737.Bílý potok (Polička)4-15-01-01015,8412880000100
738.Fryšávka4-15-01-02222,8413000000100
739.Bystřice (do Svratky)4-15-01-03824,9413160000100
740.Nedvědička4-15-01-06028,5413290000100
741.Bobrůvka (Loučka)4-15-01-07660,0413450000100
742.Bílý potok -(Veverská Bitýška)4-15-01-13235,0414010000100
743.Kuřimka4-15-01-14212,5414110000100
744.Svitava4-15-02-00198,0414290000100
745.Křetinka4-15-02-02030,6414480000100
746.Bělá4-15-02-04821,3414760000100
747.Valchovka4-15-02-0525,3414800000100
748.Punkva4-15-02-07421,3415020000100mimo ponor-km 7,2-14,5
749.Křtinský potok4-15-02-1005,1415260000100po ponor (km 5,05)
750.Bobrava4-15-03-00236,6415350000100
751.Litava (Cézava)4-15-03-02858,3415600000100
752.Rakovec4-15-03-06922,9415990000100po hráz r. v Pístovicích
753.Říčka (Zlatý pot.)4-15-03-09231,0416240000100po levobř. přítok v lese
754.Šatava4-15-03-12132,5416510100100
755.Jihlava4-16-01-001184,4416520000100
756.Třešťský potok4-16-01-02028,5416710000100
757.Jedlovský potok4-16-01-0266,9416750000100po silniční most (km 6,9)
758.Maršovský potok4-16-01-0286,9416790000100po hráz Maršovského r.V
759.Jiřínský potok4-16-01-03010,5416810000100V
760.Jihlávka4-16-01-03623,8416870000100
761.Brtnice4-16-01-06030,3417110000100
762.Oslava (do Jihlavy)4-16-02-00199,6417590000100-V
763.Bohdalovský potok4-16-02-00817,3417660000100
764.Balinka4-16-02-02630,3417840000100
765.Rokytná4-16-03-00190,1418610000100
766.Rouchovanka4-16-03-03427,7413940000100
767.Mlýnský náh. Cvrčovice4-16-04-01012,2419230000100
768.Štinkovka (Stinkava)4-17-01-00414,2419510000100
769.Zámecká Dyje4-17-01-0114,0419900100700pravostr. rameno Dyje (km 33,3-37,3)
770.Trkmanka4-17-01-01242,3419590000100
771.Včelínek (Sedlecký potok)4-17-01-04823,4419900500100kromě soustavy rybníků0,43 IX: 69/4-70
0,16IX: 71/03-71/2
0,26IX: 72-72/3
1,32IX: 72,3-75
772.Šibeniční potok4-17-01-0470,59419900500200(km 0,00 - 0,540, km 0,95-1,00)H0,05 IX: 68/03-68/3
0,54IX: 69/02-69/4
773.Rybniční potok4-17-01-0550,99419901100100po km 0,987H0,40X: 1-02
774.OR Dyje, Poštorná - Břeclav4-17-01-063/14,8419902000100
775.Kyjovka (Stupava)4-17-01-06886,8419940000100V
776.OR Kyjovky, Hodonín4-17-01-1121,6420130000400
777.Bezejmenný tok4-21-06-0510,61420200100200H0,61I: I/1-1/16
778.Bezejmenný tok4-21-06-0510,2420200100400H0,20I: 2/4-2/11
779.Bezejmenný potok4-21-07-0831,0420200600200(km 0,3-1,3)H1,00IV: 14-15
780.Dešňanka4-21-07-0830,61420200600800(km 0,40-1,012)H0,61IV: 16/10-18
781.Bezejmenný potok4-21-07-0830,2420200601600(km 1,0-1,197)H0,20IV: 18/23-19/4
782.Lysky4-21-07-0840,05420200700100(km 3,5 - 3,553)H0,05IV: 21/17-21/23
783.Bezejmenný potok4-21-07-0840,24420200702000po km 0,232HIV, V: 21/21-1/4
784.Bezejmenný potok4-21-07-0840,58420200702100(km 0,15-0,73)H0 58V: 1/12-1/24
785.Brůmovka -Kloboucký potok4-21-08-00618,6420202900100
786.Zápechová4-21-08-0254,1420200800100(km 16,0 - 20,093)H4,09V: 6/19-10/11
787.Bezejmenný potok4-21-08-0250,68420200800200od ústí po km 0,092H0 68V: 6/11-7/1
788.Bezejmenný potok4-21-08-0250,09420200801800od ústí po km 0,68H0,09V: 10/9-10/13
789.Vlára4-21-08-04635,1420200900100od hranic SR (km 12,4-47,5)
790.Zelenský potok4-21-08-0647,3420202700100V
791.Krštěnka4-21-08-0760,35420203700600(km 0,28 - 0,628)H0,35V: 18/9-18/16
792.Vlárka4-21-08-0764,6420203700100(km 0,166-4,55)H1,40 V: 19/14-21/1
0,34 V: 21/9-22/1
0,10V: 24/10-25/2
793.Bezejmenný potok4-21-09-0061,3420230000600(km 0,06-1,31)H1,25VI: 29/4-31/10
794.Žitkovský potok (Liešňanský potok)4-21-09-0071,6420240000100(km 2,2 - 3,79)H1,59VI: 22/19-25/1
795.Bezejmenný potok (Pravý přítok Hrubáru)4-21-09-0140,56420260006600H0,56VII: 4/9-5
796.Bezejmenný potok (Levý přítok Hrubáru)4-21-09-0141,3420260006800po km 1,295H1,30VII: 2/11-4/5
797.Bezejmenný potok (Predpolomský)4-21-09-0150,27420270000100(km 6,83 - 7,096)H0,27VI: 38-39
798.Klanečnice4-21-09-0250,11420310000100(km 16,6-16,71)H0,11VII: 8/3-8/9
799.Hraniční potok (pravý přítok Klanečnice4-21-09-0252,3420310000200od ústí po km 2,294H2,29VII: 8/7-10/4
800.Bezejmenný potok (Levý přít. Klanečnice)4-21-09-0251,2420310000400(km 0,22 -1,453)H1,23VII: 6/2-7/8

