Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP CHAT
FGHI
IIIIIIIIIIII
1Základy včetně zemních prací0,0770,0840,0580,0640,0840,0930,0820,092
2Podezdívka0,040-0,037-0,039-0,040-
3Svislé konstrukce0,2740,2920,2540,2730,2840,3040,2800,303
4Stropy0,1020,1200,0930,1040,1020,1140,1010,123
5Zastřešení mimo krytinu0,0700,0690,0920,0900,0630,0620,0720,070
6Krytiny střech0,0500,0490,0420,0410,0410,0420,0500,049
7Klempířské konstrukce0,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,008
8Úprava povrchů0,1010,0940,0930,0840,0920,0840,1010,093
9Schodiště0,0120,0230,0210,043----
10Dveře0,0320,0310,0320,0310,0310,0300,0320,031
11Okna0,0510,0500,0520,0510,0510,0500,0510,050
12Podlahy0,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0410,040
13Vytápění0,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0320,031
14Elektroinstalace0,0320,0310,0310,0300,0310,0300,0300,029
15Rozvod vody--0,0180,0170,0180,017--
16Zdroj teplé vody--------
17Rozvod propan - butanu--0,0030,0030,0030,003--
18Kanalizace--0,0170,0160,0170,016--
19Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0030,003
20Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0200,019
21Vnitřní hygienické vybavení0,0280,0260,0230,0220,0230,0220,0290,027
22Ostatní0,0270,0300,0300,0300,0180,0330,0280,032

I - Chaty nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Chaty podsklepené

Tabulka č. 5

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
ABCD
IIIIIIIIIIII
1Základy0,0620,0710,0710,0830,0640,0740,080,092
2Obvodové stěny0,3040,3220,3180,3360,3030,3210,3130,332
3Stropy0,1930,2060,1980,220,1940,2110,2180,239
4Krov (podhled x)0,1080,0930,073x)0,062x)0,0980,085--
5Krytina0,0690,0570,0810,0710,0680,0560,1120,09
6Klempířské konstrukce0,0190,0160,0170,0150,0180,0160,0160,015
7Úpravy povrchů0,0490,0570,0610,070,0490,0580,0630,072
8Schodiště0,0380,046--0,0370,043--
9Dveře0,0310,0230,030,0210,0290,020,0380,026
10Okna0,010,0120,0110,0130,0120,0140,0130,014
11Podlahy0,0680,0630,0820,070,080,0680,0970,085
12Elektroinstalace0,0490,0340,0580,0390,0480,0340,050,035
Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
EFG
IIIIIIIII
1Základy0,0770,0880,0830,0940,1220,137
2Obvodové stěny0,2740,2900,3190,3390,310,329
3Stropy0,2020,220,2120,234--
4Krov (podhled x)0,1090,090--0,3350,33
5Krytina0,0680,0550,1110,0860,1280,105
6Klempířské konstrukce0,0180,0160,0160,0150,0420,032
7Úpravy povrchů0,0520,0640,060,070,0630,067
8Schodiště0,0360,042----
9Dveře0,030,0220,0370,025--
10Okna0,0130,0140,0140,014--
11Podlahy0,0820,0710,1080,092--
12Elektroinstalace0,0390,0280,040,031--

I - Vedlejší stavby nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Vedlejší stavby podsklepené

Tabulka č. 6

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ
Číslo položkyKonstrukce a
vybavení
Typ garáže
ABC
nepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepené
1Základy0,0600,0710,0620,0780,0820,093
2Obvodové stěny0,2890,2970,3010,3270,3380,342
3Stropy0,1910,2150,2620,276--
4Krov0,1000,092--0,1620,169
5Krytina0,0680,0530,0570,0430,0820,092
6Klempířské konstrukce0,0190,0170,0290,0260,0190,017
7Úpravy povrchů0,0510,0580,0480,0540,0630,068
8Dveře0,0230,0180,0270,0140,0360,029
9Okna0,0130,0110,0140,0120,0160,013
10Vrata0,0600,0520,0680,0440,0620,049
11Podlahy0,0680,0730,0720,0800,1400,128
12Elektroinstalace0,0580,0430,0600,046--

