účinné od 1. 1. 2001
v mil. Kč
OkresNeinvestiční účelové dotace na: DOTACE
ze SR
celkem
Transfer
prostředků
na sociální
dávky vyplácené
obcemi
*)
Transfer
prostředků
z MŠMT
na odbory
školství
ústavy
sociální
péče

*)
domovy
důchodců

*)
dopravní
obslužnost
školstvívybraná
zdravotnická
zařízení

*)
výkon
státní
správy
jednotky
sborů
dobrovolných
hasičů

**)
siln. doprava

*)
žel. doprava

*)
Praha114,016154,78615,00087,500118,667404,9550,100895,024564,77744,113
Benešov11,30321,3730,70033,37621,903
Beroun3,6728,69917,4700,50030,34128,421
Kladno8,58517,14634,7780,50061,009154,516
Kolín10,18811,0601,26022,0910,40044,99972,509
Kutná Hora9,0508,64417,0720,30035,06682,795
Mělník11,37811,55221,9560,40045,28669,215
Mladá Boleslav13,23625,9330,40039,56939,052
Nymburk9,4561,41818,9561,00030,83073,259
Praha - východ10,69421,6050,70032,99921,273
Praha - západ2,4828,79918,2820,60030,16320,288
Příbram13,69124,8590,70039,25080,059
Rakovník6,68112,4490,30019,43046,039
České Budějovice10,86021,94641,2010,60074,60770,440
Český Krumlov8,02513,6380,40022,06345,456
Jindřichův Hradec11,60021,6390,50033,73953,041
Písek8,58716,2710,40025,25850,261
Prachatice5,2926,56411,8550,90024,61128,498
Strakonice0,67817,8948,57916,1800,50043,83143,790
Tábor7,75712,35523,8440,50044,45669,423
Domažlice7,38813,4900,70021,57822,404
Klatovy15,67010,45120,3700,60047,09151,029
Plzeň-město10,17214,1701,30038,20017,2233,37157,1620,200141,798132,1177,400
Plzeň-jih7,81915,6390,80024,25825,379
Plzeň-sever8,79416,8900,80026,48441,675
Rokycany5,32110,5470,60016,46827,362
Tachov6,84911,8850,60019,33445,302
Cheb4,65410,67120,0680,30035,69368,667
Karlovy Vary1,03414,23228,2911,20044,757119,743
Sokolov13,05521,9381,40036,393101,581
Děčín4,96218,77315,95430,9141,20071,803196,533
Chomutov18,52733,04717,28228,9861,60099,442247,988
Litoměřice13,79526,3870,50040,682177,244
Louny3,11621,92810,56319,8960,60056,103154,341
Most0,88211,11914,67827,5420,30054,521307,605
Teplice10,18814,55130,0220,70055,461225,015
Ústí nad Labem9,56132,06413,71927,4070,30083,051186,889
Česká Lípa3,10314,27324,4521,10042,92869,015
Jablonec nad Nisou10,13420,4040,50031,03858,571
Liberec19,0022,52036,8480,60058,970119,595
Semily3,2745,6899,82417,4410,50036,72859,879
Hradec Králové1,50018,47137,2241,40058,595129,158
Jičín23,2729,71617,8610,50051,34942,259
Náchod4,60313,88526,0721,00045,56091,377
Rychnov n. Kněžnou2,1729,73218,2360,60030,74056,787
Trutnov1,86214,62928,0950,50045,08692,583
Chrudim0,33913,53324,3690,50038,741131,957
Pardubice18,68537,3500,50056,535106,789
Svitavy14,68713,32023,6501,20052,857128,997
Ústí nad Orlicí1,19727,77117,75232,2020,70079,622158,958
Pelhřimov2,7939,03717,0450,60029,47529,222
Havlíčkův Brod4,13711,85622,0920,80038,88554,366
Jihlava2,78111,48113,48325,1660,40053,31190,914
Třebíč15,91327,1820,50043,595135,999
Žďár nad Sázavou1,1193,93017,41829,0280,90052,39593,174
Blansko8,58513,43524,9130,50047,43383,946
Brno-město3,29457,7673,4006,50040,4593,465130,8740,200245,959565,97313,377
Brno-venkov18,81036,7390,70056,24994,626
Břeclav13,39415,95928,8710,70058,924128,817
Hodonín21,11037,2340,60058,944260,522
Vyškov11,10420,0400,50031,644106,211
Znojmo15,13726,3870,40041,924117,966
Prostějov1,81013,09525,4480,70041,053140,929
Olomouc2,17227,43651,8130,40081,821267,513
Přerov1,01711,11916,51431,5840,50060,734196,904
Šumperk16,22429,3620,60046,186180,593
Jeseník1,8625,4759,8630,30017,50067,797
Zlín23,39345,2940,40069,087165,793
Kroměříž10,13613,89925,1180,30049,453121,304
Uherské Hradiště18,28233,6080,60052,490121,317
Vsetín0,50918,46834,2551,50054,732175,623
Bruntál2,52017,58313,98324,4231,70060,209181,399
Frýdek-Místek3,98239,40829,38752,7580,700126,235372,905
Karviná4,30134,80965,4310,300104,841547,625
Nový Jičín0,5092,89620,79237,2991,90063,396248,486
Opava2,68923,55641,9800,70068,925225,159
Ostrava-město21,57875,0403,80038,00037,6764,316109,6150,200290,225695,90313,661
Úhrn213,626750,76023,500170,2001 229,29516,3502 601,46750,0005 055,19810 482,80078,551
  • účinné od 1. 1. 2001*) Účelové dotace podléhají finančnímu vypořádání za rok 2001
  • účinné od 1. 1. 2001**) § 24 odst. 1 písm. c) zákona č. 133/1985 Sb., o požární ochraně, ve znění zákona č. 237/2000 Sb.
  • účinné od 1. 1. 2001

