Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti
(Kč/m²)
Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti
(Kč/m²)
Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti
(Kč/m²)
Kraj v členění na okresy, vyjmenované
obce, nebo oblasti některých obcí*
Základní cena vyj. obce, okresu, nebo oblasti
(Kč/m²)
HLAVNÍ MĚSTO PRAHATábor46 119KRÁL. HRADECKÝ KRAJOLOMOUCKÝ KRAJ
Praha - oblast 1*160 3292 001 – 10 00042 025Hradec Králové71 886Jeseník36 204
Praha - oblast 2*135 219do 2 000 obyvatel55 833Jičín51 496Olomouc67 189
Praha - oblast 3*127 726PLZEŇSKÝ KRAJNáchod42 613Prostějov51 520
Praha - oblast 4*115 325Plzeň - oblast 1*66 174Rychnov nad Kněžnou45 512Přerov45 428
Praha - oblast 5*118 282Plzeň - oblast 2*68 130Trutnov60 554Šumperk46 615
Praha - oblast 6*114 953Plzeň - oblast 3*71 10010 001 – 50 00044 12310 001 – 50 00042 553
Praha - oblast 7*106 858Domažlice35 5092 001 – 10 00039 4812 001 – 10 00042 114
Praha - oblast 8*103 464Klatovy63 688do 2 000 obyvatel45 936do 2 000 obyvatel35 843
Praha - oblast 9*113 429Rokycany53 753PARDUBICKÝ KRAJZLÍNSKÝ KRAJ
Praha - oblast 10*107 032Tachov39 564Chrudim51 400Kroměříž45 017
Praha - oblast 11*97 55710 001 – 50 00048 068Pardubice71 857Luhačovice63 268
Praha - oblast 12*101 9012 001 – 10 00041 095Svitavy42 876Uherské Hradiště61 322
Praha - oblast 13*93 609do 2 000 obyvatel49 649Ústí nad Orlicí48 140Vsetín46 568
Praha - oblast 14*110 856KARLOVARSKÝ KRAJ10 001 – 50 00051 429Zlín55 980
Praha - oblast 15*99 674Karlovy Vary - oblast 1*52 6582 001 – 10 00047 42710 001 – 50 00051 776
Praha - oblast 16*101 430Karlovy Vary - oblast 2*38 456do 2 000 obyvatel34 4942 001 – 10 00043 715
Praha - oblast 17*103 155Karlovy Vary - oblast 3*37 440KRAJ VYSOČINAdo 2 000 obyvatel35 396
Praha - oblast 18*105 193Karlovy Vary - oblast 4*35 810Havlíčkův Brod50 447MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
Praha - oblast 19*99 611Cheb37 702Jihlava61 319Ostrava - oblast 1*51 414
Praha - oblast 20*113 307Františkovy lázně42 569Pelhřimov50 584Ostrava - oblast 2*34 051
Praha - oblast 21*125 151Mariánské lázně47 997Třebíč53 423Ostrava - oblast 3*50 439
STŘEDOČESKÝ KRAJSokolov22 276Žďár nad Sázavou50 833Ostrava - oblast 4*42 634
Benešov59 22810 001 – 50 00032 03810 001 – 50 00052 148Ostrava - oblast 5*47 695
Beroun75 4892 001 – 10 00022 5872 001 – 10 00041 775Ostrava - oblast 6*42 707
Kladno66 701do 2 000 obyvatel22 062do 2 000 obyvatel30 340Ostrava - oblast 7*53 003
Kolín65 179ÚSTECKÝ KRAJJIHOMORAVSKÝ KRAJOstrava - oblast 8*46 312
Kutná Hora59 317Děčín31 446Brno - oblast 1*104 132Ostrava - oblast 9*46 125
Mělník65 949Chomutov31 030Brno - oblast 2*104 756Ostrava - oblast 10*45 267
Mladá Boleslav56 045Litoměřice46 702Brno - oblast 3*99 291Ostrava - oblast 11*48 107
Nymburk69 723Louny37 363Brno - oblast 4*94 323Ostrava - oblast 12*52 788
Poděbrady81 523Most24 070Brno - oblast 5*111 710Bruntál26 076
Praha – východ**85 527Teplice27 285Brno - oblast 6*98 763Frýdek-Místek47 086
Praha – západ**88 723Ústí nad Labem35 893Brno - oblast 7*92 962Havířov47 982
Příbram53 54210 001 – 50 00031 189Brno - oblast 8*95 733Karviná32 579
Rakovník55 2522 001 – 10 00029 305Brno - oblast 9*110 309Nový Jičín40 351
10 001 – 50 00063 080do 2 000 obyvatel29 484Blansko63 186Opava51 696
2 001 – 10 00073 971LIBERECKÝ KRAJBřeclav56 40710 001 – 50 00038 473
do 2 000 obyvatel58 625Česká Lípa41 641Hodonín46 5992 001 – 10 00042 235
JIHOČESKÝ KRAJJablonec nad Nisou54 264Vyškov66 485do 2 000 obyvatel36 570
České Budějovice69 185Liberec63 244Znojmo51 990
Český Krumlov53 739Semily63 28010 001 – 50 00059 113
Jindřichův Hradec49 80910 001 – 50 00041 7602 001 – 10 00062 319
Písek59 3022 001 – 10 00041 307do 2 000 obyvatel52 594
Prachatice31 555do 2 000 obyvatel76 500
Strakonice40 486
  • * Rozdělení obcí Prahy, Brna, Plzně, Ostravy a Karlových Varů na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.
  • ** Základní ceny platí pro všechny obce v okrese bez ohledu na počet obyvatel.
  • Index konstrukce a vybavení bytů

