Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP CHAT
FGHI
IIIIIIIIIIII
1Základy včetně zemních prací0,0770,0840,0580,0640,0840,0930,0820,092
2Podezdívka0,040-0,037-0,039-0,040-
3Svislé konstrukce0,2740,2920,2540,2730,2840,3040,2800,303
4Stropy0,1020,1200,0930,1040,1020,1140,1010,123
5Zastřešení mimo krytinu0,0700,0690,0920,0900,0630,0620,0720,070
6Krytiny střech0,0500,0490,0420,0410,0410,0420,0500,049
7Klempířské konstrukce0,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,008
8Úprava povrchů0,1010,0940,0930,0840,0920,0840,1010,093
9Schodiště0,0120,0230,0210,043----
10Dveře0,0320,0310,0320,0310,0310,0300,0320,031
11Okna0,0510,0500,0520,0510,0510,0500,0510,050
12Podlahy0,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0410,040
13Vytápění0,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0320,031
14Elektroinstalace0,0320,0310,0310,0300,0310,0300,0300,029
15Rozvod vody--0,0180,0170,0180,017--
16Zdroj teplé vody--------
17Rozvod propan - butanu--0,0030,0030,0030,003--
18Kanalizace--0,0170,0160,0170,016--
19Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0030,003
20Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0200,019
21Vnitřní hygienické vybavení0,0280,0260,0230,0220,0230,0220,0290,027
22Ostatní0,0270,0300,0300,0300,0180,0330,0280,032

I - Chaty nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Chaty podsklepené

Tabulka č. 5

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
ABCD
IIIIIIIIIIII
1Základy0,0620,0710,0710,0830,0640,0740,080,092
2Obvodové stěny0,3040,3220,3180,3360,3030,3210,3130,332
3Stropy0,1930,2060,1980,220,1940,2110,2180,239
4Krov (podhled x)0,1080,0930,073x)0,062x)0,0980,085--
5Krytina0,0690,0570,0810,0710,0680,0560,1120,09
6Klempířské konstrukce0,0190,0160,0170,0150,0180,0160,0160,015
7Úpravy povrchů0,0490,0570,0610,070,0490,0580,0630,072
8Schodiště0,0380,046--0,0370,043--
9Dveře0,0310,0230,030,0210,0290,020,0380,026
10Okna0,010,0120,0110,0130,0120,0140,0130,014
11Podlahy0,0680,0630,0820,070,080,0680,0970,085
12Elektroinstalace0,0490,0340,0580,0390,0480,0340,050,035
Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
EFG
IIIIIIIII
1Základy0,0770,0880,0830,0940,1220,137
2Obvodové stěny0,2740,2900,3190,3390,310,329
3Stropy0,2020,220,2120,234--
4Krov (podhled x)0,1090,090--0,3350,33
5Krytina0,0680,0550,1110,0860,1280,105
6Klempířské konstrukce0,0180,0160,0160,0150,0420,032
7Úpravy povrchů0,0520,0640,060,070,0630,067
8Schodiště0,0360,042----
9Dveře0,030,0220,0370,025--
10Okna0,0130,0140,0140,014--
11Podlahy0,0820,0710,1080,092--
12Elektroinstalace0,0390,0280,040,031--

I - Vedlejší stavby nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy

II - Vedlejší stavby podsklepené

Tabulka č. 6

CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ
Číslo položkyKonstrukce a
vybavení
Typ garáže
ABC
nepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepené
1Základy0,0600,0710,0620,0780,0820,093
2Obvodové stěny0,2890,2970,3010,3270,3380,342
3Stropy0,1910,2150,2620,276--
4Krov0,1000,092--0,1620,169
5Krytina0,0680,0530,0570,0430,0820,092
6Klempířské konstrukce0,0190,0170,0290,0260,0190,017
7Úpravy povrchů0,0510,0580,0480,0540,0630,068
8Dveře0,0230,0180,0270,0140,0360,029
9Okna0,0130,0110,0140,0120,0160,013
10Vrata0,0600,0520,0680,0440,0620,049
11Podlahy0,0680,0730,0720,0800,1400,128
12Elektroinstalace0,0580,0430,0600,046--