    Příloha č. 7

    účinné od 1. 1. 2001 k zákonu č. 491/2000 Sb.

    účinné od 1. 1. 2001FINANČNÍ VZTAHY K ROZPOČTŮM KRAJŮ

    účinné od 1. 1. 2001
    Příloha č. 7 FINANČNÍ VZTAHY K ROZPOČTŮM KRAJŮ
    v mil. Kč
    Neinvestiční účelové dotace na:
    zastupitele*krajské úřady**celkem
    Praha21,37821,378
    Středočeský17,32667,32684,652
    Budějovický13,71458,58372,297
    Plzeňský11,14850,48561,633
    Karlovarský11,14741,08852,235
    Ústecký13,71458,17871,892
    Liberecký11,14845,13456,282
    Královéhradecký11,14750,33761,484
    Pardubický11,14845,21756,365
    Jihlavský11,14845,99357,141
    Brněnský17,32666,88584,211
    Olomoucký13,71456,34270,056
    Zlínský13,71455,52569,239
    Ostravský17,32666,84984,175
    Celkem173,720729,320903,040
  • účinné od 1. 1. 2001* Kritérium pro výši odměn a odvodů pojistného - obecně závazné předpisy (např. zákon č. 130/2000 Sb., o volbách do zastupitelstev krajů a o změně některých zákonů; zákon č. 129/2000 Sb., o krajích; nařízení vlády č. 358/2000 Sb., o odměnách poskytovaných za výkon funkce členům zastupitelstev).
  • účinné od 1. 1. 2001* Kritérium pro výši ostatních provozních výdajů - celková částka 57,8 mil. Kč na provoz rozdělená dle počtu zastupitelů krajů.
  • účinné od 1. 1. 2001* Kritérium pro výdaje na vybavení kanceláří - celková částka 16,7 mil. Kč rozdělená dle počtu zastupitelů krajů.
  • účinné od 1. 1. 2001* Kritérium pro počet členů zastupitelstva - podle tří velikostních skupin krajů:
    1. účinné od 1. 1. 200165 členů - Ostravský, Brněnský a Středočeský kraj,
    2. účinné od 1. 1. 200155 členů - Ústecký, Olomoucký, Budějovický a Zlínský kraj,
    3. účinné od 1. 1. 200145 členů - Plzeňský, Královéhradecký, Jihlavský, Pardubický, Liberecký a Karlovarský kraj.
  • účinné od 1. 1. 2001* Kritérium pro počet uvolněných zástupců hejtmana - podle tří velikostních skupin krajů:
    1. účinné od 1. 1. 20015 zástupců hejtmana v případě 65 zastupitelů,
    2. účinné od 1. 1. 20013 zástupci hejtmana v případě 55 zastupitelů,
    3. účinné od 1. 1. 20012 zástupci hejtmana v případě 45 zastupitelů.
  • účinné od 1. 1. 2001** Kritérium pro zaměstnance delimitované k 1.1.2001 - průměrné roční výdaje na 1 převáděného zaměstnance určené jednotlivými resorty.
  • účinné od 1. 1. 2001** Kritérium pro nově přijaté zaměstnance - průměrné roční výdaje na 1 zaměstnance ve výši 444 tis. Kč, určené MV ČR.
  • účinné od 1. 1. 2001