Tabulka č. 7

PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ Tabulka č. 7 PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ
Číslo položkyNázevPředpokládaná životnost v letech
1Základy včetně zemních prací150 - 200
2Svislé konstrukce80 - 200
3Stropy80 - 200
4Zastřešení mimo krytinu70 - 150
5Krytiny, střecha40 - 80
6Klempířské konstrukce30 - 80
7Úpravy vnitřních povrchů50 - 80
8Úpravy vnějších povrchů30 - 60
9Vnitřní obklady keramické30 - 50
10Schody80 - 200
11Dveře50 - 80
12Vrata30 - 50
13Okna50 - 80
14Povrchy podlah15 - 80
15Vytápění20 - 50
16Elektroinstalace25 - 50
17Bleskosvod30 - 50
18Vnitřní vodovod20 - 50
19Vnitřní kanalizace30 - 60
20Vnitřní plynovod20 - 50
21Ohřev teplé vody20 - 40
22Vybavení kuchyní15 - 30
23Vnitřní hygienická zařízení včetně WC30 - 60
24Výtahy30 - 50
25Ostatní-
26Instalační prefabrikáty (jádra)15 - 25

Příloha č. 22

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Míra kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem

Příloha č. 22 Míra kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem
Číslo polož.Typ stavby*Název položkyMíra kapitalizace v % pro
BudovyHalyBudovyHaly
1LE,F,GNemovité věci pro výrobu7,59,5
2RINemovité věci pro garážování1110
3HCNemovité věci pro obchod78
4FDNemovité věci pro administrativu6,5
5I,GDNemovité věci pro hromadné ubytování a stravování (např. hotely), ostatní ubytování7,5
6PHNemovité věci pro dopravu, spoje7
7CANemovité věci pro školství8
8DANemovité věci pro kulturu7
9ADNemovité věci pro zdravotnictví8
10Z, OK,LNemovité věci pro zemědělství67,5
11SJNemovité věci pro skladování66,5
12EBNemovité věci pro sport77
13J-Bytové domy typové5,5-
14K-Bytové domy netypové4,5-
15-Rodinné domy4,5
16-Ostatní nemovité věci neuvedené8
17-Majetková práva, není-li dále uvedeno jinak10
18-Pozemky nezastavěné, které nejsou v jednotném funkčním celku, zatížené věcným břemenem10
  • * Pro ocenění pozemku zatíženého právem stavby a práva stavby se použije míra kapitalizace podle druhu stavby, která odpovídá právu stavby.
  • Pro ocenění věcných břemen se použije míra kapitalizace podle druhu nemovité věci, kterou věcné břemeno zatěžuje, kromě věcných břemen pro technickou infrastrukturu, u nichž činí 10 %.

    V případě zatížení stavby věcným břemenem se použije míra kapitalizace pro tuto stavbu. Pro ocenění závady na nemovité věci se použije míra kapitalizace podle druhu zatížené nemovité věci.

    U zastavěného pozemku nebo pozemku v jednotném funkčním celku zatíženého věcným břemenem se použije míra kapitalizace podle druhu hlavní stavby. Je-li na pozemku více hlavních staveb, které nejsou společně využívané, postupuje se podle § 48a odst. 1 písm. c).

    Míru kapitalizace lze v odůvodněných případech zvýšit až o 0,5 %.

    U staveb oceňovaných podle § 31 odst. 1 písm. b) a c) se k příslušné míře kapitalizace připočte 0,1 až 0,5 % na pokrytí zvýšeného rizika spojeného s docílením pronájmu celkové podlahové plochy.

    U staveb s víceúčelovým užitím, pokud byla míra kapitalizace stanovena podle převažujícího účelu užití, lze odlišnou míru kapitalizace příslušející zbylé části zohlednit ve zvýšení nebo snížení stanovené kapitalizace o 0,1 až 0,5 %.

    Výše celkové úpravy míry kapitalizace může činit nejvýše 0,5 %.

