vyhlášené znění

NA DŮKAZ ČEHOŽ každá ze smluvních stran této Smlouvy podepsala tuto Smlouvu o záruce prostřednictvím svého oprávněného signatáře v příslušný níže uvedený den.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Příloha 1

Seznam adres pro účely článku 10

Příloha 1 Seznam adres pro účely článku 10
BELGICKÉ KRÁLOVSTVÍ:Service Public Fédéral Finances
Administration de la Trésorerie
Questions Financières Internationales et Européennes
30, avenue des Arts
B-1040 Bruxelles
BULHARSKÁ REPUBLIKA
ČESKÁ REPUBLIKA:Ministerstvo Financí
Evropská unie a mezinárodní vztahy
Letenská 15
CZ -118 10 Praha 1
DÁNSKÉ KRÁLOVSTVÍ:Udenrigsministeriet
Asiatisk Plads 2
DK - 1448 - Copenhagen K
SPOLKOVÁ REPUBLIKA NĚMECKO:Bundesministerium der Finanzen,
Referat EA2
Wilhelmstrasse 97
D-10117 Berlin
ESTONSKÁ REPUBLIKA:
ŘECKÁ REPUBLIKA:Ministry of Economy and Finance,
General Accounting Office of the State
25th Directorate
25, Panepistimiou str
GR-10165 Athens
ŠPANĚLSKÉ KRÁLOVSTVÍ:Ministerio de Economía y Hacienda,
Dirección General del Tesoro y Política Financiera,
Servicio de Avales
Paseo del Prado, Num. 6,
E-28014 Madrid
FRANCOUZSKÁ REPUBLIKA:Ministère de l’économie, des finances et de l’indu:
Direction du Trésor,
139, rue de Bercy,
Code Télédoc 559
F-75572 Paris Cedex 12
IRSKO:Department of Finance
International Financial Institutions Section
South Block
Government Buildings
Upper Merrion Street
Ireland - Dublin 2
ITALSKÁ REPUBLIKA:Ministero dell’Economia e delle Finanze,
Dipartimento del Tesoro,
Rapporti Finanziari Internazionaii - Ufficio XI
Via XX Settembre, 97,
I -00187 Rome
KYPERSKÁ REPUBLIKA:
LITEVSKÁ REPUBLIKA:
LUCEMBURSKÉ VELKOVÉVODSTVÍ:Ministère des Finances,
3, rue de la Congrégation,
L-2931 Luxembourg
MAĎARSKÁ REPUBLIKA:
MALTA:
NIZOZEMSKÉ KRÁLOVSTVÍ:Ministerie van Financiën,
Prinses Beatrixlaan 512
NL-2511 CW Den Haag
The Netherlands
RAKOUSKÁ REPUBLIKA:Wirtschaftspolitik EU
Angelegenheiten und Internationale Finanzinstitutionen
Bundesministerium für Finanzen,
Hintere Zollamtsstrasse 2b
A-1030 Wien
POLSKÁ REPUBLIKA:
PORTUGALSKÁ REPUBLIKA:Ministério das Finanças,
Direcçāo Geral do Tesouro
Rua da Alfāndega, 5-1° andar
P-1194 Lisboa
RUMUNSKO:
REPUBLIKA SLOVINSKO:
SLOVENSKÁ REPUBLIKA:
FINSKÁ REPUBLIKA:Ulkoasiainministeriö
Department for Development Policy
Unit for General Development Policy and Planning
Katajanokanlaituri 3
FIN - 00161 Helsinki
ŠVÉDSKÉ KRÁLOVSTVÍ:Ministry of Finance,
International Department
Drottninggatan 21
S-10333 Stockholm
SPOJENÉ KRÁLOVSTVÍ VELKÉ BRITÁNIE A SEVERNÍHO IRSKA:The Head of European Union Department,
Department for international Development,
1 Palace Street
London SW 1E 5HE
United Kingdom