    Příloha č. 8

    účinné od 1. 1. 2001 k zákonu č. 491/2000 Sb.

    účinné od 1. 1. 2001Postup pro stanovení výše příspěvku spojeného s výkonem státní správy

    účinné od 1. 1. 2001Příspěvek na výkon státní správy

    účinné od 1. 1. 2001Výše příspěvku na výkon státní správy pro každou obec v okrese se stanoví násobkem pevné sazby příspěvku na každých 100 obyvatel trvale bydlících na území, v němž obecní úřad vykonává státní správu, a jedné setiny celkového počtu obyvatel území.

    účinné od 1. 1. 2001Sazby příspěvku na výkon státní správy ze státního rozpočtu stanovené v závislosti na rozsahu svěřené nebo přenesené působnosti k výkonu státní správy činí:

    účinné od 1. 1. 2001
    Příloha č. 8 Postup pro stanovení výše příspěvku spojeného s výkonem státní správy
    PůsobnostSazba v Kč na 100 obyvatel1)
    obce2)1 230,- Kč
    obce s působností matričního úřadu2)3 120,- Kč
    obce s působností stavebního úřadu2)7 210,- Kč
    obce s pověřeným obecním úřadem2)11 550,- Kč
    obce s působností okresního úřadu3)11 010,- Kč
    účinné od 1. 1. 2001

    Příloha č. 9

    účinné od 1. 1. 2001 k zákonu č. 491/2000 Sb.

    účinné od 1. 1. 2001Závazná pravidla poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích v roce 2001 a způsobu kontroly jejich využití

    účinné od 1. 1. 2001[podle § 46 odst. 5 zákona č. 289/1995 Sb., o lesích a o změně a doplnění některých zákonů (lesní zákon)]
    1. účinné od 1. 1. 20011. Obecné podmínky

      účinné od 1. 1. 2001(1) Podle těchto „Závazných pravidel poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích v roce 2001 a způsobu kontroly jejich využití“ (dále jen „pravidla“) se poskytují finanční příspěvky (dále jen „příspěvky“) na

      1. účinné od 1. 1. 2001a) obnovu lesů poškozených imisemi,
      2. účinné od 1. 1. 2001b) obnovu, zajištění a výchovu porostů,
      3. účinné od 1. 1. 2001c) sdružování vlastníků lesů malých výměr,
      4. účinné od 1. 1. 2001d) ekologické a k přírodě šetrné technologie,
      5. účinné od 1. 1. 2001e) zajištění mimoprodukčních funkcí lesa,
      6. účinné od 1. 1. 2001f) hrazení bystřin,
      7. účinné od 1. 1. 2001g) podporu ohrožených druhů zvěře,
      8. účinné od 1. 1. 2001h) vyhotovení lesních hospodářských plánů1) (dále jen „plán“) v digitální formě,
      9. účinné od 1. 1. 2001i) ostatní hospodaření v lesích,
      10. účinné od 1. 1. 2001j) programy spolufinancované s fondy EU.

