Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP CHAT
FGHI
IIIIIIIIIIII
1Základy včetně zemních prací0,0770,0840,0580,0640,0840,0930,0820,092
2Podezdívka0,040-0,037-0,039-0,040-
3Svislé konstrukce0,2740,2920,2540,2730,2840,3040,2800,303
4Stropy0,1020,1200,0930,1040,1020,1140,1010,123
5Zastřešení mimo krytinu0,0700,0690,0920,0900,0630,0620,0720,070
6Krytiny střech0,0500,0490,0420,0410,0410,0420,0500,049
7Klempířské konstrukce0,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,008
8Úprava povrchů0,1010,0940,0930,0840,0920,0840,1010,093
9Schodiště0,0120,0230,0210,043----
10Dveře0,0320,0310,0320,0310,0310,0300,0320,031
11Okna0,0510,0500,0520,0510,0510,0500,0510,050
12Podlahy0,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0410,040
13Vytápění0,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0320,031
14Elektroinstalace0,0320,0310,0310,0300,0310,0300,0300,029
15Rozvod vody--0,0180,0170,0180,017--
16Zdroj teplé vody--------
17Rozvod propan - butanu--0,0030,0030,0030,003--
18Kanalizace--0,0170,0160,0170,016--
19Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0030,003
20Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0200,019
21Vnitřní hygienické vybavení0,0280,0260,0230,0220,0230,0220,0290,027
22Ostatní0,0270,0300,0300,0300,0180,0330,0280,032

I - Chaty nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Chaty podsklepené

Tabulka č. 5

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
ABCD
IIIIIIIIIIII
1Základy0,0620,0710,0710,0830,0640,0740,080,092
2Obvodové stěny0,3040,3220,3180,3360,3030,3210,3130,332
3Stropy0,1930,2060,1980,220,1940,2110,2180,239
4Krov (podhled x)0,1080,0930,073x)0,062x)0,0980,085--
5Krytina0,0690,0570,0810,0710,0680,0560,1120,09
6Klempířské konstrukce0,0190,0160,0170,0150,0180,0160,0160,015
7Úpravy povrchů0,0490,0570,0610,070,0490,0580,0630,072
8Schodiště0,0380,046--0,0370,043--
9Dveře0,0310,0230,030,0210,0290,020,0380,026
10Okna0,010,0120,0110,0130,0120,0140,0130,014
11Podlahy0,0680,0630,0820,070,080,0680,0970,085
12Elektroinstalace0,0490,0340,0580,0390,0480,0340,050,035
Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
EFG
IIIIIIIII
1Základy0,0770,0880,0830,0940,1220,137
2Obvodové stěny0,2740,2900,3190,3390,310,329
3Stropy0,2020,220,2120,234--
4Krov (podhled x)0,1090,090--0,3350,33
5Krytina0,0680,0550,1110,0860,1280,105
6Klempířské konstrukce0,0180,0160,0160,0150,0420,032
7Úpravy povrchů0,0520,0640,060,070,0630,067
8Schodiště0,0360,042----
9Dveře0,030,0220,0370,025--
10Okna0,0130,0140,0140,014--
11Podlahy0,0820,0710,1080,092--
12Elektroinstalace0,0390,0280,040,031--

I - Vedlejší stavby nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Vedlejší stavby podsklepené

Tabulka č. 6

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ
Číslo položkyKonstrukce a
vybavení
Typ garáže
ABC
nepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepené
1Základy0,0600,0710,0620,0780,0820,093
2Obvodové stěny0,2890,2970,3010,3270,3380,342
3Stropy0,1910,2150,2620,276--
4Krov0,1000,092--0,1620,169
5Krytina0,0680,0530,0570,0430,0820,092
6Klempířské konstrukce0,0190,0170,0290,0260,0190,017
7Úpravy povrchů0,0510,0580,0480,0540,0630,068
8Dveře0,0230,0180,0270,0140,0360,029
9Okna0,0130,0110,0140,0120,0160,013
10Vrata0,0600,0520,0680,0440,0620,049
11Podlahy0,0680,0730,0720,0800,1400,128
12Elektroinstalace0,0580,0430,0600,046--