    Příloha č. 22a

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1
    Umístění vedení na silničním pozemkuHodnota koeficientu míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci* {ku) pro plochy zatížené věcným břemenem pro technickou infrastrukturu
    Šířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je větší než 1 metrŠířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je větší 0,5 metru až 1 metr včetněŠířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je menší než 0,5 metru včetně
    Vložení do komunikace24125
    Vložení do krajnice115,52
    Vložení do chodníku52,52
    Vložení do pomocného silničního pozemku422
    Překop komunikace604020
  • * Hodnotu koeficientu míry užitku lze zvýšit nebo snížit až o 30 % v návaznosti na druh komunikace a její polohu v obci.
  • Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1 Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku Tabulka č. 2
    Prostorové umístěníObjekty a vedení technické infrastrukturyHodnota koeficientu míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci podle druhu pozemku koi
    Stavební pozemek*Pozemní komunikaceZemědělský pozemekLesní pozemekVodní plochaJiný pozemek
    Nadzemní vedeníEl. vedení v napěťové hladině nad 110 kV (včetně podpěrných bodů)1,001,001,001,001,000,25
    Elektrická vedení v napěťové hladině do 110 kV včetně
    (včetně podpěrných bodů)
    0,250,250,250,750,100,25
    Plynovody o tlaku nad 40 bar--1,00-1,000,25
    Plynovody o tlaku do 40 bar včetně0,75-0,75-0,100,25
    Rozvodné tepelné zařízení1,000,251,001,000,100,25
    Vodovodní řady, kanalizační stoky-----0,25
    Telekomunikační síť0,250,100,100,100,100,25
    Podzemní vedeníEl. vedení v napěťové hladině nad 110 kV1,000,101,001,001,000,25
    Elektrická vedení v napěťové hladině do 110 kV včetně0,50,100,250,750,250,25
    Plynovody o tlaku nad 40 bar1,000,101,001,001,000,25
    Plynovody o tlaku do 40 bar včetně0,500,100,250,750,250,25
    Rozvodné tepelné zařízení0,500,100,250,750,250,25
    Vodovodní řady, kanalizační stoky0,500,100,250,750,250,25
    Telekomunikační síť0,400,100,100,400,250,25
    Podzemní objekty1,00
    Nadzemní objekty1,00
  • * Stavební pozemek s výjimkou pozemku s pozemní komunikací.
  • Nadzemní objekt (např. trafostanice, regulační stanice, předávací stanice, kotelny, věže, technologické kontejnery, podpěrný bod pro TI /mimo elektrická vedení/, vodojemy, úpravny vody).

    Nadzemní vedení (např. nadzemní vedení přenosové, přepravní a distribuční soustavy, rozvodného tepelného zařízení, sítí elektronických komunikací).

    Podzemní vedení (např. podzemní vedení přenosové, přepravní a distribuční soustavy, rozvodného tepelného zařízení, vodovodů, kanalizací, sítí elektronických komunikací).

    Podzemní objekt (např. podzemní trafostanice a regulační stanice, šachty, předávací stanice, vodojemy).

    Tabulka č. 3

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Tabulka č. 1 Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku Tabulka č. 2 Tabulka č. 3
    Věk oprávněného z věcného břemene (v letech)Průměrný počet let dalšího trvání věcného břemene n (roky)
    Do 16 včetně71
    17-2956
    30-4045
    41-4935
    50-5628
    57-6022
    61-6916
    70-7811
    79-896
    90 a více2

    Příloha č. 23

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu.

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1
    Označení skupinyCHARAKTERISTIKA SKUPIN DLE ANALÝZY ROZVOJE NEMOVITÉ VĚCI
    Změny okolí a podmínek s dopadem na výnosnost nebo na poptávkuRozvojové možnosti nemovité věci
    As pozitivním dopademano
    Bne
    Cbez zásadních změn - stabilizovaná oblastano
    Dne
    Es negativním dopademano
    Fne

    Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1 Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu Tabulka č. 2
    Označení skupinyVÝPOČET CENY NEMOVITÝCH VĚCÍ KOMBINACÍ NÁKLADOVÉHO A VÝNOSOVÉHO ZPŮSOBU
    CV ≤ CNCV > CN
    Pro budovy a halyPro budovy typu J a KPro budovy ostatních typů a haly
    ACV + 0,40 RCV × 1,15CV × 1,15
    B, CCV + 0,20 RCV × 1,05CV × 1,10
    D, ECV + 0,10RCVCV × 1,05
    FCVCV × 0,85CV

    kde

    R = |CV - CN|,

    CV - cena stavby zjištěná výnosovým způsobem,

    CN - cena stavby zjištěná nákladovým způsobem.

    V analýze rozvoje nemovité věci se posuzuje schopnost nemovité věci přizpůsobit se předpokládaným změnám okolí a podmínek, které mohou výrazně ovlivnit výnosnost nebo poptávku po nemovité věci.

