Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP CHAT
FGHI
IIIIIIIIIIII
1Základy včetně zemních prací0,0770,0840,0580,0640,0840,0930,0820,092
2Podezdívka0,040-0,037-0,039-0,040-
3Svislé konstrukce0,2740,2920,2540,2730,2840,3040,2800,303
4Stropy0,1020,1200,0930,1040,1020,1140,1010,123
5Zastřešení mimo krytinu0,0700,0690,0920,0900,0630,0620,0720,070
6Krytiny střech0,0500,0490,0420,0410,0410,0420,0500,049
7Klempířské konstrukce0,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,008
8Úprava povrchů0,1010,0940,0930,0840,0920,0840,1010,093
9Schodiště0,0120,0230,0210,043----
10Dveře0,0320,0310,0320,0310,0310,0300,0320,031
11Okna0,0510,0500,0520,0510,0510,0500,0510,050
12Podlahy0,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0410,040
13Vytápění0,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0320,031
14Elektroinstalace0,0320,0310,0310,0300,0310,0300,0300,029
15Rozvod vody--0,0180,0170,0180,017--
16Zdroj teplé vody--------
17Rozvod propan - butanu--0,0030,0030,0030,003--
18Kanalizace--0,0170,0160,0170,016--
19Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0030,003
20Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0200,019
21Vnitřní hygienické vybavení0,0280,0260,0230,0220,0230,0220,0290,027
22Ostatní0,0270,0300,0300,0300,0180,0330,0280,032

I - Chaty nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Chaty podsklepené

Tabulka č. 5

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
ABCD
IIIIIIIIIIII
1Základy0,0620,0710,0710,0830,0640,0740,080,092
2Obvodové stěny0,3040,3220,3180,3360,3030,3210,3130,332
3Stropy0,1930,2060,1980,220,1940,2110,2180,239
4Krov (podhled x)0,1080,0930,073x)0,062x)0,0980,085--
5Krytina0,0690,0570,0810,0710,0680,0560,1120,09
6Klempířské konstrukce0,0190,0160,0170,0150,0180,0160,0160,015
7Úpravy povrchů0,0490,0570,0610,070,0490,0580,0630,072
8Schodiště0,0380,046--0,0370,043--
9Dveře0,0310,0230,030,0210,0290,020,0380,026
10Okna0,010,0120,0110,0130,0120,0140,0130,014
11Podlahy0,0680,0630,0820,070,080,0680,0970,085
12Elektroinstalace0,0490,0340,0580,0390,0480,0340,050,035
Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
EFG
IIIIIIIII
1Základy0,0770,0880,0830,0940,1220,137
2Obvodové stěny0,2740,2900,3190,3390,310,329
3Stropy0,2020,220,2120,234--
4Krov (podhled x)0,1090,090--0,3350,33
5Krytina0,0680,0550,1110,0860,1280,105
6Klempířské konstrukce0,0180,0160,0160,0150,0420,032
7Úpravy povrchů0,0520,0640,060,070,0630,067
8Schodiště0,0360,042----
9Dveře0,030,0220,0370,025--
10Okna0,0130,0140,0140,014--
11Podlahy0,0820,0710,1080,092--
12Elektroinstalace0,0390,0280,040,031--

I - Vedlejší stavby nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Vedlejší stavby podsklepené

Tabulka č. 6

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ
Číslo položkyKonstrukce a
vybavení
Typ garáže
ABC
nepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepené
1Základy0,0600,0710,0620,0780,0820,093
2Obvodové stěny0,2890,2970,3010,3270,3380,342
3Stropy0,1910,2150,2620,276--
4Krov0,1000,092--0,1620,169
5Krytina0,0680,0530,0570,0430,0820,092
6Klempířské konstrukce0,0190,0170,0290,0260,0190,017
7Úpravy povrchů0,0510,0580,0480,0540,0630,068
8Dveře0,0230,0180,0270,0140,0360,029
9Okna0,0130,0110,0140,0120,0160,013
10Vrata0,0600,0520,0680,0440,0620,049
11Podlahy0,0680,0730,0720,0800,1400,128
12Elektroinstalace0,0580,0430,0600,046--