Tabulka č. 7

PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ Tabulka č. 7 PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ
Číslo položkyNázevPředpokládaná životnost v letech
1Základy včetně zemních prací150 - 200
2Svislé konstrukce80 - 200
3Stropy80 - 200
4Zastřešení mimo krytinu70 - 150
5Krytiny, střecha40 - 80
6Klempířské konstrukce30 - 80
7Úpravy vnitřních povrchů50 - 80
8Úpravy vnějších povrchů30 - 60
9Vnitřní obklady keramické30 - 50
10Schody80 - 200
11Dveře50 - 80
12Vrata30 - 50
13Okna50 - 80
14Povrchy podlah15 - 80
15Vytápění20 - 50
16Elektroinstalace25 - 50
17Bleskosvod30 - 50
18Vnitřní vodovod20 - 50
19Vnitřní kanalizace30 - 60
20Vnitřní plynovod20 - 50
21Ohřev teplé vody20 - 40
22Vybavení kuchyní15 - 30
23Vnitřní hygienická zařízení včetně WC30 - 60
24Výtahy30 - 50
25Ostatní-
26Instalační prefabrikáty (jádra)15 - 25

Příloha č. 22

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Míra kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem

Příloha č. 22 Míra kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem
Číslo polož.Typ stavby*Název položkyMíra kapitalizace v % pro
BudovyHalyBudovyHaly
1LE,F,GNemovité věci pro výrobu7,59,5
2RINemovité věci pro garážování1110
3HCNemovité věci pro obchod78
4FDNemovité věci pro administrativu6,5
5I,GDNemovité věci pro hromadné ubytování a stravování (např. hotely), ostatní ubytování7,5
6PHNemovité věci pro dopravu, spoje7
7CANemovité věci pro školství8
8DANemovité věci pro kulturu7
9ADNemovité věci pro zdravotnictví8
10Z, OK,LNemovité věci pro zemědělství67,5
11SJNemovité věci pro skladování66,5
12EBNemovité věci pro sport77
13J-Bytové domy typové5,5-
14K-Bytové domy netypové4,5-
15-Rodinné domy4,5
16-Ostatní nemovité věci neuvedené8
17-Majetková práva, není-li dále uvedeno jinak10
18-Pozemky nezastavěné, které nejsou v jednotném funkčním celku, zatížené věcným břemenem10
  • * Pro ocenění pozemku zatíženého právem stavby a práva stavby se použije míra kapitalizace podle druhu stavby, která odpovídá právu stavby.
  • Pro ocenění věcných břemen se použije míra kapitalizace podle druhu nemovité věci, kterou věcné břemeno zatěžuje, kromě věcných břemen pro technickou infrastrukturu, u nichž činí 10 %.

    V případě zatížení stavby věcným břemenem se použije míra kapitalizace pro tuto stavbu. Pro ocenění závady na nemovité věci se použije míra kapitalizace podle druhu zatížené nemovité věci.

    U zastavěného pozemku nebo pozemku v jednotném funkčním celku zatíženého věcným břemenem se použije míra kapitalizace podle druhu hlavní stavby. Je-li na pozemku více hlavních staveb, které nejsou společně využívané, postupuje se podle § 48a odst. 1 písm. c).

    Míru kapitalizace lze v odůvodněných případech zvýšit až o 0,5 %.

    U staveb oceňovaných podle § 31 odst. 1 písm. b) a c) se k příslušné míře kapitalizace připočte 0,1 až 0,5 % na pokrytí zvýšeného rizika spojeného s docílením pronájmu celkové podlahové plochy.

    U staveb s víceúčelovým užitím, pokud byla míra kapitalizace stanovena podle převažujícího účelu užití, lze odlišnou míru kapitalizace příslušející zbylé části zohlednit ve zvýšení nebo snížení stanovené kapitalizace o 0,1 až 0,5 %.

    Výše celkové úpravy míry kapitalizace může činit nejvýše 0,5 %.

