účinné od 1. 2. 2008
Číslo
položky
Konstrukce
a vybavení
TYP CHAT
AB C DE
IIIIIIIIIIIIIII
1Základy včetně zemních prací0,0560,0630,0730,0820,0670,0740,0760,0830,0660,074
2Podezdívka0,036-0,038-0,037-0,039-0,038-
3Svislé konstrukce0,2530,2740,2730,2940,2530,2710,2720,2930,2540,273
4Stropy0,0940,1020,1010,1130,1020,1130,1020,1210,1030,112
5Zastřešení mimo krytinu0,0920,0910,0620,0610,0920,0910,0710,0700,0920,091
6Krytiny střech0,0410,0400,0410,0400,0510,0500,0510,0490,0510,049
7Klempířské konstrukce0,0080,0070,0080,0070,0080,0070,0080,0070,0080,008
8Úprava povrchů0,0920,0810,0920,0800,1010,0920,1020,0930,1030,093
9Schodiště0,0210,0410,0120,0200,0220,0420,0110,0220,0210,041
10Dveře0,0310,0300,0310,0310,0310,0300,0310,0300,0310,030
11Okna0,0520,0510,0520,0510,0520,0510,0520,0510,0520,051
12Podlahy0,0410,0400,0410,0400,0420,0410,0420,0410,0400,039
13Vytápění0,0320,0310,0310,0300,0330,0320,0330,0320,0320,031
14Elektroinstalace0,0310,0300,0300,0310,0320,0310,0320,0310,0300,029
15Rozvod vody0,0220,0210,0210,021------
16Zdroj teplé vody0,0090,0100,0090,010------
17Rozvod propan -butanu0,0020,0020,0020,002------
18Kanalizace0,0210,0200,0200,020------
19Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0050,0050,0050,005
20Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0190,018
21Vnitřní hygienické vybavení0,0230,0220,0220,0220,0280,0260,0280,0260,0280,026
22Ostatní0,0200,0220,0180,0230,0260,0270,0260,0280,0270,030
účinné od 1. 2. 2008
Číslo
položky
Konstrukce
a vybavení
TYP CHAT
FGHI
IIIIIIIIIIII
1Základy včetně zemních prací0,0770,0840,0580,0640,0840,0930,0820,092
2Podezdívka0,040-0,037-0,039-0,040-
3Svislé konstrukce0,2740,2920,2540,2730,2840,3040,2800,303
4Stropy0,1020,1200,0930,1040,1020,1140,1010,123
5Zastřešení mimo krytinu0,0700,0690,0920,0900,0630,0620,0720,070
6Krytiny střech0,0500,0490,0420,0410,0410,0420,0500,049
7Klempířské konstrukce0,0080,0080,0080,0080,0080,0080,0080,008
8Úprava povrchů0,1010,0940,0930,0840,0920,0840,1010,093
9Schodiště0,0120,0230,0210,043----
10Dveře0,0320,0310,0320,0310,0310,0300,0320,031
11Okna0,0510,0500,0520,0510,0510,0500,0510,050
12Podlahy0,0400,0390,0400,0390,0400,0390,0410,040
13Vytápění0,0330,0320,0330,0320,0320,0310,0320,031
14Elektroinstalace0,0320,0310,0310,0300,0310,0300,0300,029
15Rozvod vody--0,0180,0170,0180,017--
16Zdroj teplé vody--------
17Rozvod propan - butanu--0,0030,0030,0030,003--
18Kanalizace--0,0170,0160,0170,016--
19Záchod0,0040,0040,0040,0040,0040,0040,0030,003
20Okenice0,0190,0180,0190,0180,0190,0180,0200,019
21Vnitřní hygienické vybavení0,0280,0260,0230,0220,0230,0220,0290,027
22Ostatní0,0270,0300,0300,0300,0180,0330,0280,032
  • účinné od 1. 2. 2008I - Chaty nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy
  • účinné od 1. 2. 2008II - Chaty podsklepené
  • účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 5

