260,0230,0220,0230,0220,0290,027
22Ostatní0,0270,0300,0300,0300,0180,0330,0280,032

I - Chaty nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Chaty podsklepené

Tabulka č. 5

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
ABCD
IIIIIIIIIIII
1Základy0,0620,0710,0710,0830,0640,0740,080,092
2Obvodové stěny0,3040,3220,3180,3360,3030,3210,3130,332
3Stropy0,1930,2060,1980,220,1940,2110,2180,239
4Krov (podhled x)0,1080,0930,073x)0,062x)0,0980,085--
5Krytina0,0690,0570,0810,0710,0680,0560,1120,09
6Klempířské konstrukce0,0190,0160,0170,0150,0180,0160,0160,015
7Úpravy povrchů0,0490,0570,0610,070,0490,0580,0630,072
8Schodiště0,0380,046--0,0370,043--
9Dveře0,0310,0230,030,0210,0290,020,0380,026
10Okna0,010,0120,0110,0130,0120,0140,0130,014
11Podlahy0,0680,0630,0820,070,080,0680,0970,085
12Elektroinstalace0,0490,0340,0580,0390,0480,0340,050,035
Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
EFG
IIIIIIIII
1Základy0,0770,0880,0830,0940,1220,137
2Obvodové stěny0,2740,2900,3190,3390,310,329
3Stropy0,2020,220,2120,234--
4Krov (podhled x)0,1090,090--0,3350,33
5Krytina0,0680,0550,1110,0860,1280,105
6Klempířské konstrukce0,0180,0160,0160,0150,0420,032
7Úpravy povrchů0,0520,0640,060,070,0630,067
8Schodiště0,0360,042----
9Dveře0,030,0220,0370,025--
10Okna0,0130,0140,0140,014--
11Podlahy0,0820,0710,1080,092--
12Elektroinstalace0,0390,0280,040,031--

I - Vedlejší stavby nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Vedlejší stavby podsklepené

Tabulka č. 6

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ
Číslo položkyKonstrukce a
vybavení
Typ garáže
ABC
nepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepené
1Základy0,0600,0710,0620,0780,0820,093
2Obvodové stěny0,2890,2970,3010,3270,3380,342
3Stropy0,1910,2150,2620,276--
4Krov0,1000,092--0,1620,169
5Krytina0,0680,0530,0570,0430,0820,092
6Klempířské konstrukce0,0190,0170,0290,0260,0190,017
7Úpravy povrchů0,0510,0580,0480,0540,0630,068
8Dveře0,0230,0180,0270,0140,0360,029
9Okna0,0130,0110,0140,0120,0160,013
10Vrata0,0600,0520,0680,0440,0620,049
11Podlahy0,0680,0730,0720,0800,1400,128
12Elektroinstalace0,0580,0430,0600,046--

Tabulka č. 7

PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ Tabulka č. 7 PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ
Číslo položkyNázevPředpokládaná životnost v letech
1Základy včetně zemních prací150 - 200
2Svislé konstrukce80 - 200
3Stropy80 - 200
4Zastřešení mimo krytinu70 - 150
5Krytiny, střecha40 - 80
6Klempířské konstrukce30 - 80
7Úpravy vnitřních povrchů50 - 80
8Úpravy vnějších povrchů30 - 60
9Vnitřní obklady keramické30 - 50
10Schody80 - 200
11Dveře50 - 80
12Vrata30 - 50
13Okna50 - 80
14Povrchy podlah15 - 80
15Vytápění20 - 50
16Elektroinstalace25 - 50
17Bleskosvod30 - 50
18Vnitřní vodovod20 - 50
19Vnitřní kanalizace30 - 60
20Vnitřní plynovod20 - 50
21Ohřev teplé vody20 - 40
22Vybavení kuchyní15 - 30
23Vnitřní hygienická zařízení včetně WC30 - 60
24Výtahy30 - 50
25Ostatní-
26Instalační prefabrikáty (jádra)15 - 25

Příloha č. 22

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Míry kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem