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2

    Index konstrukce a vybavení bytů
    ZnakKvalitativní pásma
    ViNázev znakuČísloPopis pásmaHodnota
    Vi
    1Typ stavbyI.Budova - dřevěná, sendvičová na bázi dřevní hmoty-0,10
    II.Budova - panelová, nezateplená-0,05
    III.Budova - panelová, zateplená0
    IV.Budova - zděná nebo monolitická konstrukce vyzdívaná0,10
    2Společné části domuI.Žádné z dále uvedených-0,01
    II.Kolárna, kočárkárna, dílna, prádelna, sušárna, sklad0
    III.Komerční plocha, sauna nebo tělocvična0,02
    IV.Garážové stání0,10
    V.Bazén0,15
    3Příslušenství domuI.Příslušenství snižující cenu bytu-0,05
    II.Bez dopadu na cenu bytu0
    III.Příslušenství zvyšující cenu bytu (např. venkovní parkovací stání)0,10
    4Umístění bytu v doměI.1.PP nebo 5.NP a vyšší bez výtahu-0,05
    II.Ostatní podlaží nevyjmenované0
    III.2.- 4. NP s výtahem0,05
    5Orientace obytných místností ke světovým stranámI.Okna jen na sever nebo bez výhledu-0,01
    II.Ostatní světové strany - částečný výhled0
    III.Ostatní světové strany - s výhledem0,03
    6Základní příslušenství bytua)I.Bez vlastního příslušenství-0,15
    II.Příslušenství částečné nebo úplné mimo byt nebo umakartové bytové jádro-0,10
    III.Příslušenství úplné - standardní provedení0
    IV.Příslušenství úplné - nadstandardní provedení nebo
    standardní provedení s dalším WC nebo sprchovým koutem
    0,05
    V.Příslušenství nadstandardního vybavení (vířivá vana, masážní sprchový panel apod.) nebo více základních příslušenství0,10
    7Další vybavení bytu a prostory užívané spolu
    s bytem
    I.Standardní vybavení, bez dalších prostor-0,03
    II.Standardní vybavení - balkon nebo lodžie nebo komora nebo sklepní kóje-0,01
    III.Standardní vybavení - balkon nebo lodžie, komora nebo sklepní kóje (sklep)0
    IV.Nadstandardní vybavení (např. krb, sauna) nebo terasa nebo zimní zahrada0,04
    V.Nadstandardní vybavení (např. sauna, centrální vysavač, elektrické zabezpečovací zařízení, klimatizace, bazén), terasa nebo zimní zahrada0,05 až 0,10
    8Vytápění bytuI.Lokální na tuhá paliva-0,10
    II.Lokální na elektřinu nebo plyn-0,02
    III.Dálkové, ústřední, etážové0
    IV.Podlahové topení obytných místností0,07
    V.Podlahové nebo velkoplošné stěnové vytápění apod.0,10
    9Kritérium jinde neuvedenéI.Významně snižující cenu-0,10
    II.Mírně snižující cenu-0,05
    III.Bez vlivu na cenu0
    IV.Mírně zvyšující cenu0,05
    V.Významně zvyšující cenu0,10
    10Stavebně-technický stavb)I.Byt ve výborném stavu1,05*
    II.Byt v dobrém stavu s pravidelnou údržbou1,00*
    III.Byt se zanedbanou údržbou – předpoklad provedení menších stavebních úprav0,85*
    IV.Byt ve špatném stavu – předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav0,65*
    V.Byt ve špatném stavu – nutná rekonstrukce0,40*
    Index konstrukce a vybavení:
  • a) Základním příslušenstvím bytu se pro účely oceňování rozumí koupelna nebo koupelnový, popřípadě sprchový kout a splachovací záchod.
  • b) Stavebně-technický stav se posuzuje u konstrukcí a vybavení, které patří k jednotce byt. Hodnotí se obdobně jako v případě koeficientu K4 v ustanovení § 21 odst. 2
  • * Hodnota kvalitativního pásma se násobí koeficientem s, který se vypočte podle vzorce