    účinné od 1. 2. 2008OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB

    účinné od 1. 2. 2008
    Tabulka č. 5 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
    Číslo
    položky
    Konstrukce
    a vybavení
    TYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
    ABCD
    IIIIIIIIIIII
    1Základy0,0620,0710,0710,0830,0640,0740,080,092
    2Obvodové stěny0,3040,3220,3180,3360,3030,3210,3130,332
    3Stropy0,1930,2060,1980,220,1940,2110,2180,239
    4Krov (podhled *)0,1080,0930,073x)0,062x)0,0980,085--
    5Krytina0,0690,0570,0810,0710,0680,0560,1120,09
    6Klempířské konstrukce0,0190,0160,0170,0150,0180,0160,0160,015
    7Úpravy povrchů0,0490,0570,0610,070,0490,0580,0630,072
    8Schodiště0,0380,046--0,0370,043--
    9Dveře0,0310,0230,030,0210,0290,020,0380,026
    10Okna0,010,0120,0110,0130,0120,0140,0130,014
    11Podlahy0,0680,0630,0820,070,080,0680,0970,085
    12Elektroinstalace0,0490,0340,0580,0390,0480,0340,050,035
    účinné od 1. 2. 2008
    Tabulka č. 5 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB
    Číslo položkyKonstrukce a vybaveníTYP VEDLEJŠÍCH STAVEB
    EFG
    IIIIIIIII
    1Základy0,0770,0880,0830,0940,1220,137
    2Obvodové stěny0,2740,2900,3190,3390,310,329
    3Stropy0,2020,220,2120,234--
    4Krov (podhled x)0,1090,090--0,3350,33
    5Krytina0,0680,0550,1110,0860,1280,105
    6Klempířské konstrukce0,0180,0160,0160,0150,0420,032
    7Úpravy povrchů0,0520,0640,060,070,0630,067
    8Schodiště0,0360,042----
    9Dveře0,030,0220,0370,025--
    10Okna0,0130,0140,0140,014--
    11Podlahy0,0820,0710,1080,092--
    12Elektroinstalace0,0390,0280,040,031--
  • účinné od 1. 2. 2008I - Vedlejší stavby nepodsklepené nebo podsklepené do 1/2 zastavěné plochy
  • účinné od 1. 2. 2008II - Vedlejší stavby podsklepené
  • účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 6

    účinné od 1. 2. 2008OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ

    účinné od 1. 2. 2008
    Tabulka č. 5 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ
    Číslo
    položky
    Konstrukce
    a
    vybavení
    Typ garáže
    ABC
    nepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepenénepodsklepenépodsklepené
    1Základy0,0600,0710,0620,0780,0820,093
    2Obvodové stěny0,2890,2970,3010,3270,3380,342
    3Stropy0,1910,2150,2620,276--
    4Krov0,1000,092--0,1620,169
    5Krytina0,0680,0530,0570,0430,0820,092
    6Klempířské0,0190,0170,0290,0260,0190,017
    konstrukce
    7Úpravy povrchů0,0510,0580,0480,0540,0630,068
    8Dveře0,0230,0180,0270,0140,0360,029
    9Okna0,0130,0110,0140,0120,0160,013
    10Vrata0,0600,0520,0680,0440,0620,049
    11Podlahy0,0680,0730,0720,0800,1400,128
    12Elektroinstalace0,0580,0430,0600,046--

    účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 7

    účinné od 1. 2. 2008PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ

    účinné od 1. 2. 2008
    Tabulka č. 5 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ VEDLEJŠÍCH STAVEB Tabulka č. 6 OBJEMOVÉ PODÍLY KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ GARÁŽÍ Tabulka č. 7 PŘEDPOKLÁDANÁ ŽIVOTNOST KONSTRUKCÍ A VYBAVENÍ
    Číslo
    položky
    NázevPředpokládaná životnost
    v letech
    1Základy včetně zemních prací150 - 200
    2Svislé konstrukce80 - 200
    3Stropy80 - 200
    4Zastřešení mimo krytinu70 - 150
    5Krytiny, střecha40 - 80
    6Klempířské konstrukce30 - 80
    7Úpravy vnitřních povrchů50 - 80
    8Úpravy vnějších povrchů30 - 60
    9Vnitřní obklady keramické30 - 50
    10Schody80 - 200
    11Dveře50 - 80
    12Vrata30 - 50
    13Okna50 - 80
    14Povrchy podlah15 - 80
    15Vytápění20 - 50
    16Elektroinstalace25 - 50
    17Bleskosvod30 - 50
    18Vnitřní vodovod20 - 50
    19Vnitřní kanalizace30 - 60
    20Vnitřní plynovod20 - 50
    21Ohřev teplé vody20 - 40
    22Vybavení kuchyní15 - 30
    23Vnitřní hygienická zařízení včetně WC30 - 60
    24Výtahy30 - 50
    25Ostatní-
    26Instalační prefabrikáty (jádra)15 - 25
    účinné od 1. 2. 2008

    Příloha č. 16

    účinné od 1. 2. 2008 k vyhlášce č. 3/2008 Sb.

    účinné od 1. 2. 2008Míry kapitalizace pro oceňování nemovitosti a majetkových práv výnosovým způsobem

    účinné od 1. 2. 2008
    Příloha č. 16 Míry kapitalizace pro oceňování nemovitosti a majetkových práv výnosovým způsobem
    Číslo
    položky
    Název položky Míra kapitalizace
    %
    1 Nemovitosti pro výrobu a garážování 10
    2 Nemovitosti pro obchod a administrativu 7
    3 Nemovitosti pro hromadné ubytování a stravování 8
    4 Nemovitosti pro dopravu, spoje a školství 9
    5 Nemovitosti pro kulturu 8
    6 Nemovitosti pro zdravotnictví 8
    7 Nemovitosti pro zemědělství 7
    8 Nemovitosti pro skladování 6
    9 Bytové domy 5
    10Ostatní nemovitosti 8
    11 Majetková práva 12

    účinné od 1. 2. 2008U staveb oceňovaných podle § 22 odst. 2 se k příslušné míře kapitalizace připočte 0,5 % na pokrytí zvýšeného rizika spojeného s docílením pronájmu celkové podlahové plochy.

    účinné od 1. 2. 2008U staveb s víceúčelovým užitím, pokud byla míra kapitalizace stanovena podle převažujícího účelu užití, lze odlišnou míru kapitalizace příslušející zbylé části, zohlednit ve zvýšení nebo snížení stanovené kapitalizace o 0,5 %.

    účinné od 1. 2. 2008

    Příloha č. 17

    účinné od 1. 2. 2008 k vyhlášce č. 3/2008 Sb.

    účinné od 1. 2. 2008Zatřídění nemovitosti do skupiny podle analýzy rozvoje nemovitosti pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu.

    účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 1

    účinné od 1. 2. 2008
    Příloha č. 17 Zatřídění nemovitosti do skupiny podle analýzy rozvoje nemovitosti pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1
    Označ.
    skupiny
    CHARAKTERISTIKA SKUPIN
    DLE ANALÝZY ROZVOJE NEMOVITOSTI:
    Změny okolí a podmínek s dopadem na
    výnosnost nemovitosti nebo na její poptávku
    Rozvojové možnosti nemovitosti
    As pozitivním dopademano
    Bne
    Cbez zásadních změn – stabilizovaná oblastano
    Dne
    Es negativním dopademano
    Fne

    účinné od 1. 2. 2008Stanovení ceny nemovitosti kombinací výnosového a nákladového způsobu

    účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 2

    účinné od 1. 2. 2008
    Příloha č. 17 Zatřídění nemovitosti do skupiny podle analýzy rozvoje nemovitosti pro ocenění kombinací nákladového a výnosového způsobu. Tabulka č. 1 Stanovení ceny nemovitosti kombinací výnosového a nákladového způsobu Tabulka č. 2
    Kód
    skupiny:
    VÝPOČET CENY NEMOVITOSTÍ KOMBINACÍ NÁKLADOVÉHO
    A VÝNOSOVÉHO ZPŮSOBU:
    CV ≤ CNCV > CN
    Pro stavbuPro soubor stavebPro stavbu
    a pro soubor staveb
    ACV + 0,50 RCV + 0,30 RCV
    B, CCV + 0,30 RCV + 0,15 RCV – 0,05 R
    D, ECV + 0,10 RCV+ 0,05 RCV – 0,10 R
    FCVCVCV – 0,15 R

    účinné od 1. 2. 2008Kde R = |CV - CN|,

    1. účinné od 1. 2. 2008CV - cena stavby popřípadě souboru staveb zjištěná výnosovým způsobem,
    2. účinné od 1. 2. 2008CN - cena stavby popřípadě souboru staveb zjištěná nákladovým způsobem bez koeficientu prodejnosti Kp.

    účinné od 1. 2. 2008V analýze rozvoje nemovitosti se posuzuje schopnost nemovitosti přizpůsobit se předpokládaným změnám okolí a podmínek, které mohou výrazně ovlivnit výnosnost nebo poptávku po nemovitosti.

    1. účinné od 1. 2. 2008• Změnami okolí a podmínek se rozumějí budoucí změny charakteru okolní zástavby v návaznosti na územní plán, realizace staveb v okolí posuzované nemovitosti s výrazným dopadem na její výnosnost nebo prodejnost (např. objekty občanské vybavenosti, dopravní a průmyslové stavby, stanice metra, otvírka těžebního území aj.), fiskální a dotační politika státu, cenové regulace aj.
    2. účinné od 1. 2. 2008• Rozvojovými možnostmi nemovitosti se rozumí posouzení, zda stávající využití odpovídá jejímu nejlepšímu a nejvyššímu využití, zda stavebně technické parametry stavby odpovídají požadavkům vyplývajícím z předpokládaných změn, případně zda je možná její změna (např. stavebními úpravami, změnou účelu užití stavby), aby se zachovala nebo zvýšila výnosnost nemovitosti, u pozemků posouzení možnosti další zástavby, aj.
    3. účinné od 1. 2. 2008• Zatřídění do skupin je nutno zdůvodnit.
    účinné od 1. 2. 2008

    Příloha č. 18

    účinné od 1. 2. 2008 k vyhlášce č. 3/2008 Sb.

    účinné od 1. 2. 2008Základní ceny, hodnocené znaky a kvalitativní pásma pro ocenění garáží porovnávacím způsobem

    účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 1

    účinné od 1. 2. 2008
    Příloha č. 18 Základní ceny, hodnocené znaky a kvalitativní pásma pro ocenění garáží porovnávacím způsobem Tabulka č. 1
    KRAJ/ (OBEC)
    (OBLAST KATASTRÁLNÍCH
    ÚZEMÍ)
    POČET OBYVATEL
    Opotřebení stavby technické a morální
    NEOVLIVŇUJÍCÍ CENUSNIŽUJÍCÍ CENU
    částečněstředněvýrazně
    Základní
    cena Kč/m3
    Koeficient
    cenového
    rozpětí
    Základní cena
    Kč/m3
    Koeficient
    cenového
    rozpětí
    Základní cena
    Kč/m3
    Koeficient
    cenového
    rozpětí
    Základní cena
    Kč/m3
    Koeficient
    cenového
    rozpětí
    HLAVNÍ MĚSTO PRAHA
    PRAHA 17 0210,235 1220,283 9310,311 8280,25
    PRAHA 26 1000,244 3710,263 8780,271 8130,31
    PRAHA 35 2920,213 5940,312 3180,352 2880,32
    PRAHA 44 2470,243 2490,292 7180,311 3910,36
    PRAHA 55 8890,233 2820,272 5500,311 6810,35
    PRAHA 67 1570,235 6080,333 5110,312 1850,31
    PRAHA 76 3500,245 4500,282 2050,281 6470,29
    PRAHA 83 7850,253 2360,282 5110,321 0630,30
    PRAHA 93 0470,232 5480,301 8620,309900,26
    PRAHA 104 3710,244 0510,282 4540,311 6030,33
    PRAHA 114 1280,233 5680,332 9400,291 2120,29
    PRAHA 123 7180,223 2850,282 1430,511 2870,28
    PRAHA 134 4960,233 7370,362 3990,311 5440,28
    PRAHA 144 4840,243 2350,282 9490,311 7100,30
    PRAHA 153 0470,242 2260,261 7390,298900,29
    PRAHA 163 5890,223 0570,272 0770,291 7290,27
    PRAHA 174 4560,243 1950,272 4460,312 1090,27
    PRAHA 184 2390,222 7500,281 8200,281 1080,26
    PRAHA 194 6520,243 1280,312 3180,321 0690,26
    PRAHA 204 0280,243 1480,292 7880,291 5170,25
    PRAHA 213 6710,212 7950,282 2230,311 3880,24
    PRAHA 223 5700,253 3650,282 3750,251 2330,24
    PRAHA 233 2620,232 6870,271 3790,291 0010,24
    PRAHA 243 3350,242 6520,281 7990,299260,30
    PRAHA 252 8090,231 7420,271 3550,317610,29
    PRAHA 263 4600,241 5310,271 4680,317350,29
    PRAHA 272 4000,241 5010,281 1160,256600,26
    PRAHA 282 7160,261 7900,271 5860,327200,24
    STŘEDOČESKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 3050,262 0050,261 4200,281 0320,35
    10 001 – 50 000 obyvatel2 5530,241 8000,261 5020,289650,36
    2 001 – 10 000 obyvatel2 3570,281 8940,291 4950,298660,36
    do 2 000 obyvatel2 2530,301 9100,281 5830,308700,38
    JIHOČESKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel3 1510,292 3190,311 6030,281 0560,37
    10 001 – 50 000 obyvatel2 3980,251 8830,291 5350,291 0580,35
    2 001 – 10 000 obyvatel1 8020,251 3780,281 2870,317840,35
    do 2 000 obyvatel1 5060,271 3340,299810,315190,36
    PLZEŇSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 4530,221 8670,311 6030,279060,36
    10 001 – 50 000 obyvatel2 1800,241 6450,281 4550,278350,35
    2 001– 10 000 obyvatel1 8990,261 4140,311 2230,286720,35
    do 2 000 obyvatel1 4700,291 2210,331 0180,296070,36
    KARLOVARSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 2220,311 6580,311 3560,328570,29
    10 001 – 50 000 obyvatel1 8530,301 6740,281 0660,297690,36