Příloha č. 22 Míry kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem
Číslo polož.Typ stavbyNázev položkyMíra kapitalizace v % pro
BudovyHalyBudovyHaly
1LE,F,GNemovité věci pro výrobu7,59,5
2RINemovité věci pro garážování1110
3HCNemovité věci pro obchod78
4FDNemovité věci pro administrativu6,5
5I, GDNemovité věci pro hromadné ubytování a stravování (např. hotely), ostatní ubytování7,5
6PHNemovité věci pro dopravu, spoje7
7CANemovité věci pro školství8
8DANemovité věci pro kulturu7
9ADNemovité věci pro zdravotnictví8
10Z, OK, LNemovité věci pro zemědělství67,5
11SJNemovité věci pro skladování66,5
12EBNemovité věci pro sport77
13J-Bytové domy typové5,5-
14K-Bytové domy netypové4,5-
15-Ostatní nemovité věci neuvedené8
16-Majetková práva12

U staveb oceňovaných podle § 31 odst. 1 písm. b) a c) se k příslušné míře kapitalizace připočte 0,1 až 0,5 % na pokrytí zvýšeného rizika spojeného s docílením pronájmu celkové podlahové plochy.

U staveb s víceúčelovým užitím, pokud byla míra kapitalizace stanovena podle převažujícího účelu užití, lze odlišnou míru kapitalizace příslušející zbylé části, zohlednit ve zvýšení nebo snížení stanovené kapitalizace o 0,1 až 0,5 %.

Výše celkové úpravy míry kapitalizace může činit nejvýše 0,5 %.

Příloha č. 23

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu.

Tabulka č. 1

Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1
Označení skupinyCHARAKTERISTIKA SKUPIN DLE ANALÝZY ROZVOJE NEMOVITÉ VĚCI
Změny okolí a podmínek s dopadem na výnosnost nebo na poptávkuRozvojové možnosti nemovité věci
As pozitivním dopademano
Bne
Cbez zásadních změn - stabilizovaná oblastano
Dne
Es negativním dopademano
Fne

Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu

Tabulka č. 2

Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1 Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu Tabulka č. 2
Označení skupinyVÝPOČET CENY NEMOVITÝCH VĚCÍ KOMBINACÍ NÁKLADOVÉHO A VÝNOSOVÉHO ZPŮSOBU
CV ≤ CNCV > CN
Pro budovy a halyPro budovy typu J a KPro budovy ostatních typů a haly
ACV + 0,40 RCV × 1,15CV × 1,15
B, CCV + 0,20 RCV × 1,05CV × 1,10
D, ECV + 0,10RCVCV × 1,05
FCVCV × 0,85CV

kde

R = |CV - CN|,

CV - cena stavby zjištěná výnosovým způsobem,

CN - cena stavby zjištěná nákladovým způsobem.

V analýze rozvoje nemovité věci se posuzuje schopnost nemovité věci přizpůsobit se předpokládaným změnám okolí a podmínek, které mohou výrazně ovlivnit výnosnost nebo poptávku po nemovité věci.

  1. • Změnami okolí a podmínek se rozumějí budoucí změny charakteru okolní zástavby v návaznosti na územní plán, realizace staveb v okolí posuzované nemovité věci s výrazným dopadem na její výnosnost nebo prodejnost (např. objekty občanské vybavenosti, dopravní a průmyslové stavby, stanice metra, otvírka těžebního území a jiné), fiskální a dotační politika státu, cenové regulace, a jiné.
  2. • Rozvojovými možnostmi nemovité věci se rozumí posouzení, zda stávající využití odpovídá jejímu nejlepšímu a nejvyššímu využití, zda stavebně technické parametry stavby odpovídají požadavkům vyplývajícím z předpokládaných změn, případně zda je možná její změna (např. stavebními úpravami, změnou účelu užití stavby), aby se zachovala nebo zvýšila výnosnost nemovité věci, u pozemků posouzení možnosti další zástavby, a jiné.
  3. • Nemovitá věc, u které je růst pachtovného či nájemného zaručen polohou nemovité věci (např. umístění v centru obce nebo jiné významné lokalitě), se zařadí do skupiny A. Jiné zařazení lze pouze na základě průkazného doložení negativních změn v okolí.
  4. • Zatřídění do skupin je nutno zdůvodnit.