    Příloha č. 22a

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1
    Umístění vedení na silničním pozemkuHodnota koeficientu míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci* {ku) pro plochy zatížené věcným břemenem pro technickou infrastrukturu
    Šířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je větší než 1 metrŠířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je větší 0,5 metru až 1 metr včetněŠířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je menší než 0,5 metru včetně
    Vložení do komunikace24125
    Vložení do krajnice115,52
    Vložení do chodníku52,52
    Vložení do pomocného silničního pozemku422
    Překop komunikace604020
  • * Hodnotu koeficientu míry užitku lze zvýšit nebo snížit až o 30 % v návaznosti na druh komunikace a její polohu v obci.
  • Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1 Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku Tabulka č. 2
    Prostorové umístěníObjekty a vedení technické infrastrukturyHodnota koeficientu míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci podle druhu pozemku koi
    Stavební pozemek*Pozemní komunikaceZemědělský pozemekLesní pozemekVodní plochaJiný pozemek
    Nadzemní vedeníEl. vedení v napěťové hladině nad 110 kV (včetně podpěrných bodů)1,001,001,001,001,000,25
    Elektrická vedení v napěťové hladině do 110 kV včetně
    (včetně podpěrných bodů)
    0,250,250,250,750,100,25
    Plynovody o tlaku nad 40 bar--1,00-1,000,25
    Plynovody o tlaku do 40 bar včetně0,75-0,75-0,100,25
    Rozvodné tepelné zařízení1,000,251,001,000,100,25
    Vodovodní řady, kanalizační stoky-----0,25
    Telekomunikační síť0,250,100,100,100,100,25
    Podzemní vedeníEl. vedení v napěťové hladině nad 110 kV1,000,101,001,001,000,25
    Elektrická vedení v napěťové hladině do 110 kV včetně0,50,100,250,750,250,25
    Plynovody o tlaku nad 40 bar1,000,101,001,001,000,25
    Plynovody o tlaku do 40 bar včetně0,500,100,250,750,250,25
    Rozvodné tepelné zařízení0,500,100,250,750,250,25
    Vodovodní řady, kanalizační stoky0,500,100,250,750,250,25
    Telekomunikační síť0,400,100,100,400,250,25
    Podzemní objekty1,00
    Nadzemní objekty1,00
  • * Stavební pozemek s výjimkou pozemku s pozemní komunikací.
  • Nadzemní objekt (např. trafostanice, regulační stanice, předávací stanice, kotelny, věže, technologické kontejnery, podpěrný bod pro TI /mimo elektrická vedení v napěťové hladině nad 110 kV/, vodojemy, úpravny vody).

    Nadzemní vedení (např. nadzemní vedení přenosové, přepravní a distribuční soustavy, rozvodného tepelného zařízení, sítí elektronických komunikací).

    Podzemní vedení (např. podzemní vedení přenosové, přepravní a distribuční soustavy, rozvodného tepelného zařízení, vodovodů, kanalizací, sítí elektronických komunikací).

    Podzemní objekt (např. podzemní trafostanice a regulační stanice, šachty, předávací stanice, vodojemy).

    Průměrný počet let dalšího trvání věcného břemene zřízeného na dobu života v závislosti na věku oprávněného k datu ocenění

    Tabulka č. 3

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1 Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku Tabulka č. 2 Tabulka č. 3
    Věk oprávněného z věcného břemene (v letech)Průměrný počet let dalšího trvání věcného břemene n (roky)
    Do 16 včetně71
    17-2956
    30-4045
    41-4935
    50-5628
    57-6022
    61-6916
    70-7811
    79-896
    90 a více2

    Příloha č. 23

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu.

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1
    Označení skupinyCHARAKTERISTIKA SKUPIN DLE ANALÝZY ROZVOJE NEMOVITÉ VĚCI
    Změny okolí a podmínek s dopadem na výnosnost nebo na poptávkuRozvojové možnosti nemovité věci
    As pozitivním dopademano
    Bne
    Cbez zásadních změn - stabilizovaná oblastano
    Dne
    Es negativním dopademano
    Fne

    Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1 Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu Tabulka č. 2
    Označení skupinyVÝPOČET CENY NEMOVITÝCH VĚCÍ KOMBINACÍ NÁKLADOVÉHO A VÝNOSOVÉHO ZPŮSOBU
    CV ≤ CNCV > CN
    Pro budovy a halyPro budovy typu J a KPro budovy ostatních typů a haly
    ACV + 0,40 RCV × 1,15CV × 1,15
    B, CCV + 0,20 RCV × 1,05CV × 1,10
    D, ECV + 0,10RCVCV × 1,05
    FCVCV × 0,85CV

    kde

    R = |CV - CN|,

    CV - cena stavby zjištěná výnosovým způsobem,

    CN - cena stavby zjištěná nákladovým způsobem.

