vyhlášené znění

2 001 – 5 0000,4170,5610,3210,4510,7450,5641,0851,3901,464
1 001 – 2 0000,4710,7240,3220,3160,3330,4690,9741,1911,312
do 1 000 obyvatel0,4530,4580,5450,2400,5890,4710,9331,3250,899
Zlín 10,9491,2040,5880,7920,4640,2222,2970,5300,5221,5562,7110,961
Zlín 20,6741,0200,7000,2691,9380,5801,2681,1441,449
Zlín 30,5080,7680,7000,1160,6980,7551,3411,1481,296
nad 15 000 obyvatel0,6910,9290,3430,4660,5920,1470,6760,4381,1361,7080,848
5 001 – 15 0000,5590,5870,3330,2270,5460,8471,1401,0720,916
2 001 – 5 0000,4580,5810,7020,3460,9060,5381,1921,2041,423
1 001 – 2 0000,9740,8180,4050,4520,3050,4811,2531,3831,316
do 1 000 obyvatel0,4240,5180,5500,3170,2780,7621,1671,2841,367
Moravskoslezský kraj
Bruntál0,3710,5100,5470,3120,3350,2740,5650,2520,3761,0210,7730,879
nad 15 000 obyvatel0,4350,6350,4600,4860,4670,2030,9580,3601,0500,8641,053
5 001 – 15 0000,2890,5310,4450,4370,8440,3400,9340,6091,139
2 001 – 5 0000,3810,4660,6650,2240,4610,3370,7400,5991,170
1 001 – 2 0000,2770,5110,4800,2710,4130,4270,8090,7321,016
do 1 000 obyvatel0,1880,7510,5120,3130,5330,4070,8330,7541,245
Frýdek-Místek0,4680,8590,6291,0620,9160,4961,1630,3180,6891,3051,0031,134
nad 15 000 obyvatel0,5930,8190,6100,7230,5360,4140,6150,3891,1320,8111,722
5 001 – 15 0000,8190,7950,3280,3150,7270,4761,3041,0942,464
2 001 – 5 0000,4770,7370,4770,3390,5880,5271,1351,2582,131
1 001 – 2 0000,5170,6650,2930,4610,5940,5831,1861,3101,888
do 1 000 obyvatel0,2310,7910,5160,2560,7850,6331,2261,6011,896
Havířov 10,6460,7710,4770,5430,4800,3110,4980,6970,3711,0770,6991,036
Havířov 20,3830,7580,8740,1470,5300,5141,0880,7741,050
Havířov 30,2210,4860,4700,2590,3360,4660,8850,5151,164
Karviná0,5630,7710,5500,7760,4530,4350,9750,2600,3811,0740,7321,462
nad 25 000 obyvatel0,5120,7310,4960,3820,4530,2850,9160,5581,2750,8521,339
15 001 – 25 0000,4810,7670,3900,3370,9000,4210,9500,6551,112
5 001 – 15 0000,4180,6790,4740,1880,7140,3810,8880,8251,203
2 001 – 5 0000,5190,5720,4620,2480,8980,5481,0540,9801,454
do 2 000 obyvatel0,7510,7030,4100,2860,4390,2151,0241,1661,581
Nový Jičín0,4941,0090,5060,3750,2340,3451,0130,4230,3071,3660,8611,188
nad 15 000 obyvatel0,4710,8490,5690,4030,4660,4300,0950,4231,5010,9541,403
5 001 – 15 0000,6390,6890,5670,3470,7960,451,0530,8181,663
2 001 – 5 0000,4850,6550,6430,2740,6630,5271,3391,1461,474
1 001 – 2 0000,2960,6010,4310,2600,4400,4310,9440,9661,378
do 1 000 obyvatel0,3010,5490,1520,2620,4410,4370,9160,9841,436
Opava 10,9311,1570,7350,4870,7330,2801,4961,650,5471,2541,0220,898
Opava 20,4840,8130,7250,3591,6330,6551,3311,0941,187
Opava 30,6670,5990,7100,4441,0920,6490,8980,8000,957
Opava 40,6330,6100,7000,2260,9990,6480,9530,7751,034
nad 5 000 obyvatel0,4400,6380,4770,3300,7210,2610,8790,7891,0250,9031,886
2 001 – 5 0000,3190,5020,5750,2690,8840,5541,0590,9091,178
1 001 – 2 0000,5410,8270,6530,2500,5410,6190,9500,9901,422
do 1 000 obyvatel0,6980,7050,5210,2710,4080,6060,9281,0301,710
Ostrava 10,4560,9520,1070,5820,4070,2570,9820,3210,4170,8240,6990,619
Ostrava 20,3940,6010,3200,2851,0830,2850,9370,7831,572
Ostrava 30,4080,4210,3290,2360,6710,3470,7860,6731,383
Ostrava 40,2040,5860,4570,1670,7980,4580,7350,6390,738
Ostrava 50,4000,7830,1460,2560,9440,5160,9180,8210,863
Ostrava 60,4710,5180,2100,2430,8950,3461,2061,0021,354
Ostrava 70,4550,5550,3050,1180,4400,1610,8920,6571,700