Příloha č. 24

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinných domů, rekreačních chalup, rekreačních domků

Tabulka č. 1

Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinných domů, rekreačních chalup, rekreačních domků Tabulka č. 1
Kraj v členění na vyjmenované obce a velikostní kategorie obcí podle počtu obyvatel a oblastíZákladní cena
(Kč/m3)
Kraj v členění na vyjmenované obce a velikostní kategorie obcí podle počtu obyvatel a oblastíZákladní cena
(Kč/m3)
Kraj v členění na vyjmenované obce a velikostní kategorie obcí podle počtu obyvatel a oblastíZákladní cena
(Kč/m3)
Kraj v členění na vyjmenované obce a velikostní kategorie obcí podle počtu obyvatel a oblastíZákladní cena
(Kč/m3)
HLAVNÍ MĚSTO PRAHATábor1858KRÁL. HRADECKÝ KRAJOLOMOUCKÝ KRAJ
Praha 1*19 1292 001 – 10 0002194Hradec Králové3210Jeseník1391
Praha 2*5 796do 2 000 obyvatel1994Jičín2640Olomouc2296
Praha 3*6 203PLZEŇSKÝ KRAJNáchod1616Prostějov1884
Praha 4*7 017Plzeň 1*2844Rychnov nad Kn.2181Přerov1653
Praha 5*5 545Plzeň 2*2814Trutnov2402Šumperk2471
Praha 6*9 046Plzeň 3*388210 001 – 50 000168110 001 – 50 0002098
Praha 7*3 409Domažlice16392 001 – 10 00013992 001 – 10 0001772
Praha 8*5 468Klatovy2116do 2 000 obyvatel1526do 2 000 obyvatel1516
Praha 9*5 602Rokycany2329PARDUBICKÝ KRAJZLÍNSKÝ KRAJ
Praha 10*6 250Tachov1928Chrudim1829Kroměříž2191
Praha 11*5 70910 001 – 50 0002037Pardubice2979Luhačovice2632
Praha 12*5 2272 001 – 10 0001723Svitavy1940Uherské Hradiště2001
Praha 13*6 767do 2 000 obyvatel1340Ústí nad Orlicí1812Vsetín1606
Praha 14*3 654KARLOVARSKÝ KRAJ10 001 – 50 0001636Zlín3022
Praha 15*7 557Karlovy Vary 1*73902 001 – 10 000185610 001 – 50 0002347
Praha 16*4 306Karlovy Vary 2*3179do 2 000 obyvatel16502 001 – 10 0001649
Praha 17*3 391Karlovy Vary 3*2440KRAJ VYSOČINAdo 2 000 obyvatel1490
Praha 18*4 595Karlovy Vary 4*3755Havlíčkův Brod2210MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Praha 19*5 457Cheb2289Jihlava2563Ostrava 1*2367
Praha 20*6 226Františkovy Lázně2371Pelhřimov1986Ostrava 2*2031
Praha 21*7 469Mariánské Lázně2227Třebíč2131Ostrava 3*2066
STŘEDOČESKÝ KRAJSokolov2757Žďár nad Sázavou2616Ostrava 4*1606
Benešov2 20310 001 – 50 000179410 001 – 50 0002026Ostrava 5*1973
Beroun4 1932 001 – 10 00017702 001 – 10 0001091Ostrava 6*2328
Kladno2 645do 2 000 obyvatel2036do 2 000 obyvatel1136Ostrava 7*2693
Kolín2 418ÚSTECKÝ KRAJJIHOMORAVSKÝ KRAJOstrava 8*3135
Kutná Hora2 701Děčín1275Brno 1*6084Ostrava 9*3440
Mělník2 878Chomutov2040Brno 2*4693Ostrava 10*2066
Mladá Boleslav2 365Litoměřice2343Brno 3*4470Ostrava 11*1955
Nymburk2 811Louny2007Brno 4*4805Ostrava 12*1824
Poděbrady2 540Most3403Brno 5*5079Bruntál1610
Praha – východ**5 563Teplice2536Brno 6*3801Frýdek-Místek2228