    1. • Změnami okolí a podmínek se rozumějí budoucí změny charakteru okolní zástavby v návaznosti na územní plán, realizace staveb v okolí posuzované nemovité věci s výrazným dopadem na její výnosnost nebo prodejnost (např. objekty občanské vybavenosti, dopravní a průmyslové stavby, stanice metra, otvírka těžebního území a jiné), fiskální a dotační politika státu, cenové regulace, a jiné.
    2. • Rozvojovými možnostmi nemovité věci se rozumí posouzení, zda stávající využití odpovídá jejímu nejlepšímu a nejvyššímu využití, zda stavebně technické parametry stavby odpovídají požadavkům vyplývajícím z předpokládaných změn, případně zda je možná její změna (např. stavebními úpravami, změnou účelu užití stavby), aby se zachovala nebo zvýšila výnosnost nemovité věci, u pozemků posouzení možnosti další zástavby, a jiné.
    3. • Nemovitá věc, u které je růst pachtovného či nájemného zaručen polohou nemovité věci (např. umístění v centru obce nebo jiné významné lokalitě), se zařadí do skupiny A. Jiné zařazení lze pouze na základě průkazného doložení negativních změn v okolí.
    4. • Zatřídění do skupin je nutno zdůvodnit.

    Příloha č. 24

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku Tabulka č. 1
    Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti (Kč/m3)Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti (Kč/m3)Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti (Kč/m3)Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti (Kč/m3)
    HLAVNÍ MĚSTO PRAHATábor4 554KRÁL. HRADECKÝ KRAJOLOMOUCKÝ KRAJ
    Praha - oblast 1*26 8932 001 – 10 0003 850Hradec Králové5 912Jeseník3 255
    Praha - oblast 2*10 449do 2 000 obyvatel3 373Jičín3 513Olomouc5 370
    Praha - oblast 3*10 042PLZEŇSKÝ KRAJNáchod3 203Prostějov3 900
    Praha - oblast 4*10 398Plzeň - oblast 1*6 112Rychnov nad Kněžnou3 894Přerov3 645
    Praha - oblast 5*12 271Plzeň - oblast 2*5 838Trutnov3 800Šumperk3 619
    Praha - oblast 6*12 466Plzeň - oblast 3*5 59710 001 – 50 0002 96710 001 – 50 0003 308
    Praha - oblast 7*8 871Domažlice3 5422 001 – 10 0002 2522 001 – 10 0003 100
    Praha - oblast 8*10 505Klatovy3 420do 2 000 obyvatel2 544do 2 000 obyvatel2 957
    Praha - oblast 9*9 581Rokycany4 521PARDUBICKÝ KRAJZLÍNSKÝ KRAJ
    Praha - oblast 10*10 110Tachov4 044Chrudim4 705Kroměříž3 462
    Praha - oblast 11*9 45410 001 – 50 0003 760Pardubice5 439Luhačovice3 593
    Praha - oblast 12*10 8662 001 – 10 0003 891Svitavy3 442Uherské Hradiště3 827
    Praha - oblast 13*8 498do 2 000 obyvatel3 199Ústí nad Orlicí3 098Vsetín3 870
    Praha - oblast 14*8 075KARLOVARSKÝ KRAJ10 001 – 50 0003 255Zlín5 045
    Praha - oblast 15*11 564Karlovy Vary - oblast 1*5 4092 001 – 10 0003 49810 001 – 50 0003 610
    Praha - oblast 16*8 224Karlovy Vary - oblast 2*4 679do 2 000 obyvatel3 1052 001 – 10 0003 167
    Praha - oblast 17*7 918Karlovy Vary - oblast 3*4 580KRAJ VYSOČINAdo 2 000 obyvatel3 008
    Praha - oblast 18*8 884Karlovy Vary - oblast 4*4 320Havlíčkův Brod4 500MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
    Praha - oblast 19*8 002Cheb3 891Jihlava5 180Ostrava - oblast 1*3 682
    Praha - oblast 20*9 894Františkovy Lázně3 757Pelhřimov3 698Ostrava - oblast 2*3 670