Tabulka č. 7

PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ Tabulka č. 7 PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ
Číslo položkyNázevPředpokládaná životnost v letech
1Základy včetně zemních prací150 - 200
2Svislé konstrukce80 - 200
3Stropy80 - 200
4Zastřešení mimo krytinu70 - 150
5Krytiny, střecha40 - 80
6Klempířské konstrukce30 - 80
7Úpravy vnitřních povrchů50 - 80
8Úpravy vnějších povrchů30 - 60
9Vnitřní obklady keramické30 - 50
10Schody80 - 200
11Dveře50 - 80
12Vrata30 - 50
13Okna50 - 80
14Povrchy podlah15 - 80
15Vytápění20 - 50
16Elektroinstalace25 - 50
17Bleskosvod30 - 50
18Vnitřní vodovod20 - 50
19Vnitřní kanalizace30 - 60
20Vnitřní plynovod20 - 50
21Ohřev teplé vody20 - 40
22Vybavení kuchyní15 - 30
23Vnitřní hygienická zařízení včetně WC30 - 60
24Výtahy30 - 50
25Ostatní-
26Instalační prefabrikáty (jádra)15 - 25

Příloha č. 22

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Míra kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem

Příloha č. 22 Míra kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem
Číslo polož.Typ stavby*Název položkyMíra kapitalizace v % pro
BudovyHalyBudovyHaly
1LE,F,GNemovité věci pro výrobu7,59,5
2RINemovité věci pro garážování1110
3HCNemovité věci pro obchod78
4FDNemovité věci pro administrativu6,5
5I,GDNemovité věci pro hromadné ubytování a stravování (např. hotely), ostatní ubytování7,5
6PHNemovité věci pro dopravu, spoje7
7CANemovité věci pro školství8
8DANemovité věci pro kulturu7
9ADNemovité věci pro zdravotnictví8
10Z, OK,LNemovité věci pro zemědělství67,5
11SJNemovité věci pro skladování66,5
12EBNemovité věci pro sport77
13J-Bytové domy typové5,5-
14K-Bytové domy netypové4,5-
15-Rodinné domy4,5
16-Ostatní nemovité věci neuvedené8
17-Majetková práva, není-li dále uvedeno jinak10
18-Pozemky nezastavěné, které nejsou v jednotném funkčním celku, zatížené věcným břemenem10
  • * Pro ocenění pozemku zatíženého právem stavby a práva stavby se použije míra kapitalizace podle druhu stavby, která odpovídá právu stavby.
  • Pro ocenění věcných břemen se použije míra kapitalizace podle druhu nemovité věci, kterou věcné břemeno zatěžuje, kromě věcných břemen pro technickou infrastrukturu, u nichž činí 10 %.

    V případě zatížení stavby věcným břemenem se použije míra kapitalizace pro tuto stavbu. Pro ocenění závady na nemovité věci se použije míra kapitalizace podle druhu zatížené nemovité věci.

    U zastavěného pozemku nebo pozemku v jednotném funkčním celku zatíženého věcným břemenem se použije míra kapitalizace podle druhu hlavní stavby. Je-li na pozemku více hlavních staveb, které nejsou společně využívané, postupuje se podle § 48a odst. 1 písm. c).

    Míru kapitalizace lze v odůvodněných případech zvýšit až o 0,5 %.

    U staveb oceňovaných podle § 31 odst. 1 písm. b) a c) se k příslušné míře kapitalizace připočte 0,1 až 0,5 % na pokrytí zvýšeného rizika spojeného s docílením pronájmu celkové podlahové plochy.

    U staveb s víceúčelovým užitím, pokud byla míra kapitalizace stanovena podle převažujícího účelu užití, lze odlišnou míru kapitalizace příslušející zbylé části zohlednit ve zvýšení nebo snížení stanovené kapitalizace o 0,1 až 0,5 %.

    Výše celkové úpravy míry kapitalizace může činit nejvýše 0,5 %.