Praha – západ**5 823Ústí nad Labem1608Brno 7*3680Havířov2258
Příbram2 36510 001 – 50 0001547Brno 8*4654Karviná2231
Rakovník2 1112 001 – 10 0001286Brno 9*3720Nový Jičín2185
10 001 – 50 0002 922do 2 000 obyvatel1324Blansko3439Opava2204
2 001 – 10 0002 926LIBERECKÝ KRAJBřeclav193510 001 – 50 0001613
do 2 000 obyvatel2 453Česká Lípa1668Hodonín20422 001 – 10 0001546
JIHOČESKÝ KRAJJablonec nad Nisou2185Vyškov2274do 2 000 obyvatel1524
České Budějovice3 071Liberec3030Znojmo2036
Český Krumlov2 799Semily162410 001 – 50 0002948
Jindřichův Hradec2 17410 001 – 50 00021272 001 – 10 0002160
Písek1 9132 001 – 10 0001997do 2 000 obyvatel1901
Prachatice2 256do 2 000 obyvatel2194
Strakonice2 116
  • * Rozdělení obcí Prahy, Brna, Plzně, Ostravy a Karlových Varů na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.
  • ** Základní ceny platí pro všechny obce v okrese bez ohledu na počet obyvatel.
  • Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinných domů, rekreačních chalup, rekreačních domků Tabulka č. 1 Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků Tabulka č. 2
    ZnakKvalitativní pásma
    ViNázev znakuČísloPopis pásmaHodnota Vi
    12345
    0Typ stavbya)I.Nepodsklepený nebo podsklepený do poloviny zastavěné plochy 1. NP - se šikmou nebo strmou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    II.Dtto - s plochou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    III.Podsklepený - se šikmou nebo strmou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    IV.Dtto - s plochou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    1Druh stavbyI.Rekreační chalupa a rekreační domek-0,02
    II.Dvoj domek, dům řadový-0,01
    III.Samostatný rodinný dům0
    2Provedení obvodových stěnb)I.Na bázi dřevní hmoty - nezateplené; zdivo smíšené nebo kamenné-0,08
    II.Železobetonová konstrukce - nezateplená-0,01
    III.Zdivo cihelné nebo tvárnicové0
    IV.Dřevostavby (novostavby) a stavby zateplené0,04
    V.Ekologické stavby, nízkoenergetické a pasivní domy atd.0,10
    3Tloušťka obvod, stěnI.méně jak 45 cm-0,02
    II.45 cm0
    III.více jak 45 cm0,03
    4Podlažnostc)I.Hodnota 10
    II.Hodnota více jak 1 do 2 včetně0,01
    III.Hodnota větší než 20,02
    5Napojení na sítě (přípojky)I.Žádné nebo pouze přípojka elektr. energie-0,10
    II.Přípojka elektro, vl. studna na pozemku-0,05
    III.Přípojka elektro, voda a odkanalizování RD do žumpy nebo septiku0
    IV.Přípojka elektro voda, napoj, na veřej, kanál, nebo domovní čistírna0,04
    V.Přípojka elektro, voda, kanalizace a plyn nebo propan butan0,08
    6Způsob vytápění stavbyI.Lokální na tuhá paliva-0,08
    II.Lokální vytápění el. nebo plynem,-0,04
    III.Ústřední, etážové, dálkové0