Tabulka č. 7

PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ

Tabulka č. 5 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 CENOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ Tabulka č. 7 PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ
Číslo položkyNázevPředpokládaná životnost v letech
1Základy včetně zemních prací150 - 200
2Svislé konstrukce80 - 200
3Stropy80 - 200
4Zastřešení mimo krytinu70 - 150
5Krytiny, střecha40 - 80
6Klempířské konstrukce30 - 80
7Úpravy vnitřních povrchů50 - 80
8Úpravy vnějších povrchů30 - 60
9Vnitřní obklady keramické30 - 50
10Schody80 - 200
11Dveře50 - 80
12Vrata30 - 50
13Okna50 - 80
14Povrchy podlah15 - 80
15Vytápění20 - 50
16Elektroinstalace25 - 50
17Bleskosvod30 - 50
18Vnitřní vodovod20 - 50
19Vnitřní kanalizace30 - 60
20Vnitřní plynovod20 - 50
21Ohřev teplé vody20 - 40
22Vybavení kuchyní15 - 30
23Vnitřní hygienická zařízení včetně WC30 - 60
24Výtahy30 - 50
25Ostatní-
26Instalační prefabrikáty (jádra)15 - 25

Příloha č. 22

k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

Míra kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem

Příloha č. 22 Míra kapitalizace pro oceňování nemovitých věcí a majetkových práv výnosovým způsobem
Číslo polož.Typ stavby*Název položkyMíra kapitalizace v % pro
BudovyHalyBudovyHaly
1LE,F,GNemovité věci pro výrobu7,59,5
2RINemovité věci pro garážování1110
3HCNemovité věci pro obchod78
4FDNemovité věci pro administrativu6,5
5I,GDNemovité věci pro hromadné ubytování a stravování (např. hotely), ostatní ubytování7,5
6PHNemovité věci pro dopravu, spoje7
7CANemovité věci pro školství8
8DANemovité věci pro kulturu7
9ADNemovité věci pro zdravotnictví8
10Z, OK,LNemovité věci pro zemědělství67,5
11SJNemovité věci pro skladování66,5
12EBNemovité věci pro sport77
13J-Bytové domy typové5,5-
14K-Bytové domy netypové4,5-
15-Rodinné domy4,5
16-Ostatní nemovité věci neuvedené8
17-Majetková práva, není-li dále uvedeno jinak10
18-Pozemky nezastavěné, které nejsou v jednotném funkčním celku, zatížené věcným břemenem10
  • * Pro ocenění pozemku zatíženého právem stavby a práva stavby se použije míra kapitalizace podle druhu stavby, která odpovídá právu stavby.
  • Pro ocenění věcných břemen se použije míra kapitalizace podle druhu nemovité věci, kterou věcné břemeno zatěžuje, kromě věcných břemen pro technickou infrastrukturu, u nichž činí 10 %.

    V případě zatížení stavby věcným břemenem se použije míra kapitalizace pro tuto stavbu. Pro ocenění závady na nemovité věci se použije míra kapitalizace podle druhu zatížené nemovité věci.

    U zastavěného pozemku nebo pozemku v jednotném funkčním celku zatíženého věcným břemenem se použije míra kapitalizace podle druhu hlavní stavby. Je-li na pozemku více hlavních staveb, které nejsou společně využívané, postupuje se podle § 48a odst. 1 písm. c).

    Míru kapitalizace lze v odůvodněných případech zvýšit až o 0,5 %.

    U staveb oceňovaných podle § 31 odst. 1 písm. b) a c) se k příslušné míře kapitalizace připočte 0,1 až 0,5 % na pokrytí zvýšeného rizika spojeného s docílením pronájmu celkové podlahové plochy.

    U staveb s víceúčelovým užitím, pokud byla míra kapitalizace stanovena podle převažujícího účelu užití, lze odlišnou míru kapitalizace příslušející zbylé části zohlednit ve zvýšení nebo snížení stanovené kapitalizace o 0,1 až 0,5 %.

    Výše celkové úpravy míry kapitalizace může činit nejvýše 0,5 %.