    V analýze rozvoje nemovité věci se posuzuje schopnost nemovité věci přizpůsobit se předpokládaným změnám okolí a podmínek, které mohou výrazně ovlivnit výnosnost nebo poptávku po nemovité věci.

    1. • Změnami okolí a podmínek se rozumějí budoucí změny charakteru okolní zástavby v návaznosti na územní plán, realizace staveb v okolí posuzované nemovité věci s výrazným dopadem na její výnosnost nebo prodejnost (např. objekty občanské vybavenosti, dopravní a průmyslové stavby, stanice metra, otvírka těžebního území a jiné), fiskální a dotační politika státu, cenové regulace, a jiné.
    2. • Rozvojovými možnostmi nemovité věci se rozumí posouzení, zda stávající využití odpovídá jejímu nejlepšímu a nejvyššímu využití, zda stavebně technické parametry stavby odpovídají požadavkům vyplývajícím z předpokládaných změn, případně zda je možná její změna (např. stavebními úpravami, změnou účelu užití stavby), aby se zachovala nebo zvýšila výnosnost nemovité věci, u pozemků posouzení možnosti další zástavby, a jiné.
    3. • Nemovitá věc, u které je růst pachtovného či nájemného zaručen polohou nemovité věci (např. umístění v centru obce nebo jiné významné lokalitě), se zařadí do skupiny A. Jiné zařazení lze pouze na základě průkazného doložení negativních změn v okolí.
    4. • Zatřídění do skupin je nutno zdůvodnit.