    s = 1 – 0,005 × y,

    1. kde
    2. y................stáří stavby v rocích,
    3. 1 a 0,005 ......konstanty

    Přitom platí, že nejnižší hodnotou koeficientu s je 0,6.

  • Jde-li o stavbu, popřípadě byt po celkové rekonstrukci, pak za stáří stavby pro stanovení hodnoty koeficientu s se považuje počet let od kolaudace této rekonstrukce plus 15 let. Za celkovou rekonstrukci se pro tento účel považuje stavba, u níž došlo ke změně alespoň 60 % objemových podílů prvků konstrukcí a vybavení. K celkové rekonstrukci starší 50 ti let se nepřihlíží.

    Jde-li o stavbu, popřípadě byt s nástavbou, přístavbou, popřípadě se stavebními úpravami, jejichž objemové podíly ze stavby činí alespoň 50 % a které by se podle stáří zařadily do jiné kategorie oproti původní části stavby, lze hodnotu koeficientu s, příslušejícího původní stavbě, zvýšit o hodnotu 0,01 až 0,1.

    Zařazení do kvalitativního pásma jednotlivých znaků musí vyplývat z popisu stavby. Pokud stavba nesplňuje v hodnoceném znaku všechna kritéria jednotlivých kvalitativních pásem, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma.

    Příloha č. 28

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Přiřazení jednotlivých dřevin do skupin lesních dřevin