      účinné od 1. 1. 2001(2) Příspěvky podle odstavce 1 na základě žádosti poskytuje

      1. účinné od 1. 1. 2001a) Ministerstvo životního prostředí, jde-li o pozemky v národních parcích a jejich ochranných pásmech,2)
      2. účinné od 1. 1. 2001b) Ministerstvo obrany, jde-li o pozemky určené pro obranu státu,3)
      3. účinné od 1. 1. 2001c) Ministerstvo zemědělství, jde-li o pozemky neuvedené pod písmeny a) a b) tohoto odstavce.

      účinné od 1. 1. 2001(3) V případě, že pozemky jsou ve spoluvlastnictví více osob, je žadatelem o příspěvek vždy osoba, která

      1. účinné od 1. 1. 2001a) má většinový spoluvlastnický podíl,4) nebo
      2. účinné od 1. 1. 2001b) je zmocněna písemnou ověřenou plnou mocí dalšími spoluvlastníky, kteří mají spolu se žadatelem na pozemku většinový podíl počítaný podle velikosti podílů.

      účinné od 1. 1. 2001(4) Žadatel vypočte požadovanou výši příspěvku způsobem uvedeným u příslušného předmětu příspěvku a zaokrouhluje ji vždy na celé koruny dolů.

      účinné od 1. 1. 2001(5) Žádost o poskytnutí příspěvku a vyúčtování příspěvku podle těchto pravidel podává žadatel podacímu místu

      1. účinné od 1. 1. 2001a) na pozemcích podle odstavce 2 písm. a), územnímu odboru Ministerstva životního prostředí, v jehož územním obvodu se nachází předmětný pozemek,
      2. účinné od 1. 1. 2001b) na pozemcích podle odstavce 2 písm. b), Ministerstvu obrany,
      3. účinné od 1. 1. 2001c) na pozemcích podle odstavce 2 písm. c), kraji5), do jehož působnosti spadá katastrální území, ve kterém je majetek žadatele; leží-li lesní majetek žadatele v působnosti více sousedních krajů, žádost podává tam, kde leží větší část lesního majetku.

      účinné od 1. 1. 2001(6) Podací místo zaeviduje žádost dnem přijetí.

      účinné od 1. 1. 2001(7) Je-li předložená žádost neúplně nebo nesprávně vyplněna, vyzve podací místo žadatele k odstranění nedostatků. Pokud žadatel neodstraní nedostatky do 30 kalendářních dnů ode dne doručení, bude žádost zamítnuta. Zaregistrování žádosti do pořadí pro projednání bude provedeno až po odstranění všech nedostatků.

      účinné od 1. 1. 2001(8) Žádosti jsou projednávány podacím místem v pořadí v jakém byly zaregistrovány, s výjimkou příspěvků poskytovaných podle části 2. písmen E a F, kde se postupuje podle stanovených kritérií a rozhoduje o příspěvku.

      účinné od 1. 1. 2001(9) Příspěvky jsou přiznávány do vyčerpání finančních limitů stanovených pro jednotlivá písmena příspěvků příslušným ministerstvem podle odstavce 2.

      účinné od 1. 1. 2001(10) O projednání žádostí se pořizuje zápis.

      účinné od 1. 1. 2001(11) Žadatel je o výsledku projednání vyrozuměn podacím místem formou „Rozhodnutí“. Kopii „Rozhodnutí“ o přiznání příspěvku zasílá podací místo příslušnému finančnímu úřadu. Na toto rozhodování se nevztahují obecné předpisy o správním řízení.6)

      účinné od 1. 1. 2001(12) Příspěvky jsou poukazovány bezhotovostně přímo na účet žadatele, a to:

      1. účinné od 1. 1. 2001a) u příspěvků poskytovaných podle části 2. písmen A, B, C, D, G písm. b), H a J po přiznání příspěvku,
      2. účinné od 1. 1. 2001b) u příspěvků poskytovaných podle části 2. písmen E, F a I na základě předloženého vyúčtování po provedení prací,
      3. účinné od 1. 1. 2001c) u příspěvků poskytovaných podle části 2. písmene G písm. a) po splnění podmínek stanovených pro přiznání příspěvku.