    Příloha č. 24

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku Tabulka č. 1
    Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti
    (Kč/m3)
    HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
    Praha - oblast 1*19320
    Praha - oblast 2*7567
    Praha - oblast 3*6566
    Praha - oblast 4*7179
    Praha - oblast 5*8816
    Praha - oblast 6*8956
    Praha - oblast 7*4318
    Praha - oblast 8*7547
    Praha - oblast 9*6883
    Praha - oblast 10*6892
    Praha - oblast 11*5124
    Praha - oblast 12*7806
    Praha - oblast 13*5116
    Praha - oblast 14*3447
    Praha - oblast 15*8308
    Praha - oblast 16*4163
    Praha - oblast 17*3382
    Praha - oblast 18*6041
    Praha - oblast 19*5216
    Praha - oblast 20*7108
    Praha - oblast 21*9116
    STŘEDOČESKÝ KRAJ
    Benešov2890
    Beroun3882
    Kladno2895
    Kolín2227
    Kutná Hora2122
    Mělník2905
    Mladá Boleslav3238
    Nymburk2791
    Poděbrady2983
    Praha - východ**5859
    Praha - západ**6515
    Příbram1907
    Rakovník1868
    10001 - 500002247
    2001 - 100002611
    do 2000 obyvatel2004
    JIHOČESKÝ KRAJ
    České Budějovice3117
    Český Krumlov2704
    Jindřichův Hradec1697
    Písek3061
    Prachatice2727
    Strakonice1812
    Tábor2729
    2001 - 100001763
    do 2000 obyvatel1655
    PLZEŇSKÝ KRAJ
    Plzeň - oblast 1*2485
    Plzeň - oblast 2*3770
    Plzeň - oblast 3*3688
    Domažlice1304
    Klatovy1996
    Rokycany2479
    Tachov2756
    10001 - 500001980
    2001 - 100001880
    do 2000 obyvatel1626
    KARLOVARSKÝ KRAJ
    Karlovy Vary - oblast 1*3979
    Karlovy Vary - oblast 2*2713
    Karlovy Vary - oblast 3*2127
    Karlovy Vary - oblast 4*3086
    Cheb2460
    Františkovy Lázně2655
    Mariánské Lázně1833
    Sokolov2826
    10001 - 500001523
    2001 - 100001199
    do 2000 obyvatel1741
    ÚSTECKÝ KRAJ
    Děčín1342
    Chomutov2420
    Litoměřice3072
    Louny2307
    Most3133
    Teplice2156
    Ústí nad Labem1406
    10001 - 500001605
    2001 - 100001208
    do 2000 obyvatel1488
    LIBERECKÝ KRAJ
    Česká Lípa1698
    Jablonec nad Nisou1773
    Liberec2511
    Semily1342
    10001 - 500002146
    2001 - 100001446
    do 2000 obyvatel1997
    KRÁL. HRADECKÝ KRAJ
    Hradec Králové3665
    Jičín2337
    Náchod1414
    Rychnov nad Kn.2054
    Trutnov2435
    10001 - 500002007
    2001 - 100001516
    do 2000 obyvatel1669
    PARDUBICKÝ KRAJ
    Chrudim2346
    Pardubice3262
    Svitavy2254
    Ústí nad Orlicí1753
    10001 - 500001860
    2001 - 100001738
    do 2000 obyvatel1601
    KRAJ VYSOČINA
    Havlíčkův Brod2548
    Jihlava3277
    Pelhřimov2491
    Třebíč2297
    Žďár nad Sázavou2564
    10001 - 500001772
    2001 - 100001318
    do 2000 obyvatel1216
    JIHOMORAVSKÝ KRAJ
    Brno - oblast 1*6206
    Brno - oblast 2*3775
    Brno - oblast 3*5756
    Brno - oblast 4*5134
    Brno- oblast 5*5301
    Brno - oblast 6*5007
    Brno - oblast 7*4026
    Brno - oblast 8*3171
    Brno - oblast 9*3183
    Blansko2302
    Břeclav1995
    Hodonín2569
    Vyškov2038
    Znojmo2323
    10001 - 500002385
    2001 - 100001969
    do 2000 obyvatel1677
    OLOMOUCKÝ KRAJ
    Jeseník1556
    Olomouc3233
    Prostějov2297
    Přerov1479
    Šumperk2721
    10001 - 500002140
    2001 - 100001678
    do 2000 obyvatel1635
    ZLÍNSKÝ KRAJ
    Kroměříž1819
    Luhačovice2384
    Uherské Hradiště1746
    Vsetín1440
    Zlín3829
    10001 - 500002100
    2001 - 100001224
    do 2000 obyvatel1204
    MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
    Ostrava - oblast 1*2272
    Ostrava - oblast 2*2380
    Ostrava - oblast 3*1777
    Ostrava - oblast 4*1265
    Ostrava - oblast 5*1588
    Ostrava - oblast 6*2633
    Ostrava - oblast 7*2825
    Ostrava - oblast 8*2416
    Ostrava - oblast 9*4717
    Ostrava - oblast 10*2006
    Ostrava - oblast 11*2082
    Ostrava - oblast 12*1890
    Bruntál1483
    Frýdek-Místek1733
    Havířov2378
    Karviná1815
    Nový Jičín2258
    Opava2583
    10001 - 500001580
    2001 - 100001587
    do 2000 obyvatel1383
  • * Rozdělení obcí Prahy, Brna, Plzně, Ostravy a Karlových Varů na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.
  • ** Základní ceny platí pro všechny obce v okrese bez ohledu na počet obyvatel.
  • Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku Tabulka č. 1 Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků Tabulka č. 2