    Příloha č. 22a

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury
    Umístění vedení na silničním pozemkuHodnota koeficientu míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci* (ku) pro plochy zatížené věcným břemenem pro technickou infrastrukturu
    Šířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je větší než 1 metrŠířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je větší 0,5 metru až 1 metr včetněŠířka zatížené plochy technickou infrastrukturou je menší než 0,5 metru včetně
    Vložení do komunikace, protlak24125
    Vložení do krajnice115,52
    Vložení do chodníku52,52
    Vložení do pomocného silničního pozemku422
    Překop komunikace604020
  • * Hodnotu koeficientu míry užitku lze zvýšit nebo snížit až o 30 % v návaznosti na druh komunikace a její polohu v obci.
  • Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku Tabulka č. 2
    Prostorové umístěníObjekty a vedení technické infrastrukturyHodnota koeficientu míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci podle druhu pozemku koi
    Stavební pozemek*Pozemní komunikaceZemědělský pozemekLesní pozemekVodní plochaJiný pozemek
    Nadzemní vedeníEl. vedení v napěťové hladině nad 110 kV (včetně podpěrných bodů)1,001,001,001,001,000,25
    Elektrická vedení v napěťové hladině do 110 kV včetně
    (včetně podpěrných bodů)
    0,250,250,250,750,100,25
    Plynovody o tlaku nad 40 bar--1,00-1,000,25
    Plynovody o tlaku do 40 bar včetně0,75-0,75-0,100,25
    Rozvodné tepelné zařízení1,000,251,001,000,100,25
    Vodovodní řady, kanalizační stoky-----0,25
    Telekomunikační síť0,250,100,100,100,100,25
    Podzemní vedeníEl. vedení v napěťové hladině nad 110 kV1,000,101,001,001,000,25
    Elektrická vedení v napěťové hladině do 110 kV včetně0,50,100,250,750,250,25
    Plynovody o tlaku nad 40 bar1,000,101,001,001,000,25
    Plynovody o tlaku do 40 bar včetně0,500,100,250,750,250,25
    Rozvodné tepelné zařízení0,500,100,250,750,250,25
    Vodovodní řady, kanalizační stoky0,500,100,250,750,250,25
    Telekomunikační síť0,400,100,100,400,250,25
    Podzemní objekty1,00
    Nadzemní objekty1,00
  • * Stavební pozemek s výjimkou pozemku s pozemní komunikací.
  • Nadzemní objekt (např. trafostanice, regulační stanice, předávací stanice, kotelny, věže, technologické kontejnery, podpěrný bod pro TI /mimo elektrická vedení/, vodojemy, úpravny vody).

    Nadzemní vedení (např. nadzemní vedení přenosové, přepravní a distribuční soustavy, rozvodného tepelného zařízení, sítí elektronických komunikací).

    Podzemní vedení (např. podzemní vedení přenosové, přepravní a distribuční soustavy, rozvodného tepelného zařízení, vodovodů, kanalizací, sítí elektronických komunikací).

    Podzemní objekt (např. podzemní trafostanice a regulační stanice, šachty, předávací stanice, vodojemy).

    Tabulka č. 3

    Příloha č. 22a Koeficienty míry užitku a omezení vlastníka nemovité věci pro zjednodušené ocenění věcných břemen technické infrastruktury Koeficienty míry užitku a míry omezení vlastníka nemovité věci pro věcná břemena pro technickou infrastrukturu podle druhu technické infrastruktury, prostorového umístění vedení a druhu pozemku Tabulka č. 2 Tabulka č. 3
    Věk oprávněného z věcného břemene (v letech)Průměrný počet let dalšího trvání věcného břemene n (roky)
    Do 16 včetně71
    17-2956
    30-4045
    41-4935
    50-5628
    57-6022
    61-6916
    70-7811
    79-896
    90 a více2

    Příloha č. 23

    k vyhlášce č. 441/2013 Sb.

    Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu.