    Příloha č. 28 Přiřazení jednotlivých dřevin do skupin lesních dřevin
    Číslo položkySkupina dřevinPočet bonitních stupňůRozpětí obmýtí (let)Dřeviny ve skupině
    1smrk980 - 120smrk ztepilý, pichlavý, černý, sivý, omorika, Engelmanův, smrky ostatní (resp. všechny druhy smrků)
    2jedle980 - 120jedle bělokorá, obrovská, ojíněná, kavkazská, vznešená, jedle ostatní (resp. všechny druhy jedlí)
    3borovice980 - 120borovice lesní, černá, banksovka,vejmutovka, limba, Murayova, borovice ostatní (resp. všechny druhy borovic)
    4modřín980 - 120modřín evropský, modříny ostatní (resp. všechny druhy modřínů)
    5douglaska580 - 120douglaska tisolistá
    6buk9100 - 140buk lesní, habr obecný, javor mléč, klen, babyka, jasanolistý, javory ostatní, lípa srdčitá, velkolistá, plstnatá, jírovec maďál (tzn. vedle buku, habru a jírovce všechny druhy javorů a lip)
    7dub9120 - 160dub letní, slavonský, zimní,červený, pýřitý, bahenní, duby ostatní, cer, jilm habrolistý, drsný, vaz, ořešák královský, černý, platan javorolistý, třešeň ptačí, střemcha pozdní, hrušeň planá, jabloň letní, ostatní listnaté tvrdé (tzn. ostatní tvrdé listnáče kromě pajasanu, jasanů a akátů)
    8jasan380 - 120jasan ztepilý, americký, jasany ostatní, pajasan žlaznatý (kromě pajasanu všechny druhy jasanů)
    9olše560 - 80olše lepkavá, šedá, zelená, kaštanovník jedlý (tzn. kromě kaštanovníku všechny druhy olší)
    10osika360 - 80osika (resp. topol osika)
    11akát960 - 80akát trnovník
    12topol940 - 50topol linda, černý, ostatní topoly nešlechtěné, topoly šlechtěné, jíva, ostatní vrby, ostatní měkké listnáče (tzn. všechny druhy topolů, vrb a ostatních měkkých listnáčů)
    13bříza360 - 80bříza bradavičnatá, břízy ostatní, jeřáb ptačí, břek, muk (resp. všechny druhy bříz a jeřábů)

    Příloha č. 29

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Převodní tabulky bonitních stupňů lesních dřevin

    (z absolutní výškové bonity - AVB, používané v LHP od r. 1991, do relativní bonity - RB, uplatňované v LHP do r. 1990 včetně)

    Příloha č. 29 Převodní tabulky bonitních stupňů lesních dřevin
    Skupiny dřevinVěkAbsolutní výškové bonity
    10121416182022242628303234363840
    Relativní výškové bonity
    Smrkdo 60--9776543321111-
    61-80--9876554321111-
    nad 80--9887654321111-
    Borovicedo 60-987654321111---
    61-80-987765321111---
    nad 80-988765431111---
    Jedledo 50----754321111111
    nad 50----865432111111
    Modříndo 50-987665421111---
    nad 50-987654321111---
    Douglaskacelý věk--------55555543
    Bukdo 80---876543211111-
    nad 80---87665431111-
    Dubdo 60-877654321111---
    61-80-987655421111---
    nad 80-987765421111---
    Jasancelý věk----333322111---
    Olšecelý věk----5543221-----
    Břízacelý věk-333332111------
    Osikacelý věk-333332111------
    Akátdo 5099987765--------
    nad 5098876654--------
    Topolcelý věk---99999876-----
    Habrdo 509987642---------
    nad 509986532---------

    V případě rozdílů mezi relativními bonitami uvedenými v hospodářské knize LHP/LHO a výsledkem převodu podle přílohy č. 29 se použijí hodnoty relativních bonit z této přílohy.