    Praha - oblast 21*12 689Mariánské Lázně3 766Třebíč4 260Ostrava - oblast 3*3 578
    STŘEDOČESKÝ KRAJSokolov3 842Žďár nad Sázavou4 473Ostrava - oblast 4*3 712
    Benešov5 40010 001 – 50 0003 45110 001 – 50 0003 663Ostrava - oblast 5*3 619
    Beroun5 7352 001 – 10 0002 9472 001 – 10 0003 210Ostrava - oblast 6*3 893
    Kladno5 682do 2 000 obyvatel2 964do 2 000 obyvatel2 983Ostrava - oblast 7*4 093
    Kolín4 859ÚSTECKÝ KRAJJIHOMORAVSKÝ KRAJOstrava - oblast 8*4 034
    Kutná Hora4 224Děčín3 464Brno - oblast 1*8 006Ostrava - oblast 9*5 997
    Mělník4 875Chomutov4 345Brno - oblast 2*7 851Ostrava - oblast 10*3 957
    Mladá Boleslav5 606Litoměřice4 371Brno - oblast 3*8 043Ostrava - oblast 11*3 799
    Nymburk4 667Louny4 036Brno - oblast 4*7 433Ostrava - oblast 12*4 641
    Poděbrady5 262Most4 433Brno - oblast 5*7 846Bruntál3 051
    Praha – východ**8 395Teplice4 020Brno - oblast 6*7 741Frýdek-Místek4 194
    Praha – západ**9 334Ústí nad Labem3 698Brno - oblast 7*6 928Havířov3 570
    Příbram4 63310 001 – 50 0003 401Brno - oblast 8*6 976Karviná3 151
    Rakovník4 3532 001 – 10 0003 189Brno - oblast 9*7 171Nový Jičín3 760
    10 001 – 50 0005 046do 2 000 obyvatel3 073Blansko4 721Opava4 168
    2 001 – 10 0004 692LIBERECKÝ KRAJBřeclav4 49110 001 – 50 0003 395
    do 2 000 obyvatel4 102Česká Lípa3 962Hodonín4 5432 001 – 10 0003 281
    JIHOČESKÝ KRAJJablonec nad Nisou4 821Vyškov4 382do 2 000 obyvatel3 000
    České Budějovice5 644Liberec5 004Znojmo4 040
    Český Krumlov4 749Semily3 33710 001 – 50 0004 488
    Jindřichův Hradec4 18210 001 – 50 0003 8742 001 – 10 0004 339
    Písek4 4342 001 – 10 0003 619do 2 000 obyvatel3 777
    Prachatice3 968do 2 000 obyvatel3 238
    Strakonice3 934
  • * Rozdělení obcí Prahy, Brna, Plzně, Ostravy a Karlových Varů na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.
  • ** Základní ceny platí pro všechny obce v okrese bez ohledu na počet obyvatel.
  • Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku Tabulka č. 1 Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků Tabulka č. 2
    ZnakKvalitativní pásma
    ViNázev znakuČísloPopis pásmaHodnota Vi
    12345
    0Typ stavbya)I.Nepodsklepený nebo podsklepený do poloviny zastavěné plochy 1. NP - se šikmou nebo strmou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    II.Dtto - s plochou střechouA;B;E;F;CH;I;L; M
    III.Podsklepený - se šikmou nebo strmou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    IV.Dtto - s plochou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    1Druh stavbyI.Rekreační chalupa a rekreační domek-0,02
    II.Dvoj domek, dům řadový-0,01
    III.Samostatný rodinný dům0
    2Provedení obvodových stěnb)I.Na bázi dřevní hmoty - nezateplené; zdivo smíšené nebo kamenné-0,08
    II.Železobetonová konstrukce - nezateplená-0,01
    III.Zdivo cihelné nebo tvárnicové0
    IV.Dřevostavby (novostavby) a stavby zateplené0,04
    V.Ekologické stavby, nízkoenergetické a pasivní domy atd.0,10
    3Tloušťka obvod, stěnI.méně jak 45 cm-0,02
    II.45 cm0
    III.více jak 45 cm0,03
    4Podlažnostc)I.Hodnota 10
    II.Hodnota více jak 1 do 2 včetně0,01
    III.Hodnota větší než 20,02
    5Napojení na sítě (přípojky)I.Žádné nebo pouze přípojka elektr. energie-0,10