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1
    Označení skupinyCHARAKTERISTIKA SKUPIN DLE ANALÝZY ROZVOJE NEMOVITÉ VĚCI
    Změny okolí a podmínek s dopadem na výnosnost nebo na poptávkuRozvojové možnosti nemovité věci
    As pozitivním dopademano
    Bne
    Cbez zásadních změn - stabilizovaná oblastano
    Dne
    Es negativním dopademano
    Fne

    Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 23 Zatřídění nemovité věci do skupiny podle analýzy jejího rozvoje pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1 Určení ceny nemovité věci kombinací nákladového a výnosového způsobu Tabulka č. 2
    Označení skupinyVÝPOČET CENY NEMOVITÝCH VĚCÍ KOMBINACÍ NÁKLADOVÉHO A VÝNOSOVÉHO ZPŮSOBU
    CV ≤ CNCV > CN
    Pro budovy a halyPro budovy typu J a KPro budovy ostatních typů a haly
    ACV + 0,40 RCV × 1,15CV × 1,15
    B, CCV + 0,20 RCV × 1,05CV × 1,10
    D, ECV + 0,10RCVCV × 1,05
    FCVCV × 0,85CV

    kde

    R = |CV - CN|,

    CV - cena stavby zjištěná výnosovým způsobem,

    CN - cena stavby zjištěná nákladovým způsobem.

    V analýze rozvoje nemovité věci se posuzuje schopnost nemovité věci přizpůsobit se předpokládaným změnám okolí a podmínek, které mohou výrazně ovlivnit výnosnost nebo poptávku po nemovité věci.

    1. • Změnami okolí a podmínek se rozumějí budoucí změny charakteru okolní zástavby v návaznosti na územní plán, realizace staveb v okolí posuzované nemovité věci s výrazným dopadem na její výnosnost nebo prodejnost (např. objekty občanské vybavenosti, dopravní a průmyslové stavby, stanice metra, otvírka těžebního území a jiné), fiskální a dotační politika státu, cenové regulace, a jiné.
    2. • Rozvojovými možnostmi nemovité věci se rozumí posouzení, zda stávající využití odpovídá jejímu nejlepšímu a nejvyššímu využití, zda stavebně technické parametry stavby odpovídají požadavkům vyplývajícím z předpokládaných změn, případně zda je možná její změna (např. stavebními úpravami, změnou účelu užití stavby), aby se zachovala nebo zvýšila výnosnost nemovité věci, u pozemků posouzení možnosti další zástavby, a jiné.
    3. • Nemovitá věc, u které je růst pachtovného či nájemného zaručen polohou nemovité věci (např. umístění v centru obce nebo jiné významné lokalitě), se zařadí do skupiny A. Jiné zařazení lze pouze na základě průkazného doložení negativních změn v okolí.
    4. • Zatřídění do skupin je nutno zdůvodnit.