    ZnakKvalitativní pásma
    ViNázev znakuČísloPopis pásmaHodnota Vi
    12345
    0Typ stavbya)I.Nepodsklepený nebo podsklepený do poloviny zastavěné plochy 1. NP - se šikmou nebo strmou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    II.Dtto - s plochou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    III.Podsklepený - se šikmou nebo strmou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    IV.Dtto - s plochou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    1Druh stavbyI.Rekreační chalupa a rekreační domek-0,02
    II.Dvoj domek, dům řadový-0,01
    III.Samostatný rodinný dům0
    2Provedení obvodových stěnb)I.Na bázi dřevní hmoty - nezateplené; zdivo smíšené nebo kamenné-0,08
    II.Železobetonová konstrukce - nezateplená-0,01
    III.Zdivo cihelné nebo tvárnicové0
    IV.Dřevostavby (novostavby) a stavby zateplené0,04
    V.Ekologické stavby, nízkoenergetické a pasivní domy atd.0,10
    3Tloušťka obvod, stěnI.méně jak 45 cm-0,02
    II.45 cm0
    III.více jak 45 cm0,03
    4Podlažnostc)I.Hodnota 10
    II.Hodnota více jak 1 do 2 včetně0,01
    III.Hodnota větší než 20,02
    5Napojení na sítě (přípojky)I.Žádné nebo pouze přípojka elektr. energie-0,10
    II.Přípojka elektro, vl. studna na pozemku-0,05
    III.Přípojka elektro, voda a odkanalizování RD do žumpy nebo septiku0
    IV.Přípojka elektro voda, napoj, na veřej, kanál, nebo domovní čistírna0,04
    V.Přípojka elektro, voda, kanalizace a plyn nebo propan butan0,08
    6Způsob vytápění stavbyI.Lokální na tuhá paliva-0,08
    II.Lokální vytápění el. nebo plynem,-0,04
    III.Ústřední, etážové, dálkové0
    IV.V převažující části vytápění podlahové, teplo vzdušné vytápění0,05
    V.Ostatní druhy vytápění (např. solární, tepelná čerpadla, stěn. vytápění)0,06 až 0,10
    7Zákl. příslušenství v RDd)I.Bez základního příslušenství nebo pouze suchý záchod,chemické WC-0,10
    II.Pouze částečné ve stavbě nebo úplné podstand. nebo mimo stavbu RD-0,05
    III.Úplné - standardní provedení0
    IV.Úplné nadstandard, nebo více zákl.přísl. standard, proved., popřípadě prádelna0,05
    V.Více základních příslušenství nadstandardního provedení0,06 až 0,10
    8Ostatní vybavení v RDI.Bez dalšího vybavení0
    II.Např. sauna, centrál.vysavač, zimní zahrad., vířivé vany, vnitřní bazén0,01 až 0,25
    9Venkovní úpravyI.Zanedbatelného rozsahu-0,05
    II.Minimálního rozsahu-0,03
    III.Standardního rozsahu a provedení0
    IV.Většího rozsahu nebo nadstand. provedení0,04
    V.Nadstandardní provedení a rozsah0,05
    10Vedlejší stavby tvořící příslušenství k RDI.Snižující hodnotu RD-0,01 až -0,03
    II.Bez vedlejších staveb nebo jejich celkové zastavěné ploše nad 25 m0
    III.Standardní příslušenství - vedlejší stavby celkem do 25 m0,05 až 0,10
    11Pozemky ve funkčním celku se stavbouI.Bez pozemku (nebo pouze zast. stavbou) nebo do 300 m-0,01
    II.Od 300 m2 do 800 m2 celkem0
    III.Nad 800 m2 celkem0,01
    12Kriterium jinde neuvedenéI.Významně snižující cenu-0,06 až -0,10
    II.Mírně snižující cenu-0,01 až -0,05
    III.Bez vlivu na cenu0
    IV.Mírně zvyšující cenu0,01 až 0,05
    V.Významně zvyšující cenu0,06 až 0,10
    13Stavebně- technický stavI.Stavba ve výborném stavu1,05*
    II.Stavba v dobrém stavu s pravidelnou údržbou1,00*
    III.Stavba se zanedbanou údržbou - (předpoklad provedení menších stavebních úprav)0,85*
    IV.Stavba ve špatném stavu - (předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav)0,65*
    V.Stavba ve špatném stavu - (nutná rekonstrukce i konstrukcí dlouhodobé životnosti)0,40*
    Index konstrukce a vybavení:
  • a) Typ stavby se určí začleněním do kvalitativního pásma a výběrem písmene ze sloupce 5 odpovídajícího typu dle přílohy č. 11.
  • b) Začlenění se provede podle převažující svislé obvodové konstrukce nadzemních podlaží. Nelze-li ji pří více druzích určit, pak se pro výpočet použije hodnota konstrukce příslušející kvalitativnímu pásmu nejvyššího čísla z vyskytujících se druhů konstrukcí.
  • c) Podlažností pro účely této vyhlášky se rozumí podíl celkové zastavěné plochy všech podlaží stavby a zastavěné plochy 1. NP - nutno doložit výpočtem.
  • d) Základním příslušenstvím pro účely této vyhlášky se rozumí koupelna (vana nebo sprchovací kout, umyvadlo) a splachovací záchod.
  • * Hodnota kvalitativního pásma se násobí koeficientem s, který se vypočte podle vzorce