    IV.V převažující části vytápění podlahové, teplo vzdušné vytápění0,05
    V.Ostatní druhy vytápění (např. solární, tepelná čerpadla, stěn. vytápění)0,06 až 0,10
    7Zákl. příslušenství v RDd)I.Bez základního příslušenství nebo pouze suchý záchod,chemické WC-0,10
    II.Pouze částečné ve stavbě nebo úplné podstand. nebo mimo stavbu RD-0,05
    III.Úplné - standardní provedení0
    IV.Úplné nadstandard, nebo více zákl.přísl. standard, proved., popřípadě prádelna0,05
    V.Více základních příslušenství nadstandardního provedení0,06 až 0,10
    8Ostatní vybavení v RDI.Bez dalšího vybavení0
    II.Např. sauna, centrál.vysavač, zimní zahrad., vířivé vany, vnitřní bazén0,01 až 0,25
    9Venkovní úpravyI.Zanedbatelného rozsahu-0,05
    II.Minimálního rozsahu-0,03
    III.Standardního rozsahu a provedení0
    IV.Většího rozsahu nebo nadstand. provedení0,04
    V.Nadstandardní provedení a rozsah0,05
    10Vedlejší stavby tvořící příslušenství k RDI.Snižující hodnotu RD-0,01 až -0,03
    II.Bez vedlejších staveb nebo jejich celkové zastavěné ploše nad 25 m0
    III.Standardní příslušenství - vedlejší stavby celkem do 25 m0,05 až 0,10
    11Pozemky ve funkčním celku se stavbouI.Bez pozemku (nebo pouze zast. stavbou) nebo do 300 m-0,01
    II.Od 300 m2 do 800 m2 celkem0
    III.Nad 800 m2 celkem0,01
    12Kriterium jinde neuvedenéI.Významně snižující cenu-0,06 až -0,10
    II.Mírně snižující cenu-0,01 až -0,05
    III.Bez vlivu na cenu0
    IV.Mírně zvyšující cenu0,01 až 0,05
    V.Významně zvyšující cenu0,06 až 0,10
    13Stavebně- technický stavI.Stavba ve výborném stavu1,05*
    II.Stavba v dobrém stavu s pravidelnou údržbou1,00*
    III.Stavba se zanedbanou údržbou - (předpoklad provedení menších stavebních úprav)0,85*
    IV.Stavba ve špatném stavu - (předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav)0,65*
    V.Stavba ve špatném stavu - (nutná rekonstrukce i konstrukcí dlouhodobé životnosti)0,40*
    Index konstrukce a vybavení:
  • a) Typ stavby se určí začleněním do kvalitativního pásma a výběrem písmene ze sloupce 5 odpovídajícího typu dle přílohy č. 11.
  • b) Začlenění se provede podle převažující svislé obvodové konstrukce nadzemních podlaží. Nelze-li ji pří více druzích určit, pak se pro výpočet použije hodnota konstrukce příslušející kvalitativnímu pásmu nejvyššího čísla z vyskytujících se druhů konstrukcí.
  • c) Podlažností pro účely této vyhlášky se rozumí podíl celkové zastavěné plochy všech podlaží stavby a zastavěné plochy 1. NP - nutno doložit výpočtem.
  • d) Základním příslušenstvím pro účely této vyhlášky se rozumí koupelna (vana nebo sprchovací kout, umyvadlo) a splachovací záchod.
  • * Hodnota kvalitativního pásma se násobí koeficientem s, který se vypočte podle vzorce