    Příloha č. 24

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku
    Kraj v členění na okresy, vyjmenované obce, nebo oblasti některých obcí*Základní cena vyjmenované obce, okresu, nebo oblasti (Kč/m3)
    Hlavní město Praha
    Praha – oblast 1*29 101
    Praha – oblast 2*11 303
    Praha – oblast 3*10 912
    Praha – oblast 4*11 272
    Praha – oblast 5*13 279
    Praha – oblast 6*13 490
    Praha – oblast 7*9 744
    Praha – oblast 8*11 367
    Praha – oblast 9*10 368
    Praha – oblast 10*10 967
    Praha – oblast 11*10 348
    Praha – oblast 12*11 758
    Praha – oblast 13*9 266
    Praha – oblast 14*8 904
    Praha – oblast 15*12 513
    Praha – oblast 16*9 022
    Praha – oblast 17*8 730
    Praha – oblast 18*9 637
    Praha – oblast 19*8 697
    Praha – oblast 20*10 706
    Praha – oblast 21*13 731
    Středočeský kraj
    Benešov5 901
    Beroun6 206
    Kladno6 188
    Kolín5 346
    Kutná Hora4 646
    Mělník5 305
    Mladá Boleslav6 120
    Nymburk5 078
    Poděbrady5 738
    Praha – východ**9 162
    Praha – západ**10 186
    Příbram5 112
    Rakovník4 791
    10 001 – 50 000 obyvatel5 562
    2 001 – 10 000 obyvatel5 135
    do 2 000 obyvatel4 538
    Jihočeský kraj
    České Budějovice6 116
    Český Krumlov5 231
    Jindřichův Hradec4 645
    Písek4 838
    Prachatice4 346
    Strakonice4 357
    Tábor5 010
    2 001 – 10 000 obyvatel4 274
    do 2 000 obyvatel3 757
    Plzeňský kraj
    Plzeň – oblast 1*6 719
    Plzeň – oblast 2*6 303
    Plzeň – oblast 3*6 036
    Domažlice3 947
    Klatovy3 752
    Rokycany4 997
    Tachov4 444
    10 001 – 50 000 obyvatel4 147
    2 001 – 10 000 obyvatel4 325
    do 2 000 obyvatel3 573
    Karlovarský kraj
    Karlovy Vary – oblast 1*5 812
    Karlovy Vary – oblast 2*5 085
    Karlovy Vary – oblast 3*5 019
    Karlovy Vary – oblast 4*4 649
    Cheb4 212
    Františkovy Lázně4 085
    Mariánské Lázně4 148
    Sokolov4 128
    10 001 – 50 000 obyvatel3 797
    2 001 – 10 000 obyvatel3 266
    do 2 000 obyvatel3 262
    Ústecký kraj
    Děčín3 854
    Chomutov4 796
    Litoměřice4 791
    Louny4 474
    Most4 821
    Teplice4 441
    Ústí nad Labem4 098
    10 001 – 50 000 obyvatel3 777
    2 001 – 10 000 obyvatel3 567
    do 2 000 obyvatel3 435
    Liberecký kraj
    Česká Lípa4 406
    Jablonec nad Nisou5 375
    Liberec5 505
    Semily3 737
    10 001 – 50 000 obyvatel4 299