    s = 1 - 0,005 × y,

    kde

    y................stáří stavby v rocích,

    1 a 0,005 ......konstanty

    Přitom platí, že nejnižší hodnotou koeficientu s je 0,6.

  • Je-li stavba po celkové rekonstrukci, pak za stáří stavby pro stanovení hodnoty koeficientu s se považuje počet let od kolaudace této rekonstrukce plus 15 let. Za celkovou rekonstrukci se pro tento účel považuje stavba, u níž došlo alespoň 60 % objemových podílů prvků konstrukcí a vybavení. K celkové rekonstrukci starší 50 ti let se nepřihlíží.

    Je-li stavba s nástavbou, přístavbou, popřípadě se stavebními úpravami, jejichž objemové podíly ze stavby činí alespoň 50 % a které by se podle stáří zařadily do jiné kategorie oproti původní části stavby, lze hodnotu koeficientu s, příslušejícího původní stavbě, zvýšit o hodnotu 0,01 až 0,1.

    Zařazení do kvalitativního pásma jednotlivých znaků musí vyplývat z popisu stavby. Pokud stavba nesplňuje v hodnoceném znaku všechna kritéria jednotlivých kvalitativních pásem, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma.

    Příloha č. 25

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 25 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty Tabulka č. 1
    Kraj v členění na skupiny obcí podle počtu obyvatel, nebo vyjmenované oblastiZákladní cena skupiny obcí, nebo oblasti
    (Kč/ m3)
    HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
    PRAHA - oblast 1-
    PRAHA - oblast 2-
    PRAHA - oblast 3-
    PRAHA - oblast 43 324
    PRAHA - oblast 52 512
    PRAHA - oblast 63 150
    PRAHA - oblast 72 622
    PRAHA - oblast 82 863
    PRAHA - oblast 92 452
    PRAHA - oblast 102 213
    PRAHA-oblast 112 511
    PRAHA - oblast 125 934
    PRAHA - oblast 133 969
    PRAHA - oblast 141 589
    PRAHA - oblast 153 969
    PRAHA - oblast 162 498
    PRAHA - oblast 173 715
    PRAHA-oblast 183 542
    PRAHA - oblast 192 558
    PRAHA - oblast 202 803
    PRAHA-oblast 213 525
    STŘEDOČESKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 008
    10 001 - 50 0001 637
    2 001 - 10 0002 529
    do 2 000 obyvatel3 231
    JIHOČESKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 246
    10 001 - 50 000833
    2001 - 10 0001 613
    do 2 000 obyvatel2 793
    PLZEŇSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 410
    10 001 - 50 0001 092
    2 001 - 10 0002 068
    do 2 000 obyvatel2 203
    KARLOVARSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel-
    10 001 - 50 000986
    2001 - 10 000943
    do 2 000 obyvatel1 940
    ÚSTECKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 003
    10 001 - 50 0001 079
    2 001 - 10 0001 285
    do 2 000 obyvatel2 042
    LIBERECKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 042
    10 001 - 50 0001 857
    2 001 - 10 0001 717
    do 2 000 obyvatel2 709
    KRÁLOVEHRADECKÝ KRAJ
    nad 5 0000 obyvatel1 673
    10 001 - 50 0001 957
    2 001 - 10 0001 124
    do 2 000 obyvatel2 970
    PARDUBICKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel964
    10 001 - 50 0001 060
    2 001 - 10 0001 681
    do 2 000 obyvatel2 297
    KRAJ VYSOČINA
    nad 50 000 obyvatel611
    10 001 - 50 000787
    2 001 - 10 0001 153
    do 2 000 obyvatel2 105
    BRNO
    BRNO - oblast 1-
    BRNO - oblast 21 833
    BRNO - oblast 31 378
    BRNO - oblast 41 808
    BRNO - oblast 51 376
    BRNO - oblast 61 577
    BRNO - oblast 71 499
    BRNO - oblast 81 904
    BRNO - oblast 91 166
    JIHOMORAVSKÝ KRAJ - (KROMĚ BRNA)
    nad 10 000 obyvatel909
    2 001 - 10 0001 499
    do 2 000 obyvatel2 126
    OLOMOUCKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 872
    10 001 - 50 0001 080
    2 001 - 10 0001 620
    do 2 000 obyvatel1 878
    ZLÍNSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 845
    10 001 - 50 000728
    2 001 - 10 0001 220
    do 2 000 obyvatel1 763
    MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 506
    10 001 - 50 0001 463
    2 001 - 10 0001 859
    do 2 000 obyvatel2 155

    Rozdělení obcí Prahy a Brna na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.

    Index konstrukce a vybavení rekreačních a zahrádkářských chat

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2