    s = 1 - 0,005 × y,

    kde

    y................stáří stavby v rocích,

    1 a 0,005 ......konstanty

    Přitom platí, že nejnižší hodnotou koeficientu s je 0,6.

  • Je-li stavba po celkové rekonstrukci, pak za stáří stavby pro stanovení hodnoty koeficientu s se považuje počet let od kolaudace této rekonstrukce plus 15 let. Za celkovou rekonstrukci se pro tento účel považuje stavba, u níž došlo alespoň 60 % objemových podílů prvků konstrukcí a vybavení. K celkové rekonstrukci starší 50 ti let se nepřihlíží.

    Je-li stavba s nástavbou, přístavbou, popřípadě se stavebními úpravami, jejichž objemové podíly ze stavby činí alespoň 50 % a které by se podle stáří zařadily do jiné kategorie oproti původní části stavby, lze hodnotu koeficientu s, příslušejícího původní stavbě, zvýšit o hodnotu 0,01 až 0,1.

    Zařazení do kvalitativního pásma jednotlivých znaků musí vyplývat z popisu stavby. Pokud stavba nesplňuje v hodnoceném znaku všechna kritéria jednotlivých kvalitativních pásem, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma.

    Příloha č. 25

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 25 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty Tabulka č. 1
    Kraj/(obec) (oblast katastrálních území) počet obyvatelZákladní cena
    (Kč/m3)
    Kraj/(obec) (oblast katastrálních území) počet obyvatelZákladní cena
    (Kč/m3)
    HLAVNÍ MĚSTO PRAHALIBERECKÝ KRAJ
    PRAHA 1*-nad 50 000 obyvatel2 027
    PRAHA 2*-10 001 – 50 0002 536
    PRAHA 3*-2 001 – 10 0001 678
    PRAHA 4*3 598do 2 000 obyvatel2 473
    PRAHA 5*2 260KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ
    PRAHA 6*3 279nad 50 000 obyvatel2 076
    PRAHA 7*2 70210 001 – 50 0001 878
    PRAHA 8*2 0052 001 – 10 0002 102
    PRAHA 9*2 398do 2 000 obyvatel2 515
    PRAHA 10*2 349PARDUBICKÝ KRAJ
    PRAHA 11*2 758nad 50 000 obyvatel1 516
    PRAHA 12*6 20110 001 – 50 0001 416
    PRAHA 13*5 4892 001 – 10 0001 684
    PRAHA 14*1 816do 2 000 obyvatel1 609
    PRAHA 15*5 294KRAJ VYSOČINA
    PRAHA 16*2 328nad 50 000 obyvatel992
    PRAHA 17*3 56710 001 – 50 0001 426
    PRAHA 18*2 9582 001 – 10 0001 483
    PRAHA 19*2 601do 2 000 obyvatel1 879
    PRAHA 20*2 334BRNO
    PRAHA 21*3 781BRNO 1*-
    STŘEDOČESKÝ KRAJBRNO 2*1865
    nad 50 000 obyvatel1 552BRNO 3*1853
    10 001 – 50 0002 108BRNO 4*2374
    2 001 – 10 0003 475BRNO 5*1385
    do 2 000 obyvatel2 581BRNO 6*2199
    JIHOČESKÝ KRAJBRNO 7*1920
    nad 50 000 obyvatel2 495BRNO 8*4619
    10 001 – 50 0001 717BRNO 9*2127
    2 001 – 10 0001960JIHOMORAVSKÝ KRAJ – (KROMĚ BRNA)
    do 2 000 obyvatel2 538nad 10 000 obyvatel1383
    PLZEŇSKÝ KRAJ2 001 – 10 0002006
    nad 50 000 obyvatel1 945do 2 000 obyvatel2587
    10 001 – 50 0001 451OLOMOUCKÝ KRAJ
    2 001 – 10 0002 232nad 50 000 obyvatel2075
    do 2 000 obyvatel2 47410 001 – 50 0001658
    KARLOVARSKÝ KRAJ2 001 – 10 0001899
    nad 50 000 obyvatel1 388do 2 000 obyvatel2315
    10 001 – 50 0001 695ZLÍNSKÝ KRAJ
    2 001 – 10 0001 670nad 50 000 obyvatel1780
    do 2 000 obyvatel2 35110 001 – 50 0001319
    ÚSTECKÝ KRAJ2 001 – 10 0001899
    nad 50 000 obyvatel1 210do 2 000 obyvatel2287
    10 001 – 50 0001 530MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
    2 001 – 10 0001 808nad 50 000 obyvatel1655
    do 2 000 obyvatel1 89610 001 – 50 0002025
    2 001 – 10 0001830
    do 2 000 obyvatel2217
  • * Rozdělení obcí Prahy a Brna na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.
  • Index konstrukce a vybavení rekreačních a zahrádkářských chat