    2 001 – 10 000 obyvatel4 059
    do 2 000 obyvatel3 626
    Královéhradecký kraj
    Hradec Králové6 377
    Jičín3 860
    Náchod3 556
    Rychnov nad Kněžnou4 306
    Trutnov4 175
    10 001 – 50 000 obyvatel3 262
    2 001 – 10 000 obyvatel2 481
    do 2 000 obyvatel2 821
    Pardubický kraj
    Chrudim5 181
    Pardubice5 863
    Svitavy3 785
    Ústí nad Orlicí3 420
    10 001 – 50 000 obyvatel3 580
    2 001 – 10 000 obyvatel3 882
    do 2 000 obyvatel3 455
    Kraj Vysočina
    Havlíčkův Brod4 924
    Jihlava5 586
    Pelhřimov4 053
    Třebíč4 669
    Žďár nad Sázavou4 893
    10 001 – 50 000 obyvatel4 037
    2 001 – 10 000 obyvatel3 571
    do 2 000 obyvatel3 330
    Jihomoravský kraj
    Brno – oblast 1*8 531
    Brno – oblast 2*8 566
    Brno – oblast 3*8 612
    Brno – oblast 4*7 975
    Brno – oblast 5*8 428
    Brno – oblast 6*8 334
    Brno – oblast 7*7 499
    Brno – oblast 8*7 627
    Brno – oblast 9*7 847
    Blansko5 728
    Břeclav4 968
    Hodonín4 992
    Vyškov4 842
    Znojmo4 438
    10 001 – 50 000 obyvatel4 953
    2 001 – 10 000 obyvatel4 816
    do 2 000 obyvatel4 215
    Olomoucký kraj
    Jeseník3 610
    Olomouc5 838
    Prostějov4 299
    Přerov4 052
    Šumperk3 959
    10 001 – 50 000 obyvatel3 637
    2 001 – 10 000 obyvatel3 436
    do 2 000 obyvatel3 287
    Zlínský kraj
    Kroměříž3 833
    Luhačovice3 953
    Uherské Hradiště4 250
    Vsetín4 313
    Zlín5 422
    10 001 – 50 000 obyvatel3 986
    2 001 – 10 000 obyvatel3 534
    do 2 000 obyvatel3 368
    Moravskoslezský kraj
    Ostrava – oblast 1*4 045
    Ostrava – oblast 2*4 025
    Ostrava – oblast 3*3 955
    Ostrava – oblast 4*4 134
    Ostrava – oblast 5*4 011
    Ostrava – oblast 6*4 264
    Ostrava – oblast 7*4 480
    Ostrava – oblast 8*4 436
    Ostrava – oblast 9*6 532
    Ostrava – oblast 10*4 371
    Ostrava – oblast 11*4 188
    Ostrava – oblast 12*5 152
    Bruntál3 388
    Frýdek-Místek4 652
    Havířov3 908
    Karviná3 466
    Nový Jičín4 158
    Opava4 574
    10 001 – 50 000 obyvatel3 781
    2 001 – 10 000 obyvatel3 651
    do 2 000 obyvatel3 356
  • * Rozdělení obcí Prahy, Brna, Plzně, Ostravy a Karlových Varů na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.
  • ** Základní ceny platí pro všechny obce v okrese bez ohledu na počet obyvatel.
  • Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2