    Příloha č. 30

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin

    1. 1. skupina dřevin: SMRK
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      8080,8672,9463,7955,1247,3439,1832,4027,3322,11
      100108,2296,2384,8172,7161,4452,8045,2637,1531,19
      120121,19108,6595,8983,2270,2259,9450,3842,2834,47
    1. 2. skupina dřevin: JEDLE
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      80106,1293,3479,7367,9256,6047,2137,3828,0728,07
      100136,06120,33104,5990,7977,3964,6252,5042,0831,57
      120152,52137,48120,59104,8589,4376,0863,1851,2640,00
    1. 3. skupina dřevin: BOROVICE
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      8040,2135,1030,5828,1728,1728,1728,1728,1728,17
      10048,5743,1237,7532,6328,1728,1728,1728,1728,17
      12053,9647,7442,1636,5931,0528,1728,1728,1728,17
    1. 4. skupina dřevin: MODŘÍN
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      8059,8051,9445,0636,5730,6225,0619,9816,8916,89
      10072,4163,5155,4348,0139,8433,2626,2320,5116,89
      12081,5672,1663,1254,1546,3638,2530,8523,6317,66
    1. 5. skupina dřevin: DOUGLASKA
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      12345
      80106,3691,8777,8661,1746,14
      100133,12119,56104,2087,8069,52
      120146,37131,81119,47102,1581,92
    1. 6. skupina dřevin: BUK
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      10059,8653,8348,5543,5038,9334,4430,2426,3422,61
      12067,8661,1254,9248,9043,4738,1233,3928,6824,10
      14074,1366,5859,7152,9046,8540,6235,2529,9824,98
    1. 7. skupina dřevin: DUB
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      120130,65110,8092,7475,5563,0350,3340,4132,6324,82
      140143,14124,76105,8087,4570,4656,2644,2534,6026,67
      160147,39132,80114,8596,2877,9161,0146,5135,5726,55
    1. 8. skupina dřevin: JASAN
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123
      8051,8730,7115,29
      10057,0537,1817,68
      12059,2641,1920,33
    1. 9. skupina dřevin: OLŠE
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      12345
      6012,2812,2012,2012,2012,20
      8018,0714,3812,2012,2012,20
    1. 10. skupina dřevin: OSIKA
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123
      6012,8512,8512,85
      8017,3212,8512,85
    1. 11. skupina dřevin: AKÁT
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      6019,9017,0314,0211,298,886,856,746,746,74
      8025,5222,0118,6315,5712,619,927,616,746,74
    1. 12. skupina dřevin: TOPOL
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      4016,6214,7612,6210,758,627,045,935,935,93
      5028,8826,1123,0920,1417,2014,5511,719,527,21
    1. 13. skupina dřevin: BŘÍZA
      Příloha č. 30 Ceny (Kč/m2) mýtní výtěže Au v obmýtí u při zakmenění 1,0 podle skupin lesních dřevin
      Obmýtí
      u
      Bonitní stupeň (RVB)
      123
      6017,687,737,73
      8024,2411,347,73

      Zakmenění je poměr kruhových ploch nebo hektarových zásob skutečných a uvedených v růstových tabulkách, vyjádřený v desetinách.

      Mýtní výtěží Au je smýcená porostní zásoba.

      Obmýtí u je doba obmýtní, která je obdobím od založení do smýcení porostu ve věku jeho mýtní zralosti.

    Příloha č. 31

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Náklady (Kč/m2) na zajištěné kultury c podle skupin lesních dřevin

    Příloha č. 31 Náklady (Kč/m2) na zajištěné kultury c podle skupin lesních dřevin
    Skupina dřevinVěk porostuNáklady na zajištěnou kulturu c
    1.rok2.rok3.rok4.rok5.rok
    Smrk14,6416,7217,3517,6817,7517,75
    Jedle23,5125,5126,1826,6828,0728,07
    Borovice23,2126,5327,3428,1028,1728,17
    Modřín13,9415,9416,5016,8416,8916,89
    Douglaska18,3120,2320,7821,0121,6421,64
    Buk17,3118,8719,3819,6720,4420,44
    Dub20,1622,0722,4622,6623,1923,19
    Jasan11,3013,3114,2914,9315,2915,29
    Olše8,9510,8411,6012,1212,2012,20
    Osika9,2611,1611,9312,4812,8512,85
    Akát4,596,126,436,746,746,74
    Topol4,065,335,825,935,935,93
    Bříza5,516,907,327,627,737,73