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 25 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty Tabulka č. 1 Index konstrukce a vybavení rekreačních a zahrádkářských chat Tabulka č. 2
    ZnakKvalitativní pásma
    ViNázev znakuČísloPopis pásmaHodnota
    Vi
    12345
    0Typ stavbya)I.Nepodsklepený nebo podsklepený do poloviny zastavěné plochy 1. NP - bez podkroví nebo do Ví zastavěné plochy 1. NPA;B;C;D;E;F;G;H; I
    II.Dtto - s podkrovím nad 1/2 zastavěné plochy l. NP včetněA;B;C;D;E;F;G;H; I
    III.Podsklepený- bez podkroví nebo do 1/2 zastavěné plochy 1. NPA;B;C;D;E;F;G;H; I
    IV.Dtto - s podkrovím nad 1/2 zastavěné plochy 1. NP včetněA;B;C;D;E;F;G;H; I
    1Druh stavbyI.Zahrádkářská chata0,02
    II.Rekreační chata0
    2Svislé konstrukceb)I.Dřevěné jednostranně obíjené-0,05
    II.Dřevěné oboustranně obíjené, zdivo do tl. 30 cm včetně-0,03
    III.Montované na bázi dřevní hmoty0
    IV.Dřevěné srubové0,02
    V.Zděné tl. více jak 30 cm0,05
    3Střešní konstrukceI.Krov neumožňující zřízení podkroví-0,01
    II.Plochá střecha nebo krov umožňující zřízení podkroví (nevyužito)0
    III.Podkroví více jak z poloviny zastavěné plochy stavby0,03
    4Napojení stavby na sítěI.Žádné napojení nebo pouze vlastní zdroj el. energie-0,06
    II.Elektr. proud, voda, žumpa (septik)0
    III.Elektr. proud, napojení na veřejný vodovod a kanalizaci nebo domovní čistírna odpadních vod, zemní plyn (PB stanice aj.)0,06
    5VybaveníI.Bez zákl. příslušenství-0,10
    II.Pouze WC suché nebo i mino stavbu-0,06
    III.WC ve stavbě0
    IV.WC ve stavbě, koupelna nebo sprchový kout0,10
    V.WC, koupelna, popřípadě jich více nebo další vybavení (např. zimní zahrady, vnitřní bazén atd.),0,15
    6Vytápění stavbyI.Bez vytápění-0,06
    II.Lokální vytápění0
    III.ústřední (centrální) vytápění na pevná paliva0,05
    IV.Ostatní druhy vytápění0,10
    7Příslušenství stavby
    (venkovní úpravy a vedlejší stavby do celkové ZP 25 m2 včetně)
    I.Snižující hodnotu stavby-0,08
    II.Bez příslušenství-0,04
    III.Příslušenství bez výrazného vlivu na cenu chaty0
    IV.Příslušenství zvyšující cenu chaty (např. venkovní gril, pergoly apod.)0,04
    V.Příslušenství výrazně zvyšující cenu stavby (např. sauna)0,08 až 0,20
    8Výměra pozemků užívané se stavbouI.Pouze zastavěný stavbou-0,05
    II.Do 400 m20
    III.Nad 400 m0,03
    9Kriterium jinde neuvedenéI.Významně snižující cenu-0,06 až -0,15
    II.Mírně snižující cenu-0,05
    III.Bez vlivu na cenu0
    IV.Mírně zvyšující cenu0,05
    V.Významně zvyšující cenu0,06 až 0,15
    10Stavebně- technický stavI.Stavba ve výborném stavu1,05*
    II.Stavba v dobrém stavu s pravidelnou údržbou1,00*
    III.Stavba se zanedbanou údržbou - (předpoklad provedení menších stavebních úprav)0,85*
    VI.Stavba ve špatném stavu - (předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav)0,65*
    V.Stavba ve špatném stavu - (nutná rekonstrukce i konstrukcí dlouhodobé životnosti)0,40*
    Index konstrukce a vybavení:
  • a) Typ stavby se určí začleněním do kvalitativního pásma a výběrem písmene ze sloupce 4 odpovídajícího typu dle přílohy č. 12.
  • b) Začlenění se provede podle převažujícího provedení svislé obvodové konstrukce nadzemních podlaží. Nelze-li ji určit, pak se začlení do vyššího kvalitativního pásma.
  • * Hodnota kvalitativního pásma se násobí koeficientem s, který se vypočte podle vzorce

    s = 1 - 0,005 × y,

    kde

    y................stáří stavby v rocích,

    1 a 0,005 ......konstanty.

    Přitom platí, že nejnižší hodnotou koeficientu s je 0,6.

  • Je-li stavba po celkové rekonstrukci, pak za stáří stavby pro stanovení hodnoty koeficientu s se považuje počet let od kolaudace této rekonstrukce plus 15 let. Za celkovou rekonstrukci se pro tento účel považuje stavba, u níž došlo alespoň 60 % objemových podílů prvků konstrukcí a vybavení. K celkové rekonstrukci starší 50 ti let se nepřihlíží.

    Je-li stavba s nástavbou, přístavbou, popřípadě se stavebními úpravami, jejichž objemové podíly ze stavby činí alespoň 50 % a které by se podle stáří zařadily do jiné kategorie oproti původní části stavby, lze hodnotu koeficientu s, příslušejícího původní stavbě, zvýšit o hodnotu 0,01 až 0,1.

    Zařazení do kvalitativního pásma jednotlivých znaků musí vyplývat z popisu stavby. Pokud stavba nesplňuje v hodnoceném znaku všechna kritéria jednotlivých kvalitativních pásem, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma.

    Příloha č. 26

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru garáže

    Tabulka č. 1