      účinné od 1. 1. 2001(13) Je-li poskytnut příspěvek podle těchto pravidel, nelze na předmět příspěvku poskytnout v témže roce jinou podporu ze státních zdrojů.

      účinné od 1. 1. 2001(14) Porušení lesního zákona může být důvodem k zamítnutí žádosti o příspěvek podle těchto pravidel.

      účinné od 1. 1. 2001(15) Kontrola dodržení podmínek stanovených těmito pravidly je vykonávána podle zvláštních právních předpisů.

      účinné od 1. 1. 2001(16) Při zjištění, že porušením těchto pravidel byl příspěvek získán neoprávněně, provedení prací neodpovídá uváděnému rozsahu, účelu nebo kvalitě nebo došlo k neohlášené změně v projektové dokumentaci nebo uvedení nepravdivých údajů, oznámí ten kdo kontrolu provádí písemně tuto skutečnost finančnímu úřadu.

      účinné od 1. 1. 2001(17) Žadatel je povinen neoprávněně přijatou část příspěvku neprodleně vrátit a zaplatit penále ode dne připsání finančních prostředků na účet ve výši 0,05 % denně v případě, že skutečnosti uvedené v odstavci 12 zjistí sám, a ve výši 0,1 % v ostatních případech. Současně je povinen tuto skutečnost oznámit podacímu místu a příslušnému finančnímu úřadu.

      účinné od 1. 1. 2001(18) Neoprávněně přijatou část příspěvku včetně penále odvede žadatel na účet stanovený příslušným finančním úřadem.

      účinné od 1. 1. 2001(19) Fyzické osoby, které v rámci svého pracovního nebo obdobného poměru přicházejí do styku s osobními daty žadatelů uvedenými na žádostech, mají povinnost mlčenlivosti o těchto informacích podle zvláštního právního předpisu.7)

      účinné od 1. 1. 2001(20) Příspěvek může být poskytnut pouze za předpokladu, že žadatel písemně potvrdí na žádosti o příspěvek svým podpisem souhlas se zveřejněním údajů v následujícím rozsahu:

      1. účinné od 1. 1. 2001a) jméno a příjmení žadatele, popř. obchodní jméno,
      2. účinné od 1. 1. 2001b) rodné číslo, popř. IČO,
      3. účinné od 1. 1. 2001c) úplná adresa bydliště, popř. sídlo,
      4. účinné od 1. 1. 2001d) předmět příspěvku,
      5. účinné od 1. 1. 2001e) výše poskytnutého příspěvku v roce 2001.

      účinné od 1. 1. 2001(21) V případě, že žadatel nemůže dodržet skutečnosti uvedené v žádosti a stanovené v „Rozhodnutí“, požádá podací místo o jejich změnu, kterou zdůvodní a doloží specifikací změn dokumentace dokladů.

      účinné od 1. 1. 2001(22) U akcí, na něž byl příspěvek poskytnut podle písmen E a F, jejichž rozpočtová hodnota je vyšší než 1 mil. Kč, je žadatel povinen předložit dokumentaci závěrečného vyhodnocení akce příslušnému podacímu místu, které vydalo „Rozhodnutí“, ve lhůtě 6 měsíců ode dne dokončení stavby. Dokumentace musí obsahovat:

      1. účinné od 1. 1. 2001a) zprávu o splnění závazných ukazatelů a dodržení podmínek čerpání prostředků státního rozpočtu na financování akce stanovených v „Rozhodnutí“,
      2. účinné od 1. 1. 2001b) kolaudační rozhodnutí nebo rozhodnutí o uvedení stavby do zkušebního provozu, u akcí na něž bylo vydáno stavební povolení,
      3. účinné od 1. 1. 2001c) zprávu z kontroly konané při jejím závěrečném vyhodnocení, provedené příslušným podacím místem, případně finančním úřadem,
      4. účinné od 1. 1. 2001d) formuláře „Zásad pro financování programů z prostředků státního rozpočtu, fondů Evropské unie, fondů NATO a úvěrů se státní zárukou“ (dále jen „ISPROFIN“) RA 80 až 828) o skutečnosti.