    Příloha č. 24 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rodinného domu, rekreační chalupy nebo rekreačního domku Index konstrukce a vybavení rodinných domů, rekreačních chalup a domků
    ZnakKvalitativní pásma
    ViNázev znakuČísloPopis pásmaHodnota
    Vi
    12345
    0Typ stavbya)I.Nepodsklepený nebo podsklepený do poloviny zastavěné plochy 1.NP
    - se šikmou nebo strmou střechou
    A;B;E;F;CH;I;L;M
    II.Nepodsklepený nebo podsklepený do poloviny zastavěné plochy 1.NP
    - s plochou střechou
    A;B;E;F;CH;I;L;M
    III.Podsklepený - se šikmou nebo strmou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    IV.Podsklepený - s plochou střechouC;D;G;H;J;K;N;O
    1Druh stavbyI.Rekreační chalupa a rekreační domek-0,02
    II.Dvojdomek, dům řadový-0,01
    III.Samostatný rodinný dům0
    2Provedení obvodových stěnb)I.Na bázi dřevní hmoty – nezateplené; zdivo smíšené nebo kamenné-0,08
    II.Železobetonová konstrukce – nezateplená-0,01
    III.Zdivo cihelné nebo tvárnicové0
    IV.Dřevostavby (novostavby) a stavby zateplené0,04
    VEkologické stavby, nízkoenergetické a pasivní domy atd.0,10
    3Tloušťka obvod. stěnI.méně jak 45 cm-0,02
    II.45 cm0
    III.více jak 45 cm0,03
    4Podlažnostc)I.Hodnota 10
    II.Hodnota více jak 1 do 2 včetně0,01
    III.Hodnota větší než 20,02
    5Napojení na sítě (přípojky)I.Žádné nebo pouze přípojka elektrické energie-0,10
    II.Přípojka elektro, studna na pozemku-0,05
    III.Přípojka elektro, voda a odkanalizování do žumpy nebo septiku0
    IV.Přípojka elektro, voda, napojení na veřejnou kanalizaci nebo domovní čistírna0,04
    V.Přípojka elektro, voda, kanalizace a plyn nebo propan butan0,08
    6Způsob vytápění stavbyI.Lokální na tuhá paliva-0,08
    II.Lokální vytápění elektrikou nebo plynem-0,04
    III.Ústřední, etážové, dálkové0
    IV.V převažující části vytápění podlahové, teplovzdušné vytápění0,05
    V.Ostatní druhy vytápění (např. solární, tepelná čerpadla, stěn. vytápění)0,06 až 0,10
    7Základní příslušenstvíd)I.Bez základního příslušenství nebo pouze suchý záchod, chemické WC-0,10
    II.Pouze částečné ve stavbě nebo úplné podstandardní nebo mimo stavbu-0,05
    III.Úplné - standardní provedení0
    IV.Úplné nadstandardní nebo více základních příslušenství standardního provedení, popřípadě prádelna0,05
    V.Více základních příslušenství nadstandardního provedení0,06 až 0,10
    8Ostatní vybaveníI.Bez dalšího vybavení0
    II.Např. sauna, centrální vysavač, zimní zahrada, vířivé vany, vnitřní bazén0,01 až 0,25
    9Venkovní úpravyI.Zanedbatelného rozsahu-0,05
    II.Minimálního rozsahu-0,03
    III.Standardního rozsahu a provedení0
    IV.Většího rozsahu nebo nadstandardní provedení0,04
    V.Nadstandardní provedení a rozsah0,05
    10Vedlejší stavby tvořící příslušenstvíI.Snižující hodnotu-0,01 až -0,03
    II.Bez vedlejších staveb nebo jejich celkové zastavěné ploše nad 25 m2 0
    III.Standardní příslušenství - vedlejší stavby celkem do 25 m20,05 až 0,10
    11Pozemky ve funkčním celku se stavbouI.Bez pozemku (nebo pouze zastavěné stavbou) nebo do 300 m2-0,01
    II.Od 300 m2 do 800 m2 celkem0
    III.Nad 800 m2 celkem0,01
    12Kritérium jinde neuvedenéI.Významně snižující cenu-0,06 až -0,10
    II.Mírně snižující cenu-0,01 až -0,05
    III.Bez vlivu na cenu0
    IV.Mírně zvyšující cenu0,01až 0,05
    V.Významně zvyšující cenu0,06 až 0,10
    13Stavebně-technický stavI.Stavba ve výborném stavu1,05*
    II.Stavba v dobrém stavu s pravidelnou údržbou1,00*
    III.Stavba se zanedbanou údržbou – (předpoklad provedení menších stavebních úprav)0,85*
    IV.Stavba ve špatném stavu – (předpoklad provedení rozsáhlejších stavebních úprav)0,65*
    V.Stavba ve špatném stavu – (nutná rekonstrukce i konstrukcí dlouhodobé životnosti)0,40*
    Index konstrukce a vybavení:
  • a) Typ stavby se určí začleněním do kvalitativního pásma a výběrem písmene ze sloupce 5 odpovídajícího typu dle přílohy č. 11.
  • b) Začlenění se provede podle převažující svislé obvodové konstrukce nadzemních podlaží. Nelze-li ji pří více druzích určit, pak se pro výpočet použije hodnota konstrukce příslušející kvalitativnímu pásmu nejvyššího čísla z vyskytujících se druhů konstrukcí.
  • c) Podlažností pro účely této vyhlášky se rozumí podíl celkové zastavěné plochy všech podlaží stavby a zastavěné plochy 1.NP – nutno doložit výpočtem.
  • d) Základním příslušenstvím pro účely této vyhlášky se rozumí koupelna (vana nebo sprchovací kout, umyvadlo) a splachovací záchod.
  • * Hodnota kvalitativního pásma se násobí koeficientem s, který se vypočte podle vzorce