    2 001 – 10 000 obyvatel1 3970,901 0690,309270,286240,35
    do 2 000 obyvatel1 3210,309670,299200,305600,35
    ÚSTECKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 7510,271 5020,281 2380,298050,36
    10 001 – 50 000 obyvatel1 7260,281 4250,281 2360,297260,36
    2 001 – 10 000 obyvatel1 6270,271 2240,301 0180,295360,35
    do 2 000 obyvatel1 5140,281 3200,301 0510,335280,33
    LIBERECKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 3580,251 9870,261 5120,279510,36
    10 001 – 50 000 obyvatel1 9980,261 5840,271 4290,278420,31
    2 001 – 10 000 obyvatel1 4560,281 2630,291 1230,296600,36
    do 2 000 obyvatel1 6690,311 3890,261 0680,316150,32
    KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 6970,272 0490,271 6570,289050,29
    10 001 – 50 000 obyvatel1 8360,301 5280,271 3460,287370,33
    2 001 – 10 000 obyvatel1 6050,301 3540,261 1340,296530,35
    do 2000 obyvatel1 5760,261 3730,321 0050,305480,35
    PARDUBICKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 8000,251 6960,251 3520,278110,34
    10 001 – 50 000 obyvatel1 7590,241 5030,251 3610,277750,33
    2 001 – 10 000 obyvatel1 8040,261 3650,311 2800,276980,31
    do 2 000 obyvatel1 7210,281 0940,279650,295400,34
    KRAJ VYSOČINA
    nad 50 000 obyvatel2 2910,311 6650,271 3840,278650,29
    10 001 – 50 000 obyvatel1 9220,251 6480,271 4580,277550,33
    2 001 – 10 000 obyvatel1 7480,291 4690,311 1450,287100,32
    do 2 000 obyvatel1 3180,311 0930,399030,295020,35
    BRNO
    BRNO 14 4670,233 8180,282 7680,311 9820,35
    BRNO 23 5250,233 0480,262 1940,301 5960,30
    BRNO 33 2190,302 6970,262 3610,281 3330,29
    BRNO 43 4240,292 8040,262 1120,291 3820,29
    BRNO 53 0060,282 6220,271 9890,271 3470,28
    BRNO 63 2160,272 8230,291 9790,309210,27
    BRNO 73 8010,273 1440,272 4820,271 4360,27
    BRNO 83 7940,283 1730,282 7190,251 0980,29
    BRNO 92 9570,282 2050,281 7080,311 0460,30
    BRNO 102 3340,282 1040,291 6040,317820,30
    BRNO 112 3700,272 0360,301 8100,298490,29
    BRNO 122 1100,251 8550,281 3030,318280,33
    JIHOMORAVSKÝ KRAJ
    10 001 – 50 000 obyvatel2 3540,291 6700,271 4640,268040,34
    2 001 – 10 000 obyvatel1 8710,291 4240,281 2160,296700,35
    do 2 000 obyvatel1 7720,301 5910,281 1300,316250,35
    OLOMOUCKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 2330,261 6440,291 5620,271 0230,30
    10 001 – 50 000 obyvatel2 0400,281 6780,291 2990,277520,26
    2 001 – 10 000 obyvatel1 4280,271 1950,291 0550,276020,30
    do 2 000 obyvatel1 1870,319580,308870,325290,32
    ZLÍNSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel2 9920,252 1240,291 9110,281 2080,31
    10 001 – 50 000 obyvatel2 2000,281 7930,301 4850,288030,32
    2 001 – 10 000 obyvatel1 9820,331 6730,281 2780,287860,32
    do 2 000 obyvatel1 6490,311 3320,289700,316030,32
    MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ
    nad 50 000 obyvatel1 6650,281 2570,291 1250,306510,35
    10 001 – 50 000 obyvatel1 4980,291 2060,281 1690,286330,36
    2 001- 10 000 obyvatel1 2820,301 0250,298830,315410,36
    do 2 000 obyvatel1 2780,289770,319230,305100,35

    účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 2

    účinné od 1. 2. 2008Výčet hodnocených znaků a jejich vah u garáží oceňovaných porovnávacím způsobem

    účinné od 1. 2. 2008
    Příloha č. 18 Základní ceny, hodnocené znaky a kvalitativní pásma pro ocenění garáží porovnávacím způsobem Tabulka č. 1 Tabulka č. 2 Výčet hodnocených znaků a jejich vah u garáží oceňovaných porovnávacím způsobem
    Znak č.
    n
    PopisVáha
    Vn
    1Trh s nemovitostmi10
    2Poloha v obci8
    3Druh (typ)3
    4Podsklepení2
    5Podkroví2
    6Konstrukční provedení5
    7Technické vybavení5
    8Příslušenství3
    9Právní vztahy4
    10Posouzení širších vztahů10
    52

    účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 3

    účinné od 1. 2. 2008Charakteristika kvalitativních pásem hodnocených znaků u garáží oceňovaných porovnávacím způsobem

    účinné od 1. 2. 2008
    Příloha č. 18 Základní ceny, hodnocené znaky a kvalitativní pásma pro ocenění garáží porovnávacím způsobem Tabulka č. 1 Tabulka č. 2 Výčet hodnocených znaků a jejich vah u garáží oceňovaných porovnávacím způsobem Tabulka č. 3 Charakteristika kvalitativních pásem hodnocených znaků u garáží oceňovaných porovnávacím způsobem
    Znak č.PopisKvalitativní pásmo
    I.II.III.IV.V.
    1Trh
    s nemovitostmi
    Poptávka je
    výrazně nižší
    než nabídka
    Poptávka je
    nižší než
    nabídka
    Poptávka je
    s nabídkou
    v rovnováze
    Poptávka je
    vyšší než
    nabídka
    Poptávka je
    výrazně vyšší
    než nabídka
    2Poloha v obciObjekt mimo
    souvisle zast.
    území obce
    Objekt
    na okraji
    souvisle
    zastavěného
    území obce
    Objekt
    v souvislé
    zástavbě
    v obci (mimo
    centrální část)
    Objekt
    v souvislé
    zástavbě
    poblíž centra
    obce
    Objekt
    v souvislé
    zástavbě
    v centru obce
    3Druh (typ)Řadová
    vnitřní
    -Řadová
    koncová
    -Volně stojící
    4PodsklepeníNepodsklepená-Podsklepená
    do 1/2 ZP
    -Podsklepená
    nad 1/2 ZP
    5PodkrovíPlochá střecha
    nebo bez
    možnosti
    podkroví
    S možností
    podkroví,
    nevyužito
    Podkroví do
    1/3 ZP
    Podkroví
    do 2/3 ZP
    Podkroví nad
    2/3 ZP nebo
    dvě podlaží
    využitelná
    k parkování
    6Konstrukční
    provedení
    Kovová
    (plechová),
    jednostranně
    opláštěná
    Kovová nebo
    dřevěná,
    oboustranně
    opláštěná,
    zděná v tl. do
    15 cm
    Zdivo
    v tl. min.
    15 cm, pilířky,
    trámkové
    stropy
    Zdivo
    v tl. min.
    30 cm,
    monolitický
    beton,
    polospalné
    stropy
    Montovaná
    ŽB, zdivo v tl.
    min.30 cm,
    monolitický
    beton,
    nespalné
    stropy
    7Technické
    vybavení
    Bez vybaveníEl. proud
    230 V
    El. proud
    230/400 V
    El. proud
    230/400 V,
    voda
    El. proud
    230/400 V,
    voda,
    kanalizace,
    vytápění
    8Příslušenství
    (venkovní
    úpravy, studna,
    vedl. stavba
    apod.)
    Příslušenství
    snižující
    hodnotu
    nemovitosti
    Bez
    příslušenství
    Příslušenství
    bez výrazného
    vlivu na cenu
    Příslušenství
    zvyšující cenu
    Příslušenství
    výrazně
    zvyšující cenu
    9Právní vztahyCizí pozemek-Spoluvlastnictví
    nebo
    částečné
    vlastnictví
    pozemku
    -Vlastní
    pozemek
    10Posouzení širších
    vztahů
    Velmi
    problematická
    nemovitost
    Problematická
    nemovitost
    Průměrná
    nemovitost
    Dobrá
    nemovitost
    Výborná
    nemovitost

    účinné od 1. 2. 2008Nesplňuje-li hodnocený znak všechna kritéria stanovená pro jednotlivá kvalitativní pásma, zařadí se do nejbližšího porovnatelného kvalitativního pásma. Toto zařazení musí být zdůvodněno. U znaku č. 10 musí být zařazení garáže zdůvodněno vždy.

    účinné od 1. 2. 2008Při posuzování širších vztahů se hodnotí především morální opotřebení stavby, amatérské či vysoce odborné provedení, bezpečnost lokality, případně inundační území, příjezd, osvětlení, břemena či jiné závazky, konfigurace terénu apod.

    účinné od 1. 2. 2008

    Příloha č. 19

    účinné od 1. 2. 2008 k vyhlášce č. 3/2008 Sb.

    účinné od 1. 2. 2008Základní ceny, hodnocené znaky a kvalitativní pásma pro ocenění bytů porovnávacím způsobem

    účinné od 1. 2. 2008Tabulka č. 1