    II.Přípojka elektro, vl. studna na pozemku-0,05
    III.Přípojka elektro, voda a odkanalizování RD do žumpy nebo septiku0
    IV.Přípojka elektro voda, napoj, na veřej, kanál, nebo domovní čistírna0,04
    V.Přípojka elektro, voda, kanalizace a plyn nebo propan butan0,08
    6Způsob vytápění stavbyI.Lokální na tuhá paliva-0,08
    II.Lokální vytápění el. nebo plynem,-0,04
    III.Ústřední, etážové, dálkové0
    IV.V převažující části vytápění podlahové, teplo vzdušné vytápění0,05
    V.Ostatní druhy vytápění (např. solární, tepelná čerpadla, stěn. vytápění)0,06 až 0,10
    7Zákl. příslušenství v RDd)I.Bez základního příslušenství nebo pouze suchý záchod,chemické WC-0,10
    II.Pouze částečné ve stavbě nebo úplné podstand. nebo mimo stavbu RD-0,05
    III.Úplné - standardní provedení0
    IV.Úplné nadstandard, nebo více zákl.přísl. standard, proved., popřípadě prádelna0,05
    V.Více základních příslušenství nadstandardního provedení0,06 až 0,10
    8Ostatní vybavení v RDI.Bez dalšího vybavení0
    II.Např. sauna, centrál.vysavač, zimní zahrad., vířivé vany, vnitřní bazén0,01 až 0,25
    9Venkovní úpravyI.Zanedbatelného rozsahu-0,05
    II.Minimálního rozsahu-0,03
    III.Standardního rozsahu a provedení0
    IV.Většího rozsahu nebo nadstand. provedení0,04
    V.Nadstandardní provedení a rozsah0,05
    10Vedlejší stavby tvořící příslušenství k RDI.Snižující hodnotu RD-0,01 až -0,03
    II.Bez vedlejších staveb nebo jejich celkové zastavěné ploše nad 25 m0
    III.Standardní příslušenství - vedlejší stavby celkem do 25 m0,05 až 0,10
    11Pozemky ve funkčním celku se stavbouI.Bez pozemku (nebo pouze zast. stavbou) nebo do 300 m-0,01
    II.Od 300 m2 do 800 m2 celkem0
    III.Nad 800 m2 celkem0,01
    12Kriterium jinde neuvedenéI.Významně snižující cenu-0,06 až -0,10
    II.Mírně snižující cenu-0,01 až -0,05
    III.Bez vlivu na cenu0
    IV.Mírně zvyšující cenu0,01 až 0,05
    V.Významně zvyšující cenu0,06 až 0,10
    13Stavebně- technický stavI.Stavba ve výborném stavu1,05*
    II.Stavba v dobrém stavu s pravidelnou údržbou1,00*
    III.Stavba se zanedbanou údržbou - (předpoklad provedení menších stavebních úprav)0,85*
    IV.Stavba ve špatném stavu - (předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav)0,65*
    V.Stavba ve špatném stavu - (nutná rekonstrukce i konstrukcí dlouhodobé životnosti)0,40*
    Index konstrukce a vybavení:
  • a) Typ stavby se určí začleněním do kvalitativního pásma a výběrem písmene ze sloupce 5 odpovídajícího typu dle přílohy č. 11.
  • b) Začlenění se provede podle převažující svislé obvodové konstrukce nadzemních podlaží. Nelze-li ji pří více druzích určit, pak se pro výpočet použije hodnota konstrukce příslušející kvalitativnímu pásmu nejvyššího čísla z vyskytujících se druhů konstrukcí.
  • c) Podlažností pro účely této vyhlášky se rozumí podíl celkové zastavěné plochy všech podlaží stavby a zastavěné plochy 1. NP - nutno doložit výpočtem.
  • d) Základním příslušenstvím pro účely této vyhlášky se rozumí koupelna (vana nebo sprchovací kout, umyvadlo) a splachovací záchod.
  • * Hodnota kvalitativního pásma se násobí koeficientem s, který se vypočte podle vzorce