      účinné od 1. 1. 2001(23) Příslušné podací místo přezkoumá dokumentaci uvedenou v odstavci 22 a v případě, že

      1. účinné od 1. 1. 2001a) zprávy uvedené v odstavci 22 nebudou konstatovat neoprávněné použití prostředků státního rozpočtu a byly dodrženy stanovené závazné ukazatele akce, závěrečné vyhodnocení ukončí zápisem,
      2. účinné od 1. 1. 2001b) zprávy uvedené v odstavci 22 budou konstatovat neoprávněné použití prostředků státního rozpočtu nebo nebudou dodrženy závazné ukazatele, stanoví termín a postup k zabezpečení nápravy zjištěných nedostatků a závěrečné vyhodnocení ukončí po odstranění zjištěných nedostatků, případně jejich příčin. V tomto případě lze ukončit závěrečné vyhodnocení pouze se souhlasem Ministerstva financí.
    1. účinné od 1. 1. 20012. Příspěvky
      1. účinné od 1. 1. 2001A. Příspěvek na obnovu lesů poškozených imisemi
        1. účinné od 1. 1. 2001Předmět příspěvku:
          1. účinné od 1. 1. 2001a) přirozená obnova a umělá obnova síjí,
          2. účinné od 1. 1. 2001b) umělá obnova sadbou - první,
          3. účinné od 1. 1. 2001c) umělá obnova sadbou - opakovaná,
          4. účinné od 1. 1. 2001d) ochrana mladých lesních porostů do stadia jejich zajištění (ochrana kultur proti buřeni, zvěři, klikorohu a myšovitým),
          5. účinné od 1. 1. 2001e) zřizování nových oplocenek za účelem zajištění lesních porostů nebo jejich částí s plošným zastoupením melioračních a zpevňujících dřevin 30 % a vyšším,
          6. účinné od 1. 1. 2001f) hnojení a vápnění lesních porostů.
        1. účinné od 1. 1. 2001Kritéria příspěvku:
          1. účinné od 1. 1. 2001- pásmo9) ohrožení A,
          2. účinné od 1. 1. 2001- pásmo ohrožení B.
        1. účinné od 1. 1. 2001Sazba příspěvku:
          účinné od 1. 1. 2001
          Příloha č. 9 Závazná pravidla poskytování finančních příspěvků na hospodaření v lesích v roce 2001 a způsobu kontroly jejich využití
          Čís.
          řád.
          Předmět příspěvkuTechnické
          jednotky
          IndikaceSazba v
          pásmu ohrožení
          AB
          1.Přirozená obnova a umělá obnova síjí
          - meliorační a zpevňující dřeviny10)Kč/haAa115 00015 000
          - ostatní dřevinyKč/haAa210 00010 000
          2.Umělá obnova sadbou - první
          - meliorační a zpevňující dřevinyKč/sazeniciAb11212
          Kč/poloodrostekAb23030
          Kč/odrostekAb34040
          - ostatní dřevinyKč/sazeniciAb488
          3.Umělá obnova sadbou - opakovaná
          - meliorační a zpevňující dřevinyKč/sazeniciAc199
          - ostatní dřevinyKč/sazeniciAc277
          4.Ochrana mladých lesních porostů
          - ochrana kultur proti buřeniKč/haAd14 5004 000
          - ochrana kultur proti zvěřiKč/haAd23 5002 500
          - ochrana kultur proti klikorohuKč/haAd31 000700
          - ochrana kultur proti myšovitýmKč/haAd42 5002 000
          5.Zřizování nových oplocenek o výšce minimálně 160 cm za účelem
          zajištění lesních porostů nebo jejich částí se zastoupením melioračních a zpevňujících dřevin 30 % a vyšším
          Kč/kmAe170 00070 000