    Příloha č. 22a

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1
    Umístění vedení na silničním pozemkuHodnota koeficientu míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci* {ku) pro plochy zatížené věcným břemenem pro technickou infrastrukturu
    Šířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je větší než 1 metrŠířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je větší 0,5 metru až 1 metr včetněŠířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je menší než 0,5 metru včetně
    Vložení do komunikace24125
    Vložení do krajnice115,52
    Vložení do chodníku52,52
    Vložení do pomocného silničního pozemku422
    Překop komunikace604020
  • * Hodnotu koeficientu míry užitku lze zvýšit nebo snížit až o 30 % v návaznosti na druh komunikace a její polohu v obci.
  • Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1 Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku Tabulka č. 2
    Prostorové umístěníObjekty a vedení technické infrastrukturyHodnota koeficientu míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci podle druhu pozemku koi
    Stavební pozemek*Pozemní komunikaceZemědělský pozemekLesní pozemekVodní plochaJiný pozemek
    Nadzemní vedeníEl. vedení v napěťové hladině nad 110 kV (včetně podpěrných bodů)1,001,001,001,001,000,25
    Elektrická vedení v napěťové hladině do 110 kV včetně
    (včetně podpěrných bodů)
    0,250,250,250,750,100,25
    Plynovody o tlaku nad 40 bar--1,00-1,000,25
    Plynovody o tlaku do 40 bar včetně0,75-0,75-0,100,25
    Rozvodné tepelné zařízení1,000,251,001,000,100,25
    Vodovodní řady, kanalizační stoky-----0,25
    Telekomunikační síť0,250,100,100,100,100,25
    Podzemní vedeníEl. vedení v napěťové hladině nad 110 kV1,000,101,001,001,000,25
    Elektrická vedení v napěťové hladině do 110 kV včetně0,50,100,250,750,250,25
    Plynovody o tlaku nad 40 bar1,000,101,001,001,000,25
    Plynovody o tlaku do 40 bar včetně0,500,100,250,750,250,25
    Rozvodné tepelné zařízení0,500,100,250,750,250,25
    Vodovodní řady, kanalizační stoky0,500,100,250,750,250,25
    Telekomunikační síť0,400,100,100,400,250,25
    Podzemní objekty1,00
    Nadzemní objekty1,00
  • * Stavební pozemek s výjimkou pozemku s pozemní komunikací.
  • Nadzemní objekt (např. trafostanice, regulační stanice, předávací stanice, kotelny, věže, technologické kontejnery, podpěrný bod pro TI /mimo elektrická vedení/, vodojemy, úpravny vody).

    Nadzemní vedení (např. nadzemní vedení přenosové, přepravní a distribuční soustavy, rozvodného tepelného zařízení, sítí elektronických komunikací).

    Podzemní vedení (např. podzemní vedení přenosové, přepravní a distribuční soustavy, rozvodného tepelného zařízení, vodovodů, kanalizací, sítí elektronických komunikací).

    Podzemní objekt (např. podzemní trafostanice a regulační stanice, šachty, předávací stanice, vodojemy).

    Tabulka č. 3

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1 Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku Tabulka č. 2 Tabulka č. 3
    Věk oprávněného z věcného břemene (v letech)Průměrný počet let dalšího trvání věcného břemene n (roky)
    Do 16 včetně71
    17-2956
    30-4045
    41-4935
    50-5628
    57-6022
    61-6916
    70-7811
    79-896
    90 a více2

    Příloha č. 23

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu.

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1
    Označení skupinyCHARAKTERISTIKA SKUPIN DLE ANALÝZY ROZVOJE NEMOVITÉ VĚCI
    Změny okolí a podmínek s dopadem na výnosnost nebo na poptávkuRozvojové možnosti nemovité věci
    As pozitivním dopademano
    Bne
    Cbez zásadních změn - stabilizovaná oblastano
    Dne
    Es negativním dopademano
    Fne

    Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1 Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu Tabulka č. 2
    Označení skupinyVÝPOČET CENY NEMOVITÝCH VĚCÍ KOMBINACÍ NÁKLADOVÉHO A VÝNOSOVÉHO ZPŮSOBU
    CV ≤ CNCV > CN
    Pro budovy a halyPro budovy typu J a KPro budovy ostatních typů a haly
    ACV + 0,40 RCV × 1,15CV × 1,15
    B, CCV + 0,20 RCV × 1,05CV × 1,10
    D, ECV + 0,10RCVCV × 1,05
    FCVCV × 0,85CV

    kde

    R = |CV - CN|,

    CV - cena stavby zjištěná výnosovým způsobem,

    CN - cena stavby zjištěná nákladovým způsobem.

    V analýze rozvoje nemovité věci se posuzuje schopnost nemovité věci přizpůsobit se předpokládaným změnám okolí a podmínek, které mohou výrazně ovlivnit výnosnost nebo poptávku po nemovité věci.

    1. • Změnami okolí a podmínek se rozumějí budoucí změny charakteru okolní zástavby v návaznosti na územní plán, realizace staveb v okolí posuzované nemovité věci s výrazným dopadem na její výnosnost nebo prodejnost (např. objekty občanské vybavenosti, dopravní a průmyslové stavby, stanice metra, otvírka těžebního území a jiné), fiskální a dotační politika státu, cenové regulace, a jiné.
    2. • Rozvojovými možnostmi nemovité věci se rozumí posouzení, zda stávající využití odpovídá jejímu nejlepšímu a nejvyššímu využití, zda stavebně technické parametry stavby odpovídají požadavkům vyplývajícím z předpokládaných změn, případně zda je možná její změna (např. stavebními úpravami, změnou účelu užití stavby), aby se zachovala nebo zvýšila výnosnost nemovité věci, u pozemků posouzení možnosti další zástavby, a jiné.
    3. • Nemovitá věc, u které je růst pachtovného či nájemného zaručen polohou nemovité věci (např. umístění v centru obce nebo jiné významné lokalitě), se zařadí do skupiny A. Jiné zařazení lze pouze na základě průkazného doložení negativních změn v okolí.
    4. • Zatřídění do skupin je nutno zdůvodnit.

    Příloha č. 24

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku

    Tabulka č.1

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku Tabulka č.1
    Kraj v členění
    na okresy,
    vyjmenované obce, nebo oblasti
    některých obcí*
    Základní cena vyj. obce, okresu, nebo
    oblasti
    (Kč/m3)
    HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
    Praha - oblast 1*23 549
    Praha - oblast 2*9 223
    Praha - oblast 3*8 003
    Praha - oblast 4*8 750
    Praha - oblast 5*10 745
    Praha - oblast 6*10 916
    Praha - oblast 7*5 263
    Praha - oblast 8*9 199
    Praha - oblast 9*8 390
    Praha - oblast 10*8 401
    Praha - oblast 11*6 246
    Praha - oblast 12*9 515
    Praha - oblast 13*6 236
    Praha - oblast 14*4 202
    Praha - oblast 15*10 126
    Praha - oblast 16*5 074
    Praha - oblast 17*4 122
    Praha - oblast 18*7 363
    Praha - oblast 19*6 358
    Praha - oblast 20*8 664
    Praha - oblast 21*11 111
    STŘEDOČESKÝ KRAJ
    Benešov3 477
    Beroun4 670
    Kladno3 361
    Kolín2 718
    Kutná Hora2 627
    Mělník3 495
    Mladá Boleslav3 952
    Nymburk3 357
    Poděbrady3 588
    Praha - východ**7 351
    Praha - západ**8 173
    Příbram2 327
    Rakovník2 247
    10 001- 50 0002 762
    2 001 - 10 0003 189
    do 2 000 obyvatel2 549
    JIHOČESKÝ KRAJ
    České Budějovice3 589
    Český Krumlov3 446
    Jindřichův Hradec2 173
    Písek3 861
    Prachatice3 475
    Strakonice2 319
    Tábor3 494
    2 001 - 10 0002 275
    do 2 000 obyvatel2 198
    PLZEŇSKÝ KRAJ
    Plzeň - oblast 1*2 909
    Plzeň - oblast 2*4 414
    Plzeň - oblast 3*4 318
    Domažlice1 676
    Klatovy2 491
    Rokycany3 185
    Tachov3 541
    10 001 - 50 0002 502
    2 001 - 10 0002 449
    do 2 000 obyvatel2 192
    KARLOVARSKÝ KRAJ
    Karlovy Vary - oblast 1*4 736
    Karlovy Vary - oblast 2*3 229
    Karlovy Vary - oblast 3*2 531
    Karlovy Vary - oblast 4*3 673
    Cheb2 928
    Františkovy Lázně3 290
    Mariánské Lázně2 272
    Sokolov3 364
    10 001 - 50 0001 838
    2 001 - 10 0001 503
    do 2 000 obyvatel2 209
    ÚSTECKÝ KRAJ
    Děčín1 727
    Chomutov3 115
    Litoměřice3 954
    Louny3 041
    Most3 882
    Teplice2 775
    Ústí nad Labem1 741
    10 001 - 50 0002 089
    2 001 - 10 0001 611
    do 2 000 obyvatel2 017
    LIBERECKÝ KRAJ
    Česká Lípa2 201
    Jablonec nad Nisou2 298
    Liberec3 095
    Semily1 809
    10 001 - 50 0002 825
    2 001 - 10 0001 968
    do 2 000 obyvatel2 763
    KRÁL. HRADECKÝ KRAJ
    Hradec Králové4 232
    Jičín3 004
    Náchod1 817
    Rychnov nad Kněžnou2 641
    Trutnov3 122
    10 001 - 50 0002 598
    2 001 - 10 0001 972
    do 2 000 obyvatel2 228
    PARDUBICKÝ KRAJ
    Chrudim2 931
    Pardubice3 733
    Svitavy2 907
    Ústí nad Orlicí2 260
    10 001 - 50 0002 357
    2 001 - 10 0002 265
    do 2 000 obyvatel2 125
    KRAJ VYSOČINA
    Havlíčkův Brod3 136
    Jihlava3 806
    Pelhřimov3 177
    Třebíč2 827
    Žďár nad Sázavou3 156
    10 001 - 50 0002 209
    2 001 - 10 0001 701
    do 2 000 obyvatel1 609
    JIHOMORAVSKÝ KRAJ
    Brno - oblast 1*7 182
    Brno - oblast 2*4 369
    Brno - oblast 3*6 661
    Brno - oblast 4*5 941
    Brno - oblast 5*6 135
    Brno - oblast 6*5 794
    Brno - oblast 7*4 659
    Brno - oblast 8*3 669
    Brno - oblast 9*3 683
    Blansko4 493
    Břeclav2 507
    Hodonín3 227
    Vyškov2 561
    Znojmo2 919
    10 001 - 50 0003 033
    2 001 - 10 0002 523
    do 2 000 obyvatel2 223
    OLOMOUCKÝ KRAJ
    Jeseník2 007
    Olomouc3 864
    Prostějov2 960
    Přerov1 906
    Šumperk3 506
    10 001 - 50 0002 757
    2 001 - 10 0002 190
    do 2 000 obyvatel2 169
    ZLÍNSKÝ KRAJ
    Kroměříž2 355
    Luhačovice3 086
    Uherské Hradiště2 261
    Vsetín1 865
    Zlín4 570
    10 001 - 50 0002 719
    2 001 - 10 0001 605
    do 2 000 obyvatel1 622
    MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
    Ostrava - oblast 1*2 889
    Ostrava - oblast 2*3 026
    Ostrava - oblast 3*2 260
    Ostrava - oblast 4*1 608
    Ostrava - oblast 5*2 019
    Ostrava - oblast 6*3 347
    Ostrava - oblast 7*3 592
    Ostrava - oblast 8*3 071
    Ostrava - oblast 9*5 997
    Ostrava - oblast 10*2 551
    Ostrava - oblast 11*2 647
    Ostrava - oblast 12*2 403
    Bruntál1 935
    Frýdek-Místek2 189
    Havířov3 004
    Karviná2 293
    Nový Jičín2 966
    Opava3 264
    10 001 - 50 0002 093
    2 001 - 10 0002 092
    do 2 000 obyvatel1 874
  • * Rozdělení obcí Prahy, Brna, Plzně, Ostravy a Karlových Varů na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.
  • ** Základní ceny platí pro všechny obce v okrese bez ohledu na počet obyvatel.
  • Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku Tabulka č.1 Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků Tabulka č. 2
    ZnakKvalitativní pásma
    ViNázev znakuČísloPopis pásmaHodnota Vi
    12345
    0Typ stavbya)I.Nepodsklepený nebo podsklepený do poloviny zastavěné plochy 1. NP - se šikmou nebo strmou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    II.Dtto - s plochou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    III.Podsklepený - se šikmou nebo strmou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    IV.Dtto - s plochou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    1Druh stavbyI.Rekreační chalupa a rekreační domek-0,02
    II.Dvoj domek, dům řadový-0,01
    III.Samostatný rodinný dům0
    2Provedení obvodových stěnb)I.Na bázi dřevní hmoty - nezateplené; zdivo smíšené nebo kamenné-0,08
    II.Železobetonová konstrukce - nezateplená-0,01
    III.Zdivo cihelné nebo tvárnicové0
    IV.Dřevostavby (novostavby) a stavby zateplené0,04
    V.Ekologické stavby, nízkoenergetické a pasivní domy atd.0,10
    3Tloušťka obvod, stěnI.méně jak 45 cm-0,02
    II.45 cm0
    III.více jak 45 cm0,03
    4Podlažnostc)I.Hodnota 10
    II.Hodnota více jak 1 do 2 včetně0,01
    III.Hodnota větší než 20,02
    5Napojení na sítě (přípojky)I.Žádné nebo pouze přípojka elektr. energie-0,10
    II.Přípojka elektro, vl. studna na pozemku-0,05
    III.Přípojka elektro, voda a odkanalizování RD do žumpy nebo septiku0
    IV.Přípojka elektro voda, napoj, na veřej, kanál, nebo domovní čistírna0,04
    V.Přípojka elektro, voda, kanalizace a plyn nebo propan butan0,08
    6Způsob vytápění stavbyI.Lokální na tuhá paliva-0,08
    II.Lokální vytápění el. nebo plynem,-0,04
    III.Ústřední, etážové, dálkové0
    IV.V převažující části vytápění podlahové, teplo vzdušné vytápění0,05
    V.Ostatní druhy vytápění (např. solární, tepelná čerpadla, stěn. vytápění)0,06 až 0,10
    7Zákl. příslušenství v RDd)I.Bez základního příslušenství nebo pouze suchý záchod,chemické WC-0,10
    II.Pouze částečné ve stavbě nebo úplné podstand. nebo mimo stavbu RD-0,05
    III.Úplné - standardní provedení0
    IV.Úplné nadstandard, nebo více zákl.přísl. standard, proved., popřípadě prádelna0,05
    V.Více základních příslušenství nadstandardního provedení0,06 až 0,10
    8Ostatní vybavení v RDI.Bez dalšího vybavení0
    II.Např. sauna, centrál.vysavač, zimní zahrad., vířivé vany, vnitřní bazén0,01 až 0,25
    9Venkovní úpravyI.Zanedbatelného rozsahu-0,05
    II.Minimálního rozsahu-0,03
    III.Standardního rozsahu a provedení0
    IV.Většího rozsahu nebo nadstand. provedení0,04
    V.Nadstandardní provedení a rozsah0,05
    10Vedlejší stavby tvořící příslušenství k RDI.Snižující hodnotu RD-0,01 až -0,03
    II.Bez vedlejších staveb nebo jejich celkové zastavěné ploše nad 25 m0
    III.Standardní příslušenství - vedlejší stavby celkem do 25 m0,05 až 0,10
    11Pozemky ve funkčním celku se stavbouI.Bez pozemku (nebo pouze zast. stavbou) nebo do 300 m-0,01
    II.Od 300 m2 do 800 m2 celkem0
    III.Nad 800 m2 celkem0,01
    12Kriterium jinde neuvedenéI.Významně snižující cenu-0,06 až -0,10
    II.Mírně snižující cenu-0,01 až -0,05
    III.Bez vlivu na cenu0
    IV.Mírně zvyšující cenu0,01 až 0,05
    V.Významně zvyšující cenu0,06 až 0,10
    13Stavebně- technický stavI.Stavba ve výborném stavu1,05*
    II.Stavba v dobrém stavu s pravidelnou údržbou1,00*
    III.Stavba se zanedbanou údržbou - (předpoklad provedení menších stavebních úprav)0,85*
    IV.Stavba ve špatném stavu - (předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav)0,65*
    V.Stavba ve špatném stavu - (nutná rekonstrukce i konstrukcí dlouhodobé životnosti)0,40*
    Index konstrukce a vybavení:
  • a) Typ stavby se určí začleněním do kvalitativního pásma a výběrem písmene ze sloupce 5 odpovídajícího typu dle přílohy č. 11.
  • b) Začlenění se provede podle převažující svislé obvodové konstrukce nadzemních podlaží. Nelze-li ji pří více druzích určit, pak se pro výpočet použije hodnota konstrukce příslušející kvalitativnímu pásmu nejvyššího čísla z vyskytujících se druhů konstrukcí.
  • c) Podlažností pro účely této vyhlášky se rozumí podíl celkové zastavěné plochy všech podlaží stavby a zastavěné plochy 1. NP - nutno doložit výpočtem.
  • d) Základním příslušenstvím pro účely této vyhlášky se rozumí koupelna (vana nebo sprchovací kout, umyvadlo) a splachovací záchod.
  • * Hodnota kvalitativního pásma se násobí koeficientem s, který se vypočte podle vzorce