    s = 1 - 0,005 × y,

    kde

    y................stáří stavby v rocích,

    1 a 0,005 ......konstanty

    Přitom platí, že nejnižší hodnotou koeficientu s je 0,6.

  • Je-li stavba po celkové rekonstrukci, pak za stáří stavby pro stanovení hodnoty koeficientu s se považuje počet let od kolaudace této rekonstrukce plus 15 let. Za celkovou rekonstrukci se pro tento účel považuje stavba, u níž došlo ke změně alespoň 60 % objemových podílů prvků konstrukcí a vybavení. K celkové rekonstrukci starší 50 ti let se nepřihlíží.

    Je-li stavba s nástavbou, přístavbou, popřípadě se stavebními úpravami, jejichž objemové podíly ze stavby činí alespoň 50 % a které by se podle stáří zařadily do jiné kategorie oproti původní části stavby, lze hodnotu koeficientu s, příslušejícího původní stavbě, zvýšit o hodnotu 0,01 až 0,1.

    Zařazení do kvalitativního pásma jednotlivých znaků musí vyplývat z popisu stavby. Pokud stavba nesplňuje v hodnoceném znaku všechna kritéria jednotlivých kvalitativních pásem, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma.

    Příloha č. 25

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 25 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty Tabulka č. 1
    Kraj v členění
    na skupiny obcí podle počtu obyvatel, nebo vyjmenované oblasti
    Základní cena skupiny obcí, nebo oblasti
    (Kč/ m3)
    Kraj v členění
    na skupiny obcí podle počtu obyvatel, nebo vyjmenované oblasti
    Základní cena skupiny obcí, nebo oblasti
    (Kč/ m3)
    HLAVNÍ MĚSTO PRAHALIBERECKÝ KRAJ
    Praha - oblast 1-nad 50 000 obyvatel3 101
    Praha - oblast 2-10 001 – 50 0005 003
    Praha - oblast 3-2 001 – 10 0003 799
    Praha - oblast 46 724do 2 000 obyvatel6 152
    Praha - oblast 55 149KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
    Praha - oblast 66 691nad 50 000 obyvatel3 743
    Praha - oblast 75 53710 001 – 50 0004 216
    Praha - oblast 85 5502 001 – 10 0003 324
    Praha - oblast 95 200do 2 000 obyvatel6 428
    Praha - oblast 104 673PARDUBICKÝ KRAJ
    Praha - oblast 114 692nad 50 000 obyvatel2 520
    Praha - oblast 129 84810 001 – 50 0002 944
    Praha - oblast 136 9542 001 – 10 0004 199
    Praha - oblast 143 061do 2 000 obyvatel4 791
    Praha - oblast 158 855KRAJ VYSOČINA
    Praha - oblast 164 675nad 50 000 obyvatel1 625
    Praha - oblast 177 26810 001 – 50 0002 463
    Praha - oblast 186 9942 001 – 10 0002 981
    Praha - oblast 195 018do 2 000 obyvatel5 096
    Praha - oblast 205 251BRNO
    Praha - oblast 218 026Brno - oblast 1-
    STŘEDOČESKÝ KRAJBrno - oblast 23 866
    nad 50 000 obyvatel2 565Brno - oblast 33 191
    10 001 – 50 0003 824Brno - oblast 44 572
    2 001 – 10 0005 572Brno - oblast 53 029
    do 2 000 obyvatel7 003Brno - oblast 64 284
    JIHOČESKÝ KRAJBrno - oblast 73 826
    nad 50 000 obyvatel4 036Brno - oblast 86 100
    10 001 – 50 0002 504Brno - oblast 93 347
    2 001 – 10 0004 335JIHOMORAVSKÝ KRAJ - (KROMĚ BRNA)
    do 2 000 obyvatel6 173nad 10 000 obyvatel2 540
    PLZEŇSKÝ KRAJ2 001 – 10 0003 945
    nad 50 000 obyvatel3 128do 2 000 obyvatel5 631
    10 001 – 50 0002 760OLOMOUCKÝ KRAJ
    2 001 – 10 0004 938nad 50 000 obyvatel4 078
    do 2 000 obyvatel5 87710 001 – 50 0002 880
    KARLOVARSKÝ KRAJ2 001 – 10 0003 903
    nad 50 000 obyvatel-do 2 000 obyvatel4 724
    10 001 – 50 0002 589ZLÍNSKÝ KRAJ
    2 001 – 10 0002 550nad 50 000 obyvatel4 251
    do 2 000 obyvatel4 53410 001 – 50 0002 148
    ÚSTECKÝ KRAJ2 001 – 10 0003 638
    nad 50 000 obyvatel2 212do 2 000 obyvatel4 831
    10 001 – 50 0002 890MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
    2 001 – 10 0003 461nad 50 000 obyvatel3 308
    do 2 000 obyvatel4 83810 001 – 50 0003 585
    2 001 – 10 0003 991
    do 2 000 obyvatel5 032

    Rozdělení obcí Prahy a Brna na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.

    Index konstrukce a vybavení rekreačních a zahrádkářských chat

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2