Příloha 2

Příslušný podíl Ručitelů1

Příloha 2 Příslušný podíl Ručitelů1
Kapitál Banky
upsaný členskými státy
takto:
164 808 169 000,00
Německo26.649.532.500,0016,170031%
Francie26.649.532.500,0016,170031%
Itálie26.649.532.500,0016,170031%
Spojené království26.649.532.500,0016,170031%
Španělsko15.989.719.500,009,702019%
Belgie7.387.065.000,004,482220%
Nizozemsko7.387.065.000,004,482220%
Švédsko4.900.585.500,002,973509%
Dánsko3.740.283.000,002,269477%
Rakousko3.666.973.500,002,224995%
Polsko3.411.263.500,002,069839%
Finsko2.106.816.000,001,278344%
Řecko2.003.725.500,001,215793%
Portugalsko1.291.287.000,000,783509%
Česká republika1.258.785.500,000,763788%
Maďarsko1.190.868.500,000,722579%
Irsko935.070.000,000,567369%
Rumunsko863.514.500,000,523951%
Slovensko428.490.500,000,259993%
Slovinsko397.815.000,000,241381%
Bulharsko290.917.500,000,176519%
Litva249.617.500,000,151459%
Lucembursko187.015.500,000,113475%
Kypr183.382.000,000,111270%
Lotyšsko152.335.000,000,092432%
Estonsko117.640.000,000,071380%
Malta69.804.000,000,042355%
100,00000%

Příloha 3

DEFINICE POLITICKÝCH RIZIK

JMENOVITĚ NEPŘEVEDENÍ MĚNY, VYVLASTNĚNÍ, VÁLKA ČI OBČANSKÉ NEPOKOJE A ODEPŘENÍ SPRAVEDLNOSTI PŘI PORUŠENÍ SMLOUVY

  1. 1. NEPŘEVEDENÍM MĚNY
    1. se rozumí:

      jakýkoli akt Hostitelské vlády, jenž přímo nepřímo brání Zajištěnému dlužníku směnit peněžní prostředky v místní měně na měnu Smlouvy o úvěru či na volně směnitelnou měnu či jinou měnu, již Banka považuje za přijatelnou, nebo mu brání převést dotčenou místní měnu či měnu, na níž byla místní měna směněna, mimo Hostitelský stát za účelem (i) uhrazení jakékoli Zajištěné částky, (ii) přijetí jakékoli Zajištěné částky v dohodnuté měně a v souladu s dohodnutými podmínkami, nebo (iii) výběru jakékoli Zajištěné částky, jež byla řádně uhrazena;

      a

      jakékoli opominutí Hostitelské vlády učinit úkon směřující k provedení či umožnění této směny či převodu Bankou či Zajištěným dlužníkem nebo jménem Banky či Zajištěného dlužníka;

    1. s výhradou, že:

      (a) Zajištěný dlužník je schopen volně a zákonně používat v Hostitelském státě místní měnu či jinou měnu, na níž byla místní měna převedena; a

      (b) dotčený Zajištěný dlužník nebo, případně, Banka se po dobu 30 dní neúspěšně pokoušeli všemi přiměřenými prostředky splnit zákonné formální náležitosti nezbytné k provedení předmětného převodu či směny.

  1. 2. VYVLASTNĚNÍM
    1. se rozumí:

      jakékoli opatření přijaté, nařízené, povolené, ratifikované nebo schválené Hostitelskou vládou, jež je správním či soudním úkonem a představuje vyvlastnění ve smyslu tohoto oddílu 2.

      Opatření představuje akt vyvlastnění ve smyslu tohoto oddílu 2, jestliže:

      (a) brání Zajištěnému dlužníku uhradit Zajištěnou částku a v jeho důsledku dojde k neplnění povinností, jež trvá po dobu 90 dní; nebo

      (b) zbavuje po dobu 90 dní Nezávislého ručitele nebo Banku jejich práv jako věřitele vyplývajících ze zajištění závazku nebo obchodních záruk za splacení ve vztahu k plánovaným platbám, jež se staly splatnými z jiného důvodu než v důsledku vzniku některého z rizik uvedených v této příloze; nebo

      (c) zbavuje Nezávislého ručitele nebo Banku po dobu 90 dní práva použít peněžní prostředky uložené v místní nebo zahraniční měně u finančního ústavu v Hostitelském státě ze strany Nezávislého ručitele či Banky nebo na jejich účet pro účely výběru plánovaných plateb.

      Za akt vyvlastnění se nepovažuje žádné opatření Hostitelského státu, které představuje všeobecně platné nediskriminační opatření přijaté v dobré víře, jaká správní orgány obvykle přijímají ve veřejném zájmu, například za účelem zajištění veřejné bezpečnosti, zvýšení příjmu z daní, ochrany životního prostředí či regulace hospodářské činnosti, ledaže by cílem tohoto opatření Hostitelské vlády byla konfiskace.