    s = 1 – 0,005 × y,

    1. kde
    2. y................stáří stavby v rocích,
    3. 1 a 0,005 ......konstanty

    Přitom platí, že nejnižší hodnotou koeficientu s je 0,6.

  • Je-li stavba po celkové rekonstrukci, pak za stáří stavby pro stanovení hodnoty koeficientu s se považuje počet let od kolaudace této rekonstrukce plus 15 let. Za celkovou rekonstrukci se pro tento účel považuje stavba, u níž došlo ke změně alespoň 60 % objemových podílů prvků konstrukcí a vybavení. K celkové rekonstrukci starší 50 ti let se nepřihlíží.

    Je-li stavba s nástavbou, přístavbou, popřípadě se stavebními úpravami, jejichž objemové podíly ze stavby činí alespoň 50 % a které by se podle stáří zařadily do jiné kategorie oproti původní části stavby, lze hodnotu koeficientu s, příslušejícího původní stavbě, zvýšit o hodnotu 0,01 až 0,1.

    Zařazení do kvalitativního pásma jednotlivých znaků musí vyplývat z popisu stavby. Pokud stavba nesplňuje v hodnoceném znaku všechna kritéria jednotlivých kvalitativních pásem, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma.

    Příloha č. 25

    Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty

    Tabulka č. 1

    Příloha č. 25 Základní ceny za m3 obestavěného prostoru rekreační chaty nebo zahrádkářské chaty
    Kraj v členění na skupiny obcí podle počtu obyvatel, nebo vyjmenované oblastiZákladní cena skupiny obcí, nebo oblasti (Kč/m3)
    Hlavní město Praha
    Praha – oblast 1-
    Praha – oblast 2-
    Praha – oblast 3-
    Praha – oblast 48 608
    Praha – oblast 56 599
    Praha – oblast 68 600
    Praha – oblast 77 113
    Praha – oblast 87 079
    Praha – oblast 96 683
    Praha – oblast 106 004
    Praha – oblast 115 965
    Praha – oblast 1212 374
    Praha – oblast 138 786
    Praha – oblast 143 902
    Praha – oblast 1511 425
    Praha – oblast 165 944
    Praha – oblast 179 277
    Praha – oblast 188 935
    Praha – oblast 196 407
    Praha – oblast 206 677
    Praha – oblast 2110 371
    Středočeský kraj
    nad 50 000 obyvatel2 324
    10 001 – 50 000 obyvatel4 323
    2 001 – 10 000 obyvatel6 300
    do 2 000 obyvatel7 919
    Jihočeský kraj
    nad 50 000 obyvatel4 521
    10 001 – 50 000 obyvatel2 808
    2 001 – 10 000 obyvatel4 868
    do 2 000 obyvatel6 953
    Plzeňský kraj
    nad 50 000 obyvatel3 546
    10 001 – 50 000 obyvatel3 125
    2 001 – 10 000 obyvatel5 594
    do 2 000 obyvatel6 650
    Karlovarský kraj
    nad 50 000 obyvatel-
    10 001 – 50 000 obyvatel2 679
    2 001 – 10 000 obyvatel2 638
    do 2 000 obyvatel4 697
    Ústecký kraj
    nad 50 000 obyvatel2 176
    10 001 – 50 000 obyvatel2 714
    2 001 – 10 000 obyvatel3 242
    do 2 000 obyvatel4 705
    Liberecký kraj
    nad 50 000 obyvatel3 632
    10 001 – 50 000 obyvatel5 857
    2 001 – 10 000 obyvatel4 446
    do 2 000 obyvatel6 954
    Královéhradecký kraj
    nad 50 000 obyvatel4 459
    10 001 – 50 000 obyvatel5 021
    2 001 – 10 000 obyvatel3 967
    do 2 000 obyvatel7 656
    Pardubický kraj
    nad 50 000 obyvatel2 733
    10 001 – 50 000 obyvatel3 192
    2 001 – 10 000 obyvatel4 555
    do 2 000 obyvatel5 202
    Kraj Vysočina
    nad 50 000 obyvatel1 807
    10 001 – 50 000 obyvatel2 734
    2 001 – 10 000 obyvatel3 315
    do 2 000 obyvatel5 670
    ​Jihomoravský kraj
    Brno – oblast 1-
    Brno – oblast 24 407
    Brno – oblast 33 630
    Brno – oblast 45 192
    Brno – oblast 53 449
    Brno – oblast 64 857
    Brno – oblast 74 344
    Brno – oblast 86 898
    Brno – oblast 93 792
    nad 10 000 obyvatel2 879
    2 001 – 10 000 obyvatel4 476
    do 2 000 obyvatel6 389
    Olomoucký kraj
    nad 50 000 obyvatel4 563
    10 001 – 50 000 obyvatel3 219
    2 001 – 10 000 obyvatel4 365
    do 2 000 obyvatel5 282
    Zlínský kraj
    nad 50 000 obyvatel4 762
    10 001 – 50 000 obyvatel2 397
    2 001 – 10 000 obyvatel4 059
    do 2 000 obyvatel5 396
    Moravskoslezský kraj
    nad 50 000 obyvatel3 539
    10 001 – 50 000 obyvatel3 832
    2 001 – 10 000 obyvatel4 270
    do 2 000 obyvatel5 380

    Rozdělení obcí Prahy a Brna na oblasti je uvedeno v příloze č. 2.

    Index konstrukce a vybavení rekreačních a zahrádkářských chat

    Hodnocené znaky, charakteristiky kvalitativních pásem a jejich hodnoty

    Tabulka č. 2