    s = 1 - 0,005 × y,

    kde

    y................stáří stavby v rocích,

    1 a 0,005 ......konstanty

    Přitom platí, že nejnižší hodnotou koeficientu s je 0,6.

  • Je-li stavba po celkové rekonstrukci, pak za stáří stavby pro stanovení hodnoty koeficientu s se považuje počet let od kolaudace této rekonstrukce plus 15 let. Za celkovou rekonstrukci se pro tento účel považuje stavba, u níž došlo alespoň 60 % objemových podílů prvků konstrukcí a vybavení. K celkové rekonstrukci starší 50 ti let se nepřihlíží.

    Je-li stavba s nástavbou, přístavbou, popřípadě se stavebními úpravami, jejichž objemové podíly ze stavby činí alespoň 50 % a které by se podle stáří zařadily do jiné kategorie oproti původní části stavby, lze hodnotu koeficientu s, příslušejícího původní stavbě, zvýšit o hodnotu 0,01 až 0,1.

    Zařazení do kvalitativního pásma jednotlivých znaků musí vyplývat z popisu stavby. Pokud stavba nesplňuje v hodnoceném znaku všechna kritéria jednotlivých kvalitativních pásem, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma.

    Příloha č. 25

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 25 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty Tabulka č. 1
    Kraj v členění
    na skupiny obcí podle počtu
    obyvatel, nebo vyjmenované
    oblasti
    Základní cena
    skupiny obcí, nebo
    oblasti (Kč/ m3)
    HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
    Praha - oblast 1-
    Praha - oblast 2-
    Praha - oblast 3-
    Praha - oblast 44 986
    Praha - oblast 53 768
    Praha - oblast 64 724
    Praha - oblast 73 933
    Praha - oblast 84 294
    Praha - oblast 93 678
    Praha - oblast 103 320
    Praha - oblast 113 766
    Praha - oblast 128 900
    Praha - oblast 135 952
    Praha - oblast 142 384
    Praha - oblast 155 952
    Praha - oblast 163 747
    Praha - oblast 175 571
    Praha - oblast 185 312
    Praha - oblast 193 837
    Praha - oblast 204 204
    Praha - oblast 215 287
    STŘEDOČESKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 499
    10 001 - 50 0002 436
    2 001 - 10 0003 764
    do 2 000 obyvatel4 808
    JIHOČESKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 017
    10 001 - 50 0001 348
    2 001 - 10 0002 610
    do 2 000 obyvatel4 520
    PLZENSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 214
    10 001 - 50 0001 716
    2 001 - 10 0003 248
    do 2 000 obyvatel3 461
    KARLOVARSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel-
    10 001 - 50 0001 513
    2 001 - 10 0001 448
    do 2 000 obyvatel2 978
    ÚSTECKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 552
    10 001 - 50 0001 669
    2 001 - 10 0001 989
    do 2 000 obyvatel3 160
    LIBERECKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 490
    10 001 - 50 0002 654
    2 001 - 10 0002 454
    do 2 000 obyvatel3 871
    KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 312
    10 001 - 50 0002 704
    2 001 - 10 0001 553
    do 2 000 obyvatel4 104
    PARDUBICKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 445
    10 001 - 50 0001 590
    2 001 - 10 0002 521
    do 2 000 obyvatel3 446
    KRAJ VYSOČINA
    nad 50 000 obyvatel960
    10 001 - 50 0001 236
    2 001 - 10 0001 811
    do 2 000 obyvatel3 306
    BRNO
    Brno - oblast 1-
    Brno - oblast 23 053
    Brno - oblast 32 294
    Brno - oblast 43 010
    Brno - oblast 52 291
    Brno - oblast 62 625
    Brno - oblast 72 496
    Brno - oblast 83 171
    Brno - oblast 91 942
    JIHOMORAVSKÝ KRAJ - (KROMĚ BRNA)
    nad 10 000 obyvatel1 514
    2 001 - 10 0002 496
    do 2 000 obyvatel3 541
    OLOMOUCKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 808
    10 001 - 50 0001 619
    2 001 - 10 0002 430
    do 2 000 obyvatel2 817
    ZLÍNSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel3 007
    10 001 - 500001 187
    2 001 - 10 0001 989
    do 2 000 obyvatel2 873
    MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 313
    10 001 - 50 0002 246
    2 001 - 10 0002 854
    do 2 000 obyvatel3 309

    Rozdělení obcí Prahy a Brna na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.

    Index konstrukce a vybavení rekreačních a zahrádkářských chat

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2