    Příloha č. 32

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Věkové hodnotové faktory fa pro skupiny lesních dřevin při různém obmýtí

    1. 1. skupina dřevin: SMRK Obmýtí: 80
      Příloha č. 32 Věkové hodnotové faktory fa pro skupiny lesních dřevin při různém obmýtí
      Věk
      (roky)
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      1 – 50,0000,0000,0000,0000,0000,0000,0000,0000,000
      6 – 100,0880,0860,0850,0720,0640,0600,0530,0730,082
      11 – 200,1480,1480,1510,1440,1420,1240,1140,1420,160
      21 – 300,2440,2450,2520,2490,2520,2260,2140,2460,270
      31 – 400,3600,3620,3690,3690,3740,3470,3350,3650,393
      41 – 500,4920,4920,4980,5000,5050,4820,4710,4980,523
      51 – 600,6330,6330,6370,6390,6430,6270,6180,6380,659
      61 – 700,7800,7790,7810,7830,7850,7770,7710,7830,797
      71 – 790,9280,9270,9270,9280,9280,9270,9250,9280,933
      80 a více1,0001,0001,0001,0001,0001,0001,0001,0001,000
    1. 1. skupina dřevin: SMRK Obmýtí: 100
      Příloha č. 32 Věkové hodnotové faktory fa pro skupiny lesních dřevin při různém obmýtí
      Věk
      (roky)
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      1 – 50,0000,0000,0000,0000,0000,0000,0000,0000,000
      6 – 100,0690,0670,0660,0570,0500,0470,0420,0570,066
      11 – 200,1160,1160,1180,1130,1110,0980,0900,1120,128
      21 – 300,1930,1920,1970,1950,1970,1780,1680,1940,217
      31 – 400,2850,2830,2890,2890,2930,2730,2620,2880,315
      41 – 500,3880,3860,3900,3920,3950,3800,3690,3920,420
      51 – 600,5000,4960,4990,5010,5030,4940,4840,5030,529
      61 – 700,6160,6110,6120,6140,6150,6120,6040,6170,640
      71 – 800,7320,7270,7270,7270,7270,7300,7240,7320,749
      81 – 900,8450,8400,8390,8400,8390,8440,8410,8440,855
      91 – 990,9510,9490,9480,9480,9470,9510,9500,9500,954
      100 a více1,0001,0001,0001,0001,0001,0001,0001,0001,000
    1. 1. skupina dřevin: SMRK Obmýtí: 120
      Příloha č. 32 Věkové hodnotové faktory fa pro skupiny lesních dřevin při různém obmýtí
      Věk
      (roky)
      Bonitní stupeň (RVB)
      123456789
      1 – 50,0000,0000,0000,0000,0000,0000,0000,0000,000
      6 – 100,0600,0570,0560,0480,0420,0410,0360,0490,057
      11 – 200,1010,0990,1000,0950,0930,0840,0770,0950,111
      21 – 300,1660,1640,1670,1650,1650,1540,1440,1650,188
      31 – 400,2460,2410,2440,2440,2450,2360,2260,2460,273
      41 – 500,3350,3280,3300,3310,3310,3280,3180,3350,364
      51 – 600,4310,4220,4220,4230,4220,4260,4170,4300,458
      61 – 700,5310,5200,5180,5180,5150,5280,5200,5280,554
      71 – 800,6320,6190,6140,6140,6090,6300,6240,6260,649
      81 – 900,7290,7160,7100,7090,7030,7280,7240,7210,740
      91 – 1000,8210,8080,8020,8010,7940,8200,8180,8120,826
      101 – 1100,9020,8930,8880,8870,8810,9020,9010,8950,904
      111 – 1190,9710,9670,9650,9650,9620,9710,9710,9680,971
      120 a více1,0001,0001,0001,0001,0001,0001,0001,0001,000
    1. 2. skupina dřevin: JEDLE Obmýtí: 80