Ostrava 80,4150,6580,4100,1040,9900,2521,0930,8091,334
Ostrava 90,2970,6320,3760,3371,0310,2921,6290,7781,173
Ostrava 100,2730,3650,3300,2770,6950,2600,9680,6911,209
Ostrava 110,5430,6830,2960,2990,9930,3201,0950,7730,676
Ostrava 120,4200,6650,4000,2300,1060,3220,8680,7990,487
nad 5 000 obyvatel0,6810,5500,4690,3970,5390,5081,1800,4541,0490,9411,220
2 001 – 5 0000,3560,7390,5880,1471,1620,4040,9391,0851,446
1 001 – 2 0000,7540,7460,4670,2790,6650,5641,2761,1711,800
do 1 000 obyvatel0,5930,3500,4690,1320,3690,2841,0561,2741,889
  • *) Koeficienty prodejnosti vyjadřují vztah cen nemovitostí sjednaných podle kupních smluv a jejich cen zjištěných podle vyhlášky, upravených na stejnou cenovou úroveň.
    1. 1. Koeficient ze sloupce 1 přísluší stavbám typu L, M, R z přílohy č. 2 a stavbám typu E, F, G, I z přílohy č. 3.
    2. 2. Koeficient ze sloupce 2 přísluší stavbám typu B, F, G, H z přílohy č. 2 a stavbám typu C, D z přílohy č. 3.
    3. 3. Koeficient ze sloupce 3 přísluší stavbě typu P z přílohy č. 2 a stavbě typu H z přílohy č. 3.
    4. 4. Koeficient ze sloupce 4 přísluší stavbám typu C, D, E z přílohy č. 2 a stavbám typu A, B z přílohy č. 3.
    5. 5. Koeficient ze sloupce 5 přísluší stavbám typu A, I z přílohy č. 2.
    6. 6. Koeficient ze sloupce 6 přísluší stavbám typu N, O, Z z přílohy č. 2 a stavbám typu K, L, M z přílohy č. 3.
    7. 7. Koeficient ze sloupce 7 přísluší stavbám typu J, K z přílohy č. 2 a bytům nebo nebytovým prostorám v bytových domech typu J,K, oceňovaných podle § 13 a pozemku, na kterém je byt oceňovaný podle § 25.
    8. 8. Koeficient ze sloupce 8 přísluší stavbě typu S z přílohy č. 2 a stavbě typu J z přílohy č. 3.
    9. 9. Koeficient ze sloupce 9 přísluší stavbám oceněným podle § 4.
    10. 10. Koeficient ze sloupce 10 přísluší rozestavěným stavbám oceňovaných podle § 8 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 24.
    11. 11. Koeficient ze sloupce 11 přísluší stavbám oceňovaným podle § 5 a bytům a nebytovým prostorám v rodinném domě, oceňovaných podle § 13 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 26a.
    12. 12. Koeficient ze sloupce 12 přísluší stavbě oceněné podle § 6 a pozemku, na kterém je stavba oceněná podle § 26.
    13. 13. Koeficient prodejnosti pro stavby oceněné podle § 14 je roven 1,00.
    14. 14. Koeficient prodejnosti pro pozemky oceněné podle § 29, 30, 31 a 32 odst. 3 až 5 je roven 1,00.
    15. 15. Koeficient prodejnosti pro trvalé porosty oceněné podle § 35 až 42 je roven 1,00.
    16. 16. Změní-li se počet obyvatel v obci tak, že pro ni v daném okresu není příslušná velikostní skupina, použije se koeficient prodejnosti pro daný druh nemovitosti té skupiny, která je počtem obyvatel nejbližší.

    Zařazení katastrálních území měst do oblastí v příloze č. 39 vyhlášky

    1. a) Jednotlivé oblasti jsou seskupením katastrálních území bez ohledu na správní členění města.
    2. b) Pro určení koeficientu prodejnosti (Kp) je rozhodující katastrální území, v němž se oceněná nemovitost nachází.
    3. c) V případě odchylného uvedení názvu katastrálního území je rozhodující kód katastrálního území.

    Zařazení katastrálních území měst do oblastí v příloze č. 39 vyhlášky

    1. a) abecední uspořádání katastrálních území měst do oblastí

      Tabulky č. 2