Vysvětlivky k příloze č. 1

Vysvětlivky k příloze č. 1
Sloupec 3Číslo hydrologického pořadí (dle Českého hydrometeorologického ústavu) první detailní plošky povodí, v níž vodní tok pramení nebo v niž začíná jeho úsek, ve kterém je významný
Sloupec 4Délka významného toku od ústí po pramen nebo délka úseku vodního toku, ve kterém je tok významný, u hraničního toku délka toku nebo jeho úseků nebo součtu délek jeho úseků, které tvoří státní hranici
Sloupec 5HEIS - Hydroekologický informační systém
Sloupec 6Není-li uvedeno jinak, je významný celý vodní tok od ústí (popř. profilu, kde protíná statní hranici) po pramen, uvedený profil ukončuje úsek (s počátkem u ústí), ve kterém je vodní tok významný
Sloupec 7H - vodní tok, tvořící státní hranici České republiky (nejedná se o toky, které hranici kříží)
V - vodní tok s vodárenským odběrem

Jiné pojmy uvedené ve sloupci 6

Vysvětlivky k příloze č. 1 Jiné pojmy uvedené ve sloupci 6
po soutok,Profil kolmý na osu vodního toku vyššího řádu v místě, kde se v půdoryse protínají osy obou vodních toků, případně obou vodních toků a koryta přeložky nebo koryta přivaděče
Pokud je v tomto prostoru provedena úprava opevněním (objekt soutoku), pak je hranici profil kolmý na osu vodního toku vyššího řádu v místě, v němž se protíná s vnějším lícem konstrukce tohoto objektu ve směru proti vodě
po potok,
po zaústění potoka,
po přítok,
po zaústění koryta,
po přivaděč
po hráz,Profil kolmý na osu vodního toku v průsečíku vzdušného líce hráze rybníka (nádrže) a půdorysné osy vodního toku ve dně
po rybník, po nádrž
po zaústění korytaProfil kolmý na osu vodního toku v místě, kde se v půdoryse protínají osa vodního toku a osa koryta odpadu od přelivu, koryta odpadu od vyústi - v případě, kdy v situativním uspořádání není podélná osa toku totožná s osou jednotlivých objektů
přelivu, odpadu přelivu,
odpadu od vyústí,
odpadu od přepadu
pod stavidla,Profil kolmý na osu vodního toku v místě, kde se protíná s hranicí konstrukce objektu (včetně vývaru, odpadního koryta od přelivu) na vzdušné straně - v případě kdy v situativním uspořádáni je podélná osa toku totožná s osou jednotlivých objektů nebo na ni plynule navazuje
po přeliv rybníka,
po výtok
po profil 50 mProfil ve vzdálenosti 50 m od profilu v němž se protíná osa vodního toku s hranicí zátopy rybníka při normální hladině
nad rybníkem
po silniční most,Profil v němž se protíná osa vodního toku s hranicí konstrukce objektu vtoku do propustku (mostu)
po propustek, po lávku
po jez, po stupeň,Profil kolmý na osu vodního toku v místě, kde se protíná s hranici konstrukce objektu ve směru proti vodě, tj. včetně konstrukce objektu
po shybku, po brod
po vojenský újezd,Profil kolmý na osu vodního toku v místě, kde se protíná s katastrální hranicí krajního pozemku náležejícího k vojenskému újezdu, k vojenskému prostoru nebo k intravilánu obce
po vojenský prostor,
po obec
k oboře, po okraj lesaProfil kolmý na osu vodního toku v místě, kde se protíná s katastrální hranici krajního pozemku náležejícího k území obory nebo k pozemku určenému k plnění funkcí lesa
po mlýn,Profil kolmý na osu vodního toku v místě, kde se protíná s katastrální hranicí krajního pozemku náležejícího k areálu mlýna, úpravny vody nebo koupaliště
po úpravnu vody,
po koupaliště

Příloha č. 2

k vyhlášce č. 470/2001 Sb.

Vzor žádosti o určení správce drobného vodního toku

Obrázek

  1. 1) § 3 zákona č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon).
  2. 2) § 64 zákona č. 254/2001 Sb., o vodách a o změně některých zákonů (vodní zákon).
  3. 3) § 40 zákona č. 254/2001 Sb.
  4. 4) § 55 zákona č. 254/2001 Sb.
  5. 5) Zákon č. 114/1992 Sb., o ochraně přírody a krajiny, ve znění pozdějších předpisů.
  6. 6) § 61 zákona č. 254/2001 Sb.
    Vyhláška č. 471/2001 Sb., o technickobezpečnostním dohledu nad vodními díly.
  7. 7) Zákon č. 239/2000 Sb., o integrovaném záchranném systému a o změně některých zákonů.
    Zákon č. 240/2000 Sb., o krizovém řízení a o změně některých zákonů (krizový zákon).