      Porušení smluvní povinnosti vůči Zajištěnému dlužníku ze strany Hostitelské vlády samo o sobě nepředstavuje opatření směřující k vyvlastnění.

  1. 3. VÁLKOU ČI OBČANSKÝMI NEPOKOJI
    1. se rozumí:

      jakýkoli akt války (vyhlášené či nevyhlášené), revoluce, povstání, občanské války, vzpoury či sociálních nepokojů, terorismu či sabotáže, v jehož přímém a okamžitém důsledku

      (i) není Zajištěný dlužník schopen uhradit Zajištěnou částku po dobu 90 dní nebo

      (ii) nejsou Nezávislý ručitel nebo Banka schopni po dobu 90 dní vybrat prostředky řádně uhrazené ve vztahu k Zajištěné částce nebo přijmout Zajištěnou částku v příslušné měně a způsobem stanoveným ve smlouvě.

      Aby se jednalo o akt války či občanských nepokojů, musí být dotčeným aktem v každém případě sledován v první řadě politický cíl. Tento oddíl 3 se nevztahuje na akty provedené především za účelem podpory cílů v oblasti práce, zaměstnanosti, zájmů studentů či jiných nepolitických cílů.

      Lhůty v délce 30 či 90 dní uvedené v oddílech 1, 2 a 3 této přílohy se nepoužijí, jestliže k porušení platební povinnosti, zbavení oprávnění nebo nemožnosti výběru došlo v důsledku prodloužení některé z událostí uvedených v této příloze, jejichž existence byla řádně potvrzena během předchozího porušení platební povinnosti, u nějž již byly uplatněny výše uvedené lhůty.

  1. 4. ODEPŘENÍM SPRAVEDLNOSTI PŘI PORUŠENÍ SMLOUVY
    1. se rozumí:

      vypovězení nebo porušení Projektové smlouvy (definované níže) ze strany Hostitelské vlády, pokud toto vypovězení či porušení buď:

      (i) brání Zajištěnému dlužníkovi plnit jeho povinnosti vůči Bance či podstatně přispívá k tomu, že Zajištěný dlužník není schopen plnit své povinnosti vůči Bance; nebo

      (ii) brání Bance nebo Nezávislému ručiteli realizovat celou hodnotu zajištění přijatého ve vztahu k příjmům nebo jinému prospěchu vyplývajícímu z jakéhokoli zajišťovacího práva spojeného s Projektovou smlouvou.

      Použitelnost tohoto ustanovení je omezena na případy, kdy rozhodčí soud vydá pravomocný, závazný a vykonatelný rozhodčí nález, kterým přizná náhradu škody ve vztahu k nároku Příslušné smluvní strany na náhradu škody z porušení či vypovězení smlouvy; za předpokladu, že:

      (a) rozhodčí nález zní na konkrétní peněžitou částku a je vydán z důvodu porušení smluvního závazku vyplývajícího z Projektové smlouvy, či z důvodu vypovězení Projektové smlouvy, ze strany Hostitelské vlády;

      (b) příslušná smluvní strana přiměřeně usilovala o vyčerpání veškerých právních prostředků proti Hostitelské vládě za účelem výkonu rozhodčího nálezu po dobu 180 po sobě následujících dní od vydání rozhodčího nálezu; Nezávislý ručitel může předložit Bance předběžnou výzvu k úhradě, jestliže během dvouleté promlčecí doby stanovené v článku 2.03 bodě (ii) této Smlouvy tato lhůta ještě neuplynula. Tato předběžná výzva neopravňuje Banku předložit výzvu k úhradě podle této Záruky, avšak slouží pouze jako prostředek k přerušení promlčecí lhůty stanovené v článku 2.02 bodě (ii) této Smlouvy o záruce. Jakákoli zbývající část promlčecí lhůty začíná opět běžet v okamžiku uplynutí lhůty pro výkon rozhodčího nálezu stanovené v oddíle 4, druhém odstavci, písm. b) přílohy 3. Banka vyrozumí Ručitele o jakýchkoli předběžných výzvách k úhradě předložených Nezávislým ručitelem;

      (c) odmítnutí Hostitelské vlády vykonat rozhodčí nález je svévolné a/nebo diskriminační.

      1. Pro tyto účely:

        (a) „Rozhodčím soudem“ se rozumí jakýkoli rozhodčí soud či senát, bez ohledu na místo jeho založení, který je nezávislý na Hostitelské vládě, je na základě příslušných ustanovení Projektové smlouvy zmocněn k vydání pravomocného, závazného a vykonatelného nálezu ohledně nároku Příslušné smluvní strany podle Projektové smlouvy, a jeho nález je vykonatelný v Hostitelském státě podle Úmluvy z New Yorku o uznávání a výkonu rozhodčích nálezů;

        (b) Rozhodčí nález se považuje za „závazný“, jestliže zakládá zákonná práva stran ve vztahu k předmětu jejich sporu;

        (c) Rozhodčí nález se považuje za „vykonatelný“, jestliže rozhodčí soud, který nález vydal, nebo jakýkoli jiný příslušný orgán neodložil nebo nevyloučil vykonatelnost dotčeného nálezu;

        (d) Nález rozhodčího soudu se považuje za „pravomocný“, jestliže uplynula lhůta pro podání odvolání či jiného opravného prostředku proti tomuto nálezu, aniž by bylo podáno přijatelné odvolání či jiný opravný prostředek;

        (e) „Projektem“ se rozumí projekt spadající pod Rámec z Cotonou a popsaný ve Zprávě o projektovém úvěru;

        (f) „Projektovou smlouvou“ se rozumí smlouva, dohoda či závazné ujednání mezi Příslušnou smluvní stranou a Hostitelskou vládou, která se přímo týká Projektu, má podle přiměřeného stanoviska Banky rozhodující vliv na finanční či technickou životaschopnost Projektu a zahrnuje, jako ilustrační výčet, kterýkoli z níže uvedených druhů smluv či ujednání, jmenovitě dodavatelské smlouvy, odběratelské smlouvy, smlouvy o dotacích, uživatelské smlouvy, koncese, licence k užití nebo mechanismy stanovení cen;

        (g) „Příslušnou smluvní stranou“ se rozumí Dlužník nebo mateřská či dceřiná společnost Dlužníka nacházející se ve stejném státě jako Dlužník.

        Příslušná smluvní strana nebo Nezávislý ručitel jsou povinni vynaložit veškeré přiměřené úsilí, aby vyčerpali veškeré dostupné právní prostředky proti Hostitelské vládě za účelem výkonu rozhodčího nálezu, nebo aby zajistili, že Příslušná smluvní strana nebo Nezávislý ručitel, kteří mohou takové právní prostředky uplatnit, tyto právní prostředky uplatnili.

        V každé smlouvě se Zajištěným dlužníkem bude vyhrazeno právo Banky stanovit opatření, jež mají Příslušná smluvní strana nebo Nezávislý ručitel přijmout nebo zajistit jejich přijetí za účelem výkonu rozhodčího nálezu týkajícího se nároku z porušení či vypovězení smlouvy. Banka není povinna požadovat po jakékoli smluvní straně přijetí opatření, jež jsou podle jejího názoru nepřiměřená s ohledem na jejich pravděpodobný přínos.

        Banka se může zavázat, že jakémukoli Zajištěnému dlužníku nahradí přiměřené náklady na řízení o výkonu rozhodčího nálezu. Ručitelé nahradí Bance jakékoli takto vynaložené náklady.

  1. 5. VŠEOBECNÁ VÝLUKA

    Žádný z níže uvedených aktů či rizik neopravňuje k uplatnění této Záruky:

    1. • jakýkoli akt Hostitelského státu, s nímž Zajištěný dlužník nebo, v případech uvedených v oddíle 4 této přílohy, Příslušná smluvní strana svobodně souhlasili nebo pokud převládající příčina takového aktu spočívá v nezákonném či nepřiměřeném jednání Zajištěného dlužníka či Příslušné smluvní strany;
    2. • jakékoli výše definované Politické riziko, jež jednoznačně převažovalo k datu, kdy Banka podepsala příslušnou Smlouvu o úvěru nebo smlouvu o zajištění, a mělo k tomuto datu účinky uvedené v této příloze.

Příloha 4

SMLOUVA O ZÁRUCE MEZI ČLENSKÝMI STÁTY A EIB ZE DNE DD/MM/RR

TÝKAJÍCÍ SE ÚVĚRŮ POSKYTOVANÝCH EIB Z JEJÍCH VLASTNÍCH ZDROJŮ PODLE FINANČNÍCH PROTOKOLŮ

Obrázek

Příloha 5

Pololetní informační list ke dni [31. 12. RR] [30. 6. RR] o Limitech pro

dodržování pravidla obezřetnosti*)

Obrázek
  1. 1 Viz pátý bod odůvodnění