          6.Hnojení a vápnem lesních porostů
          - leteckéKč/haAf16 0004 000
          - pozemníKč/haAf22 0002 000
          - k jednotlivým sazenicím při výsadběKč/haAf32 0002 000
        1. účinné od 1. 1. 2001Způsob výpočtu příspěvku:
          1. účinné od 1. 1. 2001- výše příspěvku se stanoví součinem sazby a množství skutečně provedených technických jednotek (např. ha, počet sazenic, km).
        1. účinné od 1. 1. 2001Podmínky přiznání příspěvku:
          1. účinné od 1. 1. 2001- kvalita provedených prací a jejich soulad s právními předpisy upravujícími hospodaření v lesích jsou potvrzeny odborným lesním hospodářem,
          2. účinné od 1. 1. 2001- žadatel hospodaří v souladu s právními předpisy upravujícími hospodaření v lesích,
          3. účinné od 1. 1. 2001- přirozená a umělá obnova je pro účely těchto pravidel i zalesnění lesních pozemků, které jsou v plánu nebo osnově označeny jako bezlesí,
          4. účinné od 1. 1. 2001- při obnově musí žadatel použít stanovištně a geneticky vhodného a výsadby schopného sadebního materiálu,11)
          5. účinné od 1. 1. 2001- dodržení parametrů u stromků z náletu nebo sazenice,12)
          6. účinné od 1. 1. 2001- příspěvek na přirozenou obnovu a síji se poskytuje za předpokladu, že na obnovované ploše je alespoň minimální počet jedinců na 1 hektar13) a pokud žádost byla podána do 2 let po smýcení hlavního porostu,
          7. účinné od 1. 1. 2001- příspěvek na umělou obnovu lesa sadbou se poskytuje nejvýše na 1,3 násobek minimálního počtu jedinců na 1 hektar,
          8. účinné od 1. 1. 2001- za první sadbu jsou považovány i podsadby jedlí bělokorou, bukem lesním a javorem klenem, pokud nejsou hlavní dřevinou, a dosadby nezajištěných lesních porostů poloodrostky a odrostky do 20 % obnovované plochy,
          9. účinné od 1. 1. 2001- příspěvek na poloodrostky a odrostky se poskytuje u prostokořeného materiálu do 500 ks/ha redukované plochy a obalovaného materiálu do 400 ks/ha, za předpokladu provedení mechanické ochrany proti zvěři,
          10. účinné od 1. 1. 2001- poloodrostkem se rozumí rostlina vypěstovaná dvojnásobným školkováním, podřezáním kořenů nebo přesazením do obalů, případně kombinací těchto pěstebních výkonů s případně tvarovanou nadzemní částí o výšce od 51 cm do 120 cm,
          11. účinné od 1. 1. 2001- odrostkem se rozumí rostlina vypěstovaná minimálně dvojnásobným školkováním, podřezáním kořenů nebo přesazením do obalů, případně kombinací těchto pěstebních výkonů s případně tvarovanou nadzemní částí o výšce od 121 cm do 250 cm,
          12. účinné od 1. 1. 2001- příspěvek se neposkytuje na veškeré podsíje a dále na umělou obnovu při výběrném způsobu hospodaření,
          13. účinné od 1. 1. 2001- příspěvek na letecké vápnění lesních porostů se poskytuje při minimální hektarové dávce 2t/ha,
          14. účinné od 1. 1. 2001- skutečným věkem porostu se rozumí jeho stáří uvedené v plánu nebo osnově14) s připočtením počtu let od začátku platnosti plánu, respektive osnovy do doby provedení prací, na které je požadován příspěvek.
        1. účinné od 1. 1